US Open: Koko Gofa pārsvarā pār Jeļenu Ostapenko iekļūst pusfinālā

CNN

Koko Gofa turpināja savu pārliecinošo uzvaru sēriju US Open Otrdien viņa taisnajos setos apspēlēja Jeļenu Ostapenko.

Pasaules sestā rakete nezaudēja ne maču 1. setā, pirms izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 6:0, 6:2, rezervējot savu pirmo vietu ASV atklātā čempionāta pusfinālā.

Ar daudzām labākajām sēklām Sieviešu loterija Jau izmests, Gofs joprojām ir viens no nedaudzajiem atlikušajiem kandidātiem.

19 gadus vecā Gofa nākamajā kārtā tiksies ar Soranu Cirstea vai Karolīnu Mutovu, šī gada Francijas atklātā čempionāta vicečempioni.

“Esmu ļoti priecīga,” savā intervijā laukumā pēc uzvaras sacīja Gofa. “Pagājušajā gadā es zaudēju ceturtdaļfinālā. Esmu priecīgs un gatavs atgriezties darbā nākamajā posmā.

Amerikānietei bija grūts izaicinājums pret atdzimušo Ostapenko pēc Latvijas uzvaras pār čempioni Igau Šveticu iepriekšējā kārtā.

Taču, spēlējot savas publikas priekšā, Gofa neizrādīja nekādas nervozitātes pazīmes un dominēja pretiniecē, uzvarot pirmo setu tikai 20 minūšu laikā.

Ostapenko, kura uzvarēja 2017. gadā Francijas atklātajā čempionātā, otrajā setā izgāja krietni spēcīgāka, uzvarot divus geimus, lai izvairītos no pilnīgas sakāves.

Brendans Makdiarmids – Reuters

Tagad Gofa ir sasniegusi savu otro Grand Slam pusfinālu.

Taču beigās sarūgtinātā latviete izrādījās neveikla pret Gofu, jo tika sodīta par atkārtotiem pārkāpumiem.

Lai gan rezultāts uz papīra šķiet skaidrs, Gofa joprojām strādā, lai gūtu uzvaru.

Ostapenko nosargāja divas mačbumbas, kamēr Gofa vēlējās beigt maču, taču amerikāniete galu galā spēja uzvarēt ar precīzu “forehand”, izcīnot savu desmito uzvaru pēc kārtas.

Gofs piebilda: “Godīgi sakot, es nejutos ērti mača laikā, pat pie mačbumbām.”

“Es zinu spēli [Ostapenko] Viņš spēlē. Viņai ir iespēja atgriezties neatkarīgi no rezultāta, tāpēc es tikai centos iegūt katru punktu, iemest katru bumbu vārtos.

READ  Latvieši brauc uz ūdeni attālos koncertos - mākslā un kultūrā

“Pret viņu ir patiešām grūti, jo jūs nevarat būt patiešām agresīvs, tāpēc es darīju visu iespējamo, lai būtu agresīvs, kad vien varēju, un lielāko daļu laika es vienkārši centos dabūt bumbu dziļi. Viņa ir spēcīga spēlētāja un viņai bija spēcīga spēle. lielisks turnīrs.”

Līdz ar šo uzvaru Gofa kļuva par pirmo amerikāņu pusaudzi, kas iekļuvusi ASV atklātā čempionāta pusfinālā kopš Serēnas Viljamsas 2001. gadā.

Tā ir arī tikai otrā reize Gofa karjerā, kad viņa ir iekļuvusi “Grand Slam” turnīra pusfinālā – pēdējo reizi Francijas atklātajā čempionātā 2022. gadā, kur galu galā finālā zaudēja Svetekai.

Uzvarot Švieteku iepriekšējā kārtā, Ostapenko nebija apmierināta ar viņai atvēlēto atpūtas laiku starp iespaidīgo uzvaru un maču pret Gafu.

