IIHF UA18 spēles kopsavilkums: ASV komanda pret Latvijas komandu | 28.04.2024

ASV komanda IIHF U18 pasaules čempionātā hokejā vēlējās pagarināt savu nezaudēto spēļu sēriju. ASV komandai vakar izdevās vēl viens ātrs un spēcīgs sākums, kad viņi tikās ar Norvēģiju, pārspējot to regulā ar rezultātu 8-2. Viens no izcilajiem sniegumiem bija Kolam Izermanam, kurš šajā mačā guva divus vārtus. Džeimss Heigenss vakar gūtu trīs punktus ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm. Šodien ASV komandai pretī stāsies Latvijas komanda. Abas komandas tikās pagājušajā gadā, ASV komandai uzvarot ar 7:1.

Vārtsargi:

ASV komanda – Nikolass Kempfs

Lat komanda – Mikoss Vikanājs

1. periods

ASV komanda šodien aizvadīja vēl vienu spēcīgu startu, kad tikās pret Latviju. Kols Hatsons dabūja amerikāņus uz borta un ātri vien ar lāzera sitienu atrada tīklu tikai divdesmit sešas sekundes pirmajā puslaikā. Viņam asistēja Džeimss Haginss. ASV komanda agri izvirzās vadībā ar 1:0.

Vēlāk, pulksten 5:34, ASV komanda vēlreiz sit pa virknēm, kad Trevors Konelijs pārslido ripu pa vidu un atrod vārtu aizmuguri pāri Vecanaga cimdam. ASV komanda ar EJ Emerija piespēli panāk rezultātu 2:0.

Pēc Latvijas komandas izsaukšanas uz Too Many Men turnīru, ASV komanda pārceļas uz Powerplay. Tedijs Steja izmantoja priekšrocības, pārņēma bumbu un viņam asistēja Trevors Konelijs un Kols Hatsons izspēlē, kas atrada ceļu ASV komandas aizmugures tīklā. Atklāšanas perioda beigās amerikāņi tagad izvirzīja Latvijas komandu vadībā ar 3:0.

Sitiens pa vārtiem:

Amerikas Savienotās Valstis – 10

Lats – 15

2. periods

Otrā perioda 3:19 Latvijas komanda tika sodīta par iejaukšanos, dodot komandai ASV spēka paņēmienu. Tomēr Latvija veiksmīgi aizsargājās pret spēka paņēmienu, neļaujot amerikānietēm gūt vārtus. ASV komanda ātri nodrošināja bumbu, novedot pie amerikāņu ceturtajiem vārtiem, palielinot pārsvaru pār Latviju līdz 4:0 (7:55). L. Dž. Mūnijs gūs šos ceturtos vārtus ASV izlasei, Konelijs labi nokārtoja spēli, un Emerijs saņēma rezultatīvu piespēli. Kols Izermans atkal trāpīja vārtu aizmugurē, bet pēc tam, kad treneris bija izaicinājis no Latvijas puses, vārti tika noraidīti.

READ  Analīze: skolas pārtraukumā cilvēki pārcēlās uz Latviju un Hjumu Jaunumi

Latvijas Oskars Briedis tiek izsaukts par ceļgalu un nosūta ASV komandu Powerplay. Vēlāk Kols Isermans, neapšaubāmi, beidzot iesaistījās vārtu guvumā un izmantoja priekšrocības, 15:35 iesitot ASV komandas piektos vārtus. ASV komanda tagad ir vadībā ar Latviju ar 5:0. Gan Stiga, gan Logans Henslers saņems rezultatīvas piespēles vārtu guvumā.

Tomēr Team USA piedāvājumam pienāktu beigas, jo latvietis Daniels Cirkins savu komandu uz tablo izvirzīja perioda beigās, panākot rezultātu 5-1 (18:53). Piespēle pieskaitīta gan Maksimam Haritoncevam, gan Harijam Cjunskim.

Periodu pabeidzām ar Team USA vadībā Latviju ar 5-1.

3. periods

Trešā perioda sākumā Latvijas komandai būtu spēka spēles pārsvars, jo ASV komandas Dakoda Rheaume-Mulle tika izsaukta piespiedu kārtā. Pēc tam ASV komanda nomainīja vārtsargus un izvilka Kempfu, bet Kalebs Hils tagad sargāja tīklu. Vēlāk uz iejaukšanos tika izsaukts latvietis Antons Macievkis, un tagad ASV komandai ir vīriešu priekšrocības.

8:38 Džeimss Haginss guva savu iespēju un lieliski raidīja bumbu garām latviešu vārtsargam, izvirzot ASV komandu priekšā Latvijas komandai ar 6:1. Viņam palīdzēja Makss Plānts un Izermans. Latvija nomainīja vārtsargu, vārtos ierindojoties Dilanam Pērkanam.

Tomēr komanda ASV pieveiktu Latviju līdz tīklam, jo ​​Konelijs atrada ceļu garām Berkānam un izvirzīja amerikāņus vadībā ar 7-1 (12:14). Viņam palīdzēja Heigens un Brodijs Cimmers.

Gala rezultāts regulā 7-1, ASV komanda pār Latvijas komandu.

Līdz ar to ASV komanda faktiski aizver durvis Latvijas komandai, paliekot nepārspēta, otrdien, 30. aprīlī, spēlē pret Somiju. Trevors Konelijs spēlē guva četrus punktus, guva divus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles. Džeimss Heigenss un Tedijs Steja guva pa vieniem vārtiem un atdeva divas rezultatīvas piespēles, katrs nopelnot pa trim punktiem.

READ  Latvijā neizdodas iegādāties pirmo Covid-19 testu sūtījumu - Baltic News Network

Latvija šodien zaudēja savu bilanci līdz 2:1, bet joprojām ieņem trešo vietu A grupā. Tagad ASV dala pirmo vietu ar Somiju pirms nākamā mača.