IIHF – Mājinieki tiek tālāk

Bija laiks, kad Somija bija nepatīkama, maza hokeja nācija, dadzis milžiem acī. Tagad viņiem ir jāpierod būt milzim. Latvija izdarīja visu, ko varēja, taču laukuma saimnieki izturēja un savā pirmajā turnīra spēlē guva svarīgu uzvaru ar 3:1.

Somijas labā vieni vārti un viena rezultatīva piespēle bija Tomasam Sunniemi.

“Esmu lepns par katru komandas spēlētāju,” sacīja Atoss Koivu. “Latvija spēlēja labi, nepadevās un labi aizsargājās ledus vidū, un mūsu vārtsargs bija lielisks, kad viņš bija vajadzīgs.”

Mačs izvērtās par klasisku maču starp Somiju un Latviju, jo Somija dominēja spēlē, bet cīnījās ar vārtu gūšanu, un, jo vairāk viņi cīnījās, jo grūtāk tas izskatījās. Savukārt Latvija spēlēja sev ierasto hokeju, ar ātrumu, lielisku individuālo meistarību, vārtsargu spēku un apņēmību.

“Tas bija ātrs mačs, un abas komandas spēlēja labi,” sacīja Latvijas kapteinis Kristis Retinais, “nespējām izmantot savas iespējas, izņemot trešo.”

Somija nokratīja nervus pēc pirmajiem spēles apgriezieniem, pateicoties tam, ka mājinieki pirmo spēka paņēmienu guva pie 11:15.

11:18 viņi spēlē izvirzījās vadībā ar 1:0.

Konsta Helenius uzvarēja cīņā pret Āronu Kiviharju, kurš nosūtīja bumbu tieši Emīlam Hemingam kreisā apļa augšdaļā un izlaida raķeti, kas pārspēja Nīlsu Morencu, spēles čaklāko spēlētāju.

Hemings sacīja: “Protams, bija patīkami gūt vārtus pirmajā mačā, jo gūtie vārti vienmēr dod lielāku pārliecību.”

Arī Latvija pēc minūtes bija savas iespējas spēka paņēmienā, taču nespēja izmantot savas iespējas.

Otrajā puslaikā Somija pārņēma spēles vadību – pateicoties vēl divām iespējām – pārspēja Latviju ar 17:4, vairākas reizes trāpot pa vārtu stabu un vienreiz nokļūstot līdz galam tukšu vārtu priekšā – bet ne īsti. viņiem bija jāstrādā gandrīz divdesmit minūtes, lai otro reizi pārvarētu On Morenz.

READ  Saules enerģijas ražošana Latvijā pēdējā gada laikā ir trīskāršojusies

Kad bija atlikuši 3:54, Heiki Ruohonens pāradresēja Tuomasa Suominena centrējumu tīklā, dubultojot somu pārsvaru. Piespēle bija arī Daniilam Nieminenam.

Retinais teica: “Otrais periods bija grūts soda sitienu dēļ, bet, ja mēs gribam uzvarēt, mums ir jāspēj nogalināt arī soda sitienus un kustināt kājas.”

Trešajā periodā Latvija lūkoja gūt labumu no izkaisītajiem uzbrukumiem un spēka paņēmieniem. Viņi ieguva savu iespēju, kad Somija perioda sākumā uz ledus nosēdināja pārāk daudz spēlētāju, taču somi palika mierīgi un savākušies.

Pēc tam, kad bija atlikuši 7:49, pēc latvieša pārkāpuma savā zonā Sunniemi guva savus pirmos vārtus turnīrā.

Taču Latvija nepadevās un, kad bija atlikušas 90 sekundes, pievilka Morencu, sūtīja uz papildu uzbrucēju un guva vārtus. Daniels Serkins raidīja piespēli no aiz tīkla un vienu reizi panāca Bruno Osmanis.

Pēdējās 50 sekundes somu laukumā bija neprātīgs grautiņš, taču mājiniekiem izdevās noturēt bumbu ārpus tīkla, izcīnot uzvaru ar 3:1.

“Mēs uzvarējām kā komanda, visas četras līnijas spēlēja labi, bet mums ir jābūt nedaudz labākiem savā lodziņā,” sacīja Hemings.