Itālija, Latvija, Serbija izcīnījušas vietas ceturtdaļfinālā – Sportsnet.ca

Itālija pirmo reizi 25 gadu laikā tiek Pasaules kausa basketbolā ceturtdaļfinālā. Latvija dodas pirmo reizi, un arī Serbija ir ceļā uz turieni.

Tā ir arī Kanāda, kas izspieda aizstāvošo čempioni Spāniju, lai pretendētu uz pēdējo vietu.

Pēdējās vietas izslēgšanas turnīrā tika izšķirtas svētdien, ceturtdaļfinālu izcīnot Itālijai, Latvijai, Kanādai un Serbijai.

Piektdien kvalificējās Slovēnija, Vācija, Lietuva un ASV. Un Lietuva satriecās svētdien savā otrās kārtas finālā apsteidzot ASV.

Itālija 73, Puertoriko 57

Manilā Stefano Tonuts un Džampaolo Riči katrs guva pa 15 punktiem, un Itālija iekļuva Pasaules kausa ceturtdaļfinālā ar uzvaru pār Puertoriko FIBA ​​lielākā turnīra otrās kārtas spēles pēdējā dienā.

Itālija (4-1) otrdienas ceturtdaļfinālā Manilā spēlēs vai nu ar ASV, vai Lietuvu. Itāļi ir pārliecināti par savu labāko Pasaules kausa finišu kopš sestās vietas 1998. gadā. Viņi bija devītie 2006. gadā, 10. 2019. gadā un neiekļuva 2002., 2010. un 2014. gadā.

Simone Fontekio pievienoja Itālijas izlasei 12 punktus un 12 atlēkušās bumbas, bet Luidži Datome guva 11. Itālija izmantoja 15:0 pirmajā ceturtdaļā, lai pārņemtu kontroli, bet trešajā ceturtdaļā zaudēja šo pārsvaru un ieguva nelielu pārsvaru. beigu periodu un atrāvās no turienes.

Tremonts Voterss Puertoriko labā guva 13 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles (3:2), bet Džordans Hovards guva 11. Puertoriko pretendēja uz savu pirmo Pasaules kausa ceturtdaļfinālu kopš 2002. gada.

KANĀDA 88, SPĀNIJA 85

Džakartā, Indonēzijā, Šajs Džildžeuss-Aleksandrs guva 30 punktus, un Kanāda no 12 punktiem atkāpās, iekļūstot pēdējā ceturtdaļā, ne tikai iegūstot vietu ceturtdaļfinālā, bet arī izcīnot vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Dilons Brūkss guva 22 punktus, bet RJ Barets pievienoja 16 punktus Kanādas labā (4:1), kas noskatījās, kā Alekss Abriness metiens no tuvu puslaukuma atlēca no malas, kad laiks beidzās.

READ  Haizivs pārspēja pīles, lai uzvarētu trešo spēli pēc kārtas, un slaucīja divu spēļu grupu

Villijs Hernangomezs Spānijas labā guva 25 punktus (3:2), Santi Aldama guva 20, bet Abriness pievienoja 11.

LATVIJA 104, BRAZĪLIJA 84

Latvija Džakartā pirmo reizi Pasaules kausa izcīņā aizbēga no Brazīlijas otrajā puslaikā, lai slēgtu spēli pārvērstu neveiksmē un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Andrejs Grazulis Latvijas labā guva 24 (4-1), bet 17 pievienoja Artūrs Žagars uzvarētājiem, kuri trešdienas ceturtdaļfinālā spēlēs ar Vāciju vai Slovēniju. Latvija puslaikā izvirzījās vadībā ar trīs, pēc tam trešajā ceturtdaļā ar 36:21 pārspēja Brazīliju.

Latvijas labā 14 guva Dāvis Bertāns, kas no 3 punktu distances ar 48:21 pārspēja Brazīliju. Bruno Kaboklo guva 20 punktus Brazīlijas izlasei (3-2), kas tika pie trešā ceturtdaļfināla kopš 1990. gada.

SERBIJA 112, DOMINIKĀNAS REPUBLIKA 79

Manilā Bogdans Bogdanovičs guva 20 punktus, un Serbija iekļuva ceturtdaļfinālā, kas izslēdza Dominikānas Republiku un ieguva olimpisko vietu ASV.

“Servia” (4-1) sastāvā bija seši spēlētāji ar divciparu skaitli, Vanja Marinkoviča un Nikola Miļutinovs guva 16, bet Filips Petruševs pievienoja 14.

Dominikānas Republiku (3-2) vadībā izvirzīja Karls Entonijs Taunss ar 25 un Žans Montero ar 15. Serbija atvairīja 66%.

LIETUVA 110, SAVIENOTĀS VALSTIS 104

Manilā Lietuva realizēja savus pirmos deviņus trīspunktu metienus un nobreikoja ASV komandu cīņā, kuras šajā dienā iekļuva nepārspētas un kurām jau bija nodrošinātas vietas ceturtdaļfinālā.

ASV izlases labā 35 punktus guva Entonijs Edvardss

VĀCIJA 100, SLOVĒNIJA 71

Okinavas izlasē Deniss Šroders guva 24 punktus, bet Vācija (5:0) apspēlēja Slovēniju, spēlējot komandas, kuras zināja, ka iekļūst ceturtdaļfinālā.

Daniels Teiss uzvarētāju labā pievienoja 14 punktus un septiņas atlēkušās bumbas.

Luka Dončičs ar 23 punktiem izcēlās ar Slovēniju (4-1), bet Klemens Prepeličs guva 12 punktus. Vācija ar trīspunktu metienu palīdzību pārspēja Slovēniju ar 45:21.

READ  Centristi gatavojas uzvarēt, jo Latvijā notiks vēlēšanas

AUSTRĀLIJA 100, GRUZIJA 84

Okinavas izlasē Petijs Milss guva 19 punktus, un Austrālijas spēlētāji pieci spēlētāji sasniedza divciparu skaitli, salīdzinoši vieglā uzvarā pār Džordžiju klasifikācijas kārtas spēlē, kas beidza abu komandu turnīru.

Dante Eksums guva 18, Duop Reath pievienoja 16, Džošs Gidijs guva 15, bet Džo Inglss guva 10 Boomers labā (3-2).

Abas komandas iepriekš bija izslēgtas no iekļūšanas ceturtdaļfinālā. Austrālijas olimpiskās bronzas medaļas ieguvējas pirms divām vasarām Tokijā cerības beidzās piektdien, zaudējot Slovēnijai ar 90:81. Taču Austrālija šajā Pasaules kausā sasniedza vienu mērķi, izcīnot vietu nākamās vasaras Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Spēlējot savā pirmajā Pasaules kausa izcīņā, Gruzijas izlases rindās ar 20 izcēlās Goga Bitadze. Džordžijas labā Taduss Makfedens guva 18 punktus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles (2:3).

MONTENEGRO 73, GRIEĶIJA 69

Manilā Nikola Vučevičs guva 19 punktus, Dino Radončičs pievienoja 12 punktus, bet Melnkalne (3-2) noslēdza savu Pasaules kausa izcīņu, gaidot uzvaru klasifikācijas kārtas spēlē.

Grieķijai finālā Joanss Papapetru guva 16 punktus (2:3), bet Lefteris Bochoridis un Kostas Papanikolaou katrs guva pa 13 punktiem.