Kanāda pārspēj agrīno Latvijas vētru un paliek nepārspēta – FIBA Pasaules kauss basketbolā 2023

JAKARTA (Indonēzija) – Pagāja zināms laiks, bet Kanāda galu galā pārspēja Latviju ar rezultātu 101:75, lai pabeigtu FIBA 2023. gada Pasaules kausa basketbolā H grupu.

Šī ir pirmā reize, kad Kanāda ir uzvarējusi trīs Pasaules kausa spēlēs pēc kārtas kopš 1986. gada. Viņai bija lēns sākums šajā mačā, taču viņi bija pārāk talantīgi, lai kluptu, atkal spīdot Šajam Gilgiosam Aleksandram.

Pagrieziena punkts:
Pirmajā puslaikā Latvija izvirzījās vadībā ar pat 12 punktu pārsvaru, taču Kanāda atbildēja stilīgi un SGA trešajā ceturtdaļā guva 16 punktus, pārņemot spēles vadību. Atšķirība bija astoņi punkti pie 69:61, Latvijai atlecot ceturtajā vietā. Tomēr Canadiens atbildēja ar 11:0, atklājot spēli un ātri padarot rezultātu neapšaubāmu.

TCL spēļu atskaņotājs: Kad Tea Gilgos-Aleksandrs vēlas doties prom, viņš vienkārši aiziet. Papildus viņa 27 punktiem SGA pabeidza arī ar 6 atlēkušajām bumbām, 6 rezultatīvām piespēlēm un 2 pārtvertām bumbām. Kopš 1994. gada, viņš ir pirmais spēlētājs, kurš katrā no saviem pirmajiem trim mačiem FIBA Basketbola kausā ir guvis vismaz 10 punktus, izcīnījis 5 atlēkušās bumbas un atdevis 5 rezultatīvas piespēles.

Kellija Oliņika pievienoja 15 punktus un izcīnīja 6 atlēkušās bumbas, bet RJ Barets guva 22 punktus, bet Nikels Aleksandrs Vokers guva 14 punktus.

Statistika nemelo: Latvija izmantoja sev raksturīgo trīspunktnieku, lai saglabātu Kanādas godaprātu pirmajā puslaikā. Trenera Luka Banči komanda pirmā puslaika beigās trāpīja 7 no 18 bumbām ārpus loka. Tomēr vidējās vērtības likums viņus panāca otrajā puslaikā, jo viņi veica tikai trīs mēģinājumus no tāda paša skaita mēģinājumu.

Apakšējā līnija: H grupas slaucīšana ļoti spēcīgi nosūta Kanādu uz otro kārtu. Nākamajā posmā viņi tiksies ar čempioniem Spāniju un Brazīliju vai Kotdivuāru, jo viņu mērķis ir pagarināt savu nepārspēto startu un iekļūt pēdējā posmā.

READ  Notiek plāni par Krievijas kara noziedznieku mantas konfiskāciju Ukrainai - Baltijas ziņu tīkls

Par spīti zaudējumam šeit, Latvija nākamajā Pasaules kausa debijas kārtā pievienojas Kanādai, taču ceļu turpina bez sava ietekmīgā kapteiņa Daira Bertāna, kurš ir izslēgts savainojuma dēļ, ko guva atmiņā paliekošajā uzvarā pār Franciju.

Viņi teica: “Vispirms vēlos apsveikt mūsu pretinieku, kurš aizvadīja ļoti spēcīgu maču. Skaitļi pierāda viņu ļoti lielisko sniegumu no loka, jo viņi ļoti labi sit bumbu. Bija grūti stāties pretī tik fiziskajam spēkam un talantam. Mums pietrūka enerģijas, jo spēlēšana tādā komandā kā viņi, lai sacenstos ar saviem spēkiem, maksā daudz enerģijas. Taču saviem līdzjutējiem devām spēku “tās sajūtas un emocijas, ka bijām šeit, lai sacenstos, nevis tikai svinētu sasniegto mērķi. Domāju, ka Latvija šovakar bija pelnījusi mūsu līdzjutēju aplausus.” – Luca Banci, latviešu treneris

“Pirmais puslaiks bija ļoti labs, bet pēc tam iznācām pavirši. Kā jau bija gaidāms, viņi bija agresīvi, un mēs nevarējām uz to reaģēt. Viņi atrada veidu, un ceturtajā puslaikā mēs šo darbu nepaveicām.” Diemžēl ceturtdaļa. Rodionis Koroks, Latvija

“Es izsaku šiem puišiem lielu atzinību. Mēs nedarījām pareizās lietas. Mēs spēlējām pret ļoti labu komandu, ļoti labu treneri ar visiem viņu faniem. Jūs zināt rindiņu no dziesmas “10 000 karotes, bet viss, kas man vajadzīgs”. vai nazis? No kanādiešu Alanisa Moriseta. Jūs zināt, es domāju, ka Nikels bija nazis. Viņš ienāca un spēlēja ar spēku un piedziņu. Kad viņš bija atvērts, viņš sita visus šos trīs. Esmu ļoti apmierināts ar komandas pūlēm trīs ceturtdaļās, kad ‘Mēs bijām ļoti disciplinēti. Bet mēs sākām slikti, mums bija grūtības, un tas mums kā grupai ir ļoti labs. – Džordijs Fernandess, Kanādas treneris

READ  Kanādiete De Bruyne, Bojnovski izcīna bronzu bobslejā sieviešu divniekos Pasaules kausa posmā Latvijā

“Mēs sākām lēnām. Mēs nespēlējām par to, kas bijām, mēs nespēlējām nesavtīgi. Tad, kad mēs iegājām otrajā puslaikā, mēs vienkārši sākām darīt sīkas lietas, spēlēt viens ar otru, iziet aizsardzībā, iziet ārā, atlēkušo bumbu, un ‘mēs izdarījām papildu piespēli. Mēs spēlējām pareizi, un spēle lēnām izvērtās mums par labu.” Gilgosa-Aleksandra tēja, Kanāda