Rezultāti un rezultāti, Luka Dončičs un Dilons Brūkss noraidīti, Kanāda uzvar Slovēniju, Vācija pārspēj Latviju, Deniss Šrēders met, pusfināla spēles, jaunākie atjauninājumi

Kanāda pārspēja Slovēniju, izbeidzot Luka Dončiča sapni par FIBA ​​Pasaules kausu un pirmo reizi sasniedzot pusfinālu trešdien, savukārt Vācija pārvarēja vājas pūles uzbrukumā, lai pievienotos tai pusfinālā.

Kanāda Manilā ar 100:89 pieveica Slovēniju ar Dalasas Mavericks zvaigzni Dončiču priekšgalā, piektdien sarunājot maču ar Serbiju.

FIBA Pasaules kauss basketbolā | Skatieties ceturtdaļfinālus, pusfinālus un finālus bez maksas un tiešraidē ESPN kanālā Kayo Freebies. Pievienojieties dāvanai tagad, nav nepieciešama kredītkarte >

Vācija tajā pašā dienā pusfinālā tiksies ar ASV, pārspējot milzu slepkavu Latviju.

Vācija un Serbija arī kvalificējās Parīzes olimpiskajām spēlēm kā divas visaugstāk Pasaules kausa izcīņā ieguvušās Eiropas komandas, no kurām izstājās Slovēnija un Latvija.

Dončičs tika noraidīts no spēles ceturtajā ceturtdaļā pret Kanādu pēc savas otrās tehniskās piezīmes.

Kanādietis Šajs Džildžeuss-Aleksandrs sacīja, ka viņa komanda nav apmierināta ar sasniegto un ir izvirzījusi augstāk par iekļūšanu pusfinālā.

“Tikko valkāt kreklu ir pagodinājums pats par sevi, un uzvara ir vēl viena laba sajūta,” sacīja Džildžeuss Aleksandrs, kurš atzīmējās ar 31 punktu, 10 atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm.

“Mēs neesam apmierināti. Mēs vēlamies izcīnīt zeltu.”

Kanādai bija satriecoša sadursme, kurā ceturtajā ceturtdaļā tika noraidīts Dončičs un Dilons Brūkss.

Brūkss visa mača garumā iesaistījās skriešanas cīņā ar Dončiču, izmantojot aizsardzības trikus, izmetot slovēņu zvaigzni no ritma.

Dončičs atzina, ka emocijas viņu pārņēma, un solīja, ka turpmāk būs “labāks savai komandai”.

“Es domāju, ka visi zina, kas ir vilšanās,” viņš teica.

Kanāda un Vācija izdzīvo Pasaules kausu 00:54

Vairāk pārklājuma

Komanda tika izslēgta no Pasaules sērijas, neskatoties uz ASV episko sajukumu, pirmajai komandai sasniedzot pusfinālu

READ  "Mēs vairs nevaram būt mazāki": Latvijas mērķis ir pēc maģiskā FIBA ​​Pasaules kausa vairāk bērnu no e-sporta pārcelt uz sporta zālēm

“Nesvārstīgs atbalsts”: treneris ir drošs, neskatoties uz “pilnu pārskatu” par Boomers Pasaules kausa neveiksmi

Bena Simmonsa patiesību neviens nevēlas dzirdēt pēc Baby Boomers bankrotēšanas

“Spēlējot izlasē, ir daudz emociju.

“Daudzas reizes man ir jākontrolē sevi, ar ko man ir problēmas.” Pirmā puslaika beigās abas komandas bija neizšķirti 50:50.

Kanāda pēc pārtraukuma sāka izvirzīties vadībā, pateicoties savlaicīgam Brūksa trīspunktniekam, panākot savai komandai septiņu punktu pārsvaru.

Pussargs Kellijs Oliņiks sacīja, ka pusfināla spēle pret Serbiju būs “vēl viena cīņa”.

“Mēs cenšamies paveikt kaut ko tādu, ko Kanādas basketbols vēl nekad nav darījis, un mums tas jādara kopā,” viņš teica.

“Mums ir jāspēlē vēl divas spēles, un mums jāturpina spēlēt tā, kā mēs spēlējam.”

Dienas sākumā Vācija noslēdza Latvijas sapņu braucienu turnīrā ar saspringtu uzvaru ar 81:79, kvalificējoties pusfinālam un pretī ASV.

Latvija, kas piedalījās pirmo reizi, ceļā uz ceturtdaļfinālu jau bija pieveikusi čempioni Spāniju un Tokijas olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēju Franciju.

Vācijas izlases treneris Gordons Herberts sacīja, ka viņa komanda “cieta no zināmā mērā uzbrūkoša defekta”, jo saspēles vadītājs Deniss Šrēders guva tikai četrus no 26 vārtu mēģinājumiem.

“Šī, iespējams, ir sliktākā spēle, ko esmu spēlējis savā karjerā,” sacīja Šrēders.

Deniss Šrēders (pa kreisi) cīnījās, Vācijai pārspējot Latviju. (Fotogrāfijas autors: Ezra Akkayan / Getty Images)Avots: Getty Images

“Taču mēs joprojām esam pusfinālā, tāpēc cepuri nost visiem tiem puišiem, kas atrodas ģērbtuvē, kuri palīdzēja man uzvarēt šajā spēlē.

“Tāpēc mēs visi esam kopā un esam īpaša komanda.” Latvija nepārspējamās Vācijas komandas sirdīs iedzina bailes, un jau pēc piecām minūtēm panāca 10 punktu pārsvaru, Dāvijam Bertānam izceļoties no trīs punktu attāluma.

READ  2023. gada Austrālijas atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu izloze

Vācija galu galā ieguva pārsvaru, pirms Latvijas pēdējais pieskāriens pietuvināja rezultātu, nekā Vācija būtu vēlējusies.

“Manuprāt, viena no šīs grupas stiprajām pusēm ir tā, ka esam komanda, un mūsu soliņš pēdējās trīs vai četrās spēlēs ir bijis lielisks,” sacīja Herberts.

“Ja nepieciešams, varam spēlēt ar 12 spēlētājiem.” Bertāns teica, ka ir ļoti lepns par Latvijas sniegumu. “Cīnījāmies katrā spēlē,” sacīja Bertāns, kura brālis Dairis – komandas kapteinis – guva savainojumu turnīra noslēgumā pirmajā kārtā.

“Domāju, ka mēs sevi nostādījām uzvaras pozīcijā, nevis kāda atsevišķa spēlētāja dēļ, jo spēlējām kā komanda, spēlējām pareizi un diemžēl beigās to nevarējām izdarīt.”