Uzņēmējvalsts Latvija IIHF pasaules čempionātā nopelna pirmo uzvaru pār Kanādu

Latviešu saimnieki Rīgā atklāja Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) pasaules čempionātu vīriešiem ar satriecošu 2: 0 uzvaru pār izsēto Kanādu.

Ar 10. numuru izliktā Latvija pirmajā puslaikā pie Mix Inresis guva vārtus, bet otrajā – Oskars Patza, viņiem pirmā uzvara pār Kanādu turnīrā.

Vēsturisko rezultātu Arēnā Rīga, kas Latviju otrajā grupā atstāja vārtu starpībā aiz Vācijas, neviens skatītājs neskatījās, kaut arī uzņemošās valsts parlaments bija nobalsojis par premjerministra atcelšanu un mēģinājumu atrast veidu, kā atļaut mačus. Vēlāk turnīrā līdzjutējiem skatīties.

Latvijai bija jārīko turnīrs kopā ar Baltkrieviju, taču Baltkrievijas politiskās nestabilitātes dēļ IIHF tai pilnībā atbildēja par tā organizēšanu.

Vācija septītajā vietā pārspēja Itāliju ar 15. numuru ar 9-4Desmitais Sēklas, otrās grupas atklāšanas mačā.

Tikmēr A grupā, kuras mači tiek aizvadīti olimpiskajos sporta centros Latvijas galvaspilsētā, veiksmīgi startēja arī otrajā vietā esošā ROC komanda.

ROC komanda, Sacenšoties zem neitrāla karoga Pasaules Antidopinga aģentūras un Sporta arbitrāžas tiesas uzlikto sankciju dēļ un līdzīgi aizstājot tās valsts himnu ar daļu Putera Čaikovska klavierkoncerta Nr. 1, tika panākta dramatiska uzvara ar 4-3 pret Čehijas Republika.

Čehi, kuri 2019. gadā šī turnīra galīgajā izdevumā zaudēja Krievijai bronzas medaļā, katrā no trim periodiem paslīdēja un nospēlēja neizšķirti, pirms ielaida izšķirošos vārtus, kurus guva Mihails Grigorenko, kurš šobrīd spēlē Nacionālajā hokeja līgā. Blakus Columbus Blue Jackets ar tikai 19 sekundēm pulkstenī.

Citur A grupā Slovākija ar 5-2 pārspēja Baltkrieviju.

Čempiones titula aizstājēja Somija, kas pagājušā pasaules čempionāta finālā 2019. gadā pārspēja Kanādu, ierindojas trešajā vietā un rīt savu aizsardzību sāks ar B grupas maču pret sesto numuru izliktajām ASV.

Katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam.