Kanādiete De Bruyne, Bojnovski izcīna bronzu bobslejā sieviešu divniekos Pasaules kausa posmā Latvijā

Kanādietes Kristīne De Bruina un Kristena Bojnovska svētdien Latvijā, Siguldā, IBSF Pasaules kausa posmā bobslejā un skeletonā (IBSF) izcīna bronzas medaļu sieviešu bobslejā.

Kanādietes divus apļus pabeidza vienā minūtē un 42,12 sekundēs (0,24 sekundes atpakaļ), izcīnot ceturto sieviešu bronzas medaļu sezonā un septīto kopvērtējumā kopš pievienošanās komandai pēc 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm.

Duets šosezon tikai divās sacīkstēs nokļuvis no goda pjedestāla. De Bruyne sestdien guva vienspēļu uzvaru, kas ir viņas otrā zelta medaļa sezonā.

“Misija izpildīta”, 32 gadus vecā De Bruyne devās prom pēc tam, kad tajā pašā nedēļas nogalē pirmo reizi karjerā bija uzkāpusi uz goda pjedestāla abās sacīkstēs.

“Mēs vēlējāmies strādāt pie savas konsekvences un savākt dažus punktus, lai sagatavotos Pekinai, un mēs tieši to izdarījām. Mēs bijām konsekventi savās partijās un uz ceļa, tāpēc esam apmierināti ar to.”

Skatieties, kā Kristīna De Bruina un Kristena Bojnovska iegūst Pasaules kausa bronzu:

Kristīne De Bruina un Kristena Bojnovska izcīna bronzu Pasaules kausa izcīņā bobslejā sievietēm

Kanādas duets Kristīna De Bruyne un Kristena Bojnovski ieņēma trešo vietu IBSF Pasaules kausa izcīņas bobslejā dāmu sacensībās, kas norisinājās Siguldā, Latvijā. 2:36

Amerikāniete Ilana Maiersa-Teilore ierindojās uz goda pjedestāla divnieku konkurencē, izcīnot savu pirmo uzvaru Pasaules kausa izcīņā bobslejā pēdējo gandrīz trīs gadu laikā.

Viņa apvienojās ar Kvazas ezeru, divus apļus pabeidzot pēc 1:41,88, bet Lielbritānijas bobslejs Mikas Maknīla vadībā uzvarēja, un Adele Nikola viņu atgrūda par sudrabu 1:42,10 (0,22 sekundes).

De Bruins un Bujnovskis pēc sava pirmā brauciena finišēja ceturtie 1420 metru distancē, bet izvirzījās uz pjedestāla pēc otrā ātrākā starta laika (5,34) un augstākā dīkstāves laika (51,11) pēdējā kārtā.

READ  Pieci Covid nāves gadījumi pirmdien Latvijā / raksts

Kanādas goda pjedestāls ir noslēdzis izaicinājumu pilnu nedēļu, kad Kanādas bobsleja izlasi skāra COVID-19 uzliesmojums, un karantīnā tika ievietoti 11 sportisti un trīs treneri.

“Šodien mēs uz sevi neizdarām pārāk lielu spiedienu,” sacīja Bujnovskis. “Šī nedēļa ir bijusi patiešām smaga. Mēs bijām noraizējušies par saviem komandas biedriem un visu nedēļu uzsvērām COVID testa rezultātus, tāpēc bijām tikai pateicīgi, ka bijām konkurētspējīgi.” .

Pasaules kausa kopvērtējumā sievietēm ar 2108 punktiem ir Maiersa Teilore, kurai ar 2090 punktiem seko De Bruyne. De Bruynes ieņem pirmo vietu Monopop Pasaules kausa sieviešu kopvērtējumā, bet sieviešu kopvērtējumā ir otrā aiz Maijersas-Taylores.

Maiersa Teilore un Kvaza pēc pirmā priekšbrauciena bija piesaistītas krievu kamanām Nadeždai Sergejevai un Jūlijai Belumsteņičai. Taču krievi avarēja savā otrajā kārtā, ierindojoties 15. vietā.

Šī Maiersai-Teilorei bija pirmā uzvara sieviešu Pasaules kausa izcīņā pēdējās 11 spēlēs, un pēdējā uzvara tika gūta 2019. gada februārī Americans Circuit trasē Leikplesidā, Ņujorkā. Tajā nav iekļautas viņas trīs uzvaras pasaules sieviešu monopopa čempionātā – viena persona bobslejā – šajā sezonā.

Kvaza otro reizi izcīnīja Pasaules kausa zeltu. Otra bija Leikplesidas sacīkstēs kopā ar Mejersu Teilori 2019. gadā.

Otra šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas apļa amerikāņu pilote Kailija Hamfrija nedēļas nogali izmantojusi, lai pagarinātu atvaļinājumu.

Dubultsacensībās uzvar vācietis Frīdrihs, Mārdža

Frančesko Frīdriha zaudējumu sērija ir beigusies – pēc viena brauciena.

Dienu pēc tam, kad viņa Pasaules kausa izcīņas uzvaru sērija 21 braucienā pārtrauca pārsteidzošu divpadsmito vietu, vācu zvaigzne atlēca un izcīnīja nelielu uzvaru divnieku sacensībās. Frīdrihs apvienojās ar Torstenu Margisu, lai uzvarētu ar 1:39.16, tik tikko atturot Lielbritānijas kamanas Bredu Holu un Niku Glīsonu.

READ  🇱🇻 Latvija: Ketija Šēnberga un Lauris Reiniks vadīs Supernova 2022

Hols un Glīsons finišēja otrie ar laiku 1:39,22. Trešajā vietā ar laiku 1:39,71 no Latvijas ierindojās Oskars Ķipermanis un Matīss Miknēs.

Kanādas duets Džastins Krebs un Kems Stouns finišēja astotais (1:39,89).

Divi no labākajiem amerikāņu kamanām bija Kodijs Pasko un Hakims Abdelsabūrs, kuri ierindojās 10. vietā. Hanters Čērčs un Džošs Viljamsons amerikāņiem ierindojās 16. vietā.

Pasaules kausa izcīņā skeletonā atlikušas tikai divas pieturas, no kurām pirmā pieturas nākamnedēļ Vinterbergā, Vācijā. Pasaules kausa sezona beigsies no 15. līdz 16. janvārim Sanktmoricā, Šveicē, pirms slēpotāji dosies uz Ķīnu, kur februārī notiks Pekinas olimpiskās spēles.