Ungārija, Spānija un Beļģija pievienojas Francijai ceturtdaļfinālā un Turcijas avārijā – FIBA ​​​​Sieviešu EuroBasket 2023

Ļubļana/Telaviva (Slovēnija/Izraēla) — Ungārija, Spānija un Beļģija juta prieku, jo tās visas izcīnīja trešās dienas uzvaras, kas bija nepieciešamas, lai pievienotos Francijai FIBA Euro 2023 ceturtdaļfinālā.

Lielāko sarūgtinājumu sagādāja Ungārija, uzvarot pašreizējo čempioni Serbiju, savukārt Beļģija palika nepārspēta pēc Itālijas uzvaras un no Telavivas tika tālāk, Spānijai ērti pārspējot Grieķiju. Liela vilšanās bija arī Turcijai, jo viņi redzēja sapņus, kas saplīst pēc uzvarošās Slovākijas sakāves.

Spānija iekļūst ceturtdaļfinālā; Monumental Mack ieved Melnkalni Latvijas krustpunktā

Pēc atklāšanas zaudējuma Latvijai daži cilvēki, iespējams, norakstīja Spānijas izredzes uz titulu, taču pēc diviem mačiem viņi iekļuva pusfinālā, pārspējot Grieķiju ar 76:60. Uzbrucēja Rakela Karera guva 14 punktus, atdeva 8 bumbas zem groziem un pārtvēra 5 bumbas, savukārt Kristīna Ovina aizmugures laukumā veica 12 punktus un 6 rezultatīvas piespēles. Grieķijai tagad ceturtdaļfināla kvalifikācijas spēlēs tiksies ar Čehiju.

Melnkalnei šī bija neaizmirstama diena, jo tā pirmajā setā pēc izcilās Natašas Makkas spēles pārspēja Latviju ar 61:58. Uzbrucēja guva vienu no lielākajiem “double-double” sacensību vēsturē, lai gūtu panākumus savai komandai. Viņa sacensības pabeidza ar 22 punktiem un 20 dēļiem, kļūstot par trešo spēlētāju, kas abās kategorijās pārvarējusi 20 punktu robežu. Tikmēr viņas izcīnītās 20 atlēkušās bumbas bija visu laiku piektais labākais rādītājs. Melnkalnes seja

Diena, lai atcerētos Ungāriju, Slovākija sūta Turkiye mājās

Ungārija demonstrēja iespaidīgu sniegumu, lai šokētu iepriekš neuzvarēto Serbiju, savācot 5 punktus un uzvaru, kas tai bija nepieciešama, lai uzreiz iekļūtu ceturtdaļfinālā. Pēc aizraujošā panākuma ar 81:75 viņus vadībā izvirzīja Viraga Case, kas neapšaubāmi bija viņas visu laiku labākā spēle valstsvienības žaketē. Uzbrucējs bija izcils ar double-double ar 21 punktu un 11 bumbām zem groziem.

READ  Kravu plūsmas tuvākajā laikā neatgriezīsies pirmskara apjomos - oficiālā Rīgas brīvosta

Tas nozīmē, ka Serbija ir nodrošinājusi otro vietu grupā un kvalificēsies ceturtdaļfinālam pret Lielbritāniju, kas C grupā ieņēma trešo vietu.

Slovākija demonstrēja ievērojamu noturību, atguvusies no divām smagām sakāvēm sākumā, uzvarot Turciju ar 80:66, kas ļāva tai ierindoties trešajā vietā un ceturtdaļfinālā ar Vāciju. Tas arī nozīmē, ka Türkiye ir izslēgta. Barbora Wrzesinski un Terēzija Paleņikova bija galvenās arhitektes. Pirmajam 13 punkti, 7 rezultatīvas piespēles, 4 bumbas zem groziem un 4 pārtvertas bumbas, bet otrajam 20 punkti.

Vācija finišēja otrā; Slovēnija šo noslēgumu paredz ar augstu paceltu galvu, jo Francija joprojām ir nepārspēta

Vācija C grupā ieņēma otro vietu, uzvarot Lielbritāniju ar 62:61, izcīnot abpusējas uzvaras. Leonija Vebiča atzīmējās ar 13 punktiem, 7 atlēkušajām bumbām un 4 rezultatīvām piespēlēm, jo ​​briti izcēlās ar Timija Fagbenla 18 punktiem un Kristīnas Anegijas “double-double” ar 14 punktiem un 10 piespēlēm.

Slovēnija ceturtdaļfinālā zaudēja Francijai ar rezultātu 73:68, finišēja bez uzvarām. Lai gan vismaz līdzsaimnieki parakstījās uz uzmundrinošu sniegumu, kas sola labu nākotni. Eva Liseka izcēlās ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, bet Francija pārsvarā izcēlās ar Sāras Mišelas 14 punktiem un 5 rezultatīvām piespēlēm.

Beļģija atgriežas ceturtdaļfinālā

Pēc vēlās atgriešanās turnīrā 2017. gadā Cats turpināja pagarināt savu sēriju, nekad neizlaižot nevienu ceturtdaļfinālu. Viņi izcīnīja savu ceturto ceļazīmi uz pēdējo astoņu vietu pēc kārtas, grūtā cīņā ar 72:64 uzvarot Itāliju. B grupā.

Pēc divām lielām uzvarām atklāšanas mačos, Beļģijai šoreiz viss neizdevās, tikai ieejot pēdējās divās minūtēs. Džūlija Fanlū bija izcila ar 23 punktiem, Emma Mīsmane kā vienmēr bija spēcīga ar 20 punktiem un 9 bumbām zem groziem, savukārt Džūlijai Allemandai 11 rezultatīvas piespēles.

READ  WRC 2022 komerciālais ceļvedis: katra komanda, katrs sponsors, katrs galvenais tiesību darījums

Itālijai nācās samierināties ar trešo vietu pēc tam, kad Čehija palika otrajā vietā ar 61:52 uzvarot Izraēlu, kas izstājās kā bezuzvaru mājiniece un piedzīvoja savu zaudējumu sēriju līdz 23 mačiem. Čehijas izlasi līdz uzvarai ar 16 punktiem aizveda Veronika Vurakova.