“Es domāju, ja es spēlēju spēli, piemēram, vēlu vakara sesiju, es pieņemu, ka vienā dienā man ir jāspēlē vismaz tajā pašā laikā vai vēlāk, jo jums nav daudz laika, lai atgūtu.” Ostapenko žurnālistiem sacīja pēc zaudējuma: “Šis grafiks viņai bija labāks, jo viņa acīmredzami spēlēja daudz agrāk dienā nekā nakts sesijā.”

26 gadus vecā sieviete piebilda, ka ir pārliecināta, ka nakts sesijā tiksies ar Gofu.

“Lieta tāda, ka, kad jautāju iepriekšējā dienā, es biju diezgan pārliecināts, ka spēlēšu nakts sesijā, jo tā man teica. Kad nāca klajā grafiks, es redzēju, ka spēlēju pirmo spēli, un es teicu : “Oho, tas ir mazliet dīvains grafiks,” piebilda Ostapenko.

“Jā, kad es ieraudzīju grafiku, es biju nedaudz pārsteigts, bet ne īsti labā nozīmē.”

CNN sazinājās ar ASV Tenisa asociāciju par Ostapenko komentāriem, taču līdz presei nebija saņēmusi atbildi.

Gauff tagad ir liela iespēja Flushing Meadows.

READ  Sports televīzijā svētdien, 21. maijā | tauta un pasaule

Pirmdienas akcijā no turnīra izstājās ar 1. numuru izliktā Sviateka, ar 3. numuru izliktā Džesika Pegula un ar 5. numuru izliktā Onsa Džabeura, atstājot Gofu un 2. numuru Arīnu Sabaļenku kā divas labākās. sēklas. Palika sieviešu izlozē.

Un ar dažām pārliecinošām uzvarām jau Ņujorkā, Gofai neapšaubāmi ir labākā iespēja izcīnīt savu pirmo Grand Slam titulu.

Elsa/Getty Images

Ostapenko cīnījās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Sabaļenka, kas palikusi izlozē, tiksies ar uzlecošo ķīniešu zvaigzni Čenu Cjiņvenu, kurš izbauda karjeras labāko sasniegumu Grand Slam turnīrā pēc tam, kad ceturtdaļfinālā pārliecinoši pārspēja pagājušā gada finālistu Jabeur pēc kārtas. fināls.

Svjatekas priekšlaicīga aiziešana nozīmē, ka Sabalenka pirmdien kļūs par pasaules ranga pirmo vietu, pirmo reizi karjerā, kad viņa ir pasaules ranga augšgalā, un viņas kāpums notiek pēc ievērojamā gada, kurā viņa izcīnīja trīs titulus, tostarp pirmo. “Grand Slam” turnīrs Austrālijas atklātajā čempionātā.

Sabalenka saka, ka viņa “šobrīd spēlē lielisku tenisu”, taču zina, ka “vienmēr ir lietas, kas jāuzlabo”, jo viņa sagaida grūtu maču pret Čenu.

“Mēs esam daudzkārt trenējušies ar viņu,” viņa sacīja žurnālistiem pēc pirmdien gūtās uzvaras pār Dariju Kasatkinu. “Viņa spēlē patiešām labu tenisu. [Her] Forehands tiešām ir smags, es teiktu, ka arī bekhends. Labi kalpo. Labi kustas.

“Likās, ka viņai nav ko zaudēt, tāpēc viņa spēlē vislabāk. Viņa spēlēja lielisku tenisu pret Once – es neskatījos viņas iepriekšējos mačus, bet tagad viņa spēlē lielisku tenisu.

“Grūtākais ir tas, ka viņa labi kustas, viņa spēlē dažus smagus metienus. Man ir jābūt gatavam fiziski un garīgi, jo šajā mačā pret mani būs daži uzvarētāji.

READ  Kā Vērmahta karavīri un SS kļuva par slaveniem padomju pārstāvjiem

“Man vienkārši vairāk jākoncentrējas uz sevi nekā viņai. Es zinu, ka, ja izvedīšu savu tenisu, man būs iespēja uzvarēt šajā mačā.”