Pasaules lidmašīnas – fināls

Trīs Vinipegas Jets komandas dalībnieki ir piedalījušies 2023. gada IIHF pasaules čempionātā hokejā, ko pēdējo divu nedēļu laikā rīko Tampere, Somija un Rīga, Latvija.

No trim – kas ietvēra sarakstu Nikolajs ĒlersUn Nino NīdretereUn Dilans Sambergs – Tikai Sambergam bija iespēja tikt pie medaļas. Viņš ar ASV komandas biedriem svētdien pretī stājās Latvijai bronzas spēlē.

ASV 3, LATVIJA 4 (OT)

Amerikas izlasei tas bija grūts izcili iesāktā turnīra noslēgums.

Priekšsacīkstēs viņiem bija septiņas uzvaras, pēc tam pārliecinoša uzvara ceturtdaļfinālā pret Čehiju, taču tieši tad piemeklēja likstas.

Viņi zaudēja vadību trešajā pusfināla spēlē Vācijai un piedzīvoja kritienu pagarinājumā, lai tas pats atkārtotos bronzas spēlē.

Pēc aizņemtām 20 minūtēm rezultātam neizšķirts 2:2, neviens cits neatrada rezultātu, līdz Mets Koronato izvirzīja ASV vadībā ar 6:19 trešajā pozīcijā. Dilans Sambergs Viņš paņēma galveno piespēli, kad viņa plaukstas locītava sitiens no punkta tālu no uzbrukuma zonas atrada ceļu tīklā. Coronato spēja atrast zaudēto ripu un iesist to mājās, izvirzot ASV vadību ar 3:2.

Tvīts no @IIHFHockey: Mets Koronato liek @usahockey virsū 🇺🇸💥 #USALAT #IIHFWorldsnhlflamesMattCoronato pic.twitter.com/pLdZS9C6sB

Taču ar 5:39 līdz spēles beigām Latvija panāca neizšķirtu ar Kristiana Robbinsa pirmajiem diviem vārtiem.

otrais? Tā uzvarēja pagarinājumā, kas tika pie 1:22 pagarinājumā, un deva Latvijai pirmo IIHF pasaules hokeja čempionāta medaļu.

Bez piespēlēm Sambergs izdarīja divus metienus pa vārtiem un nospēlēja 20:05.

Tā bija Samberga pirmā pieredze pasaules čempionātā, un viņš finišēja ar vieniem vārtiem — priekšsacīkstes pagarinājuma uzvarētāju — un trīs rezultatīvām piespēlēm, gūstot četrus punktus.

READ  Ukrainas līderis apgalvo, ka nākamnedēļ plānots Krievijas atbalstītais apvērsums