Desmits spīd vārtos, jo ASV hokeja pasaulē pārspēj Vāciju; Kanāda uzvar Slovākiju | sports

TAMPERE, Somija (AP) – ASV bija smagi jācīnās, lai ar 3:2 pārspētu Vāciju un izcīnītu savu trešo uzvaru trīs mačos pirmdien pasaules hokeja čempionātā.

Kanādai bija jārok dziļāk, lai soda sitienu sērijā ar 2:1 pieveiktu Slovākiju.

Amerikāņu labā vārtus guva Mets Koronato, Šons Farels un Ronijs Atards, bet TJ Tainans Nokia arēnā atdeva divas rezultatīvas piespēles. Vārtsargs Keisijs Desmits atvairīja 30 reizes.

Koronato panāca uzvarētāju spēka paņēmienā ar 5:10, lai pabeigtu sacīksti pēdējā periodā, kad Farels tajā pašā freimā panāca neizšķirtu 2:2.

Pēc tam, kad vācieši ievadlaikā ierobežoja ASV līdz četriem metieniem, Attards pārtrauca bezvārtu strupceļu perioda vidū 5:39.

Vācija atgriezās vienā līmenī ar Samuela Suramisa vārtiem no īsiem vārtiem, kam sekoja Džastins Šutcs, kurš izvirzīja viņus vadībā ar 5 sekundēm.

A grupā Rīgā Džeks Kvins ar sitienu augstu vārtu jumtā guva Kanādas izlases uzvarētāju astotās kārtas sērijā.

Iepriekš Džeiks Kaimborss izvirzīja Canadiens vadībā ar 1:0, apspēlējot vārtsargu Samuelu Hallavagu. Pīters Celariks spēles ievadā no tuvas distances guva spēles izlīdzinājumu, un spēle palika bez vārtu guvumiem līdz pat pagarinājumam.

Kanāda uzvarēja Slovākiju ar 44:24.

Vēlāk pirmdien A grupā Somijai pretī stājās Zviedrija, bet otrajā grupā čehi spēkojās ar Latviju.

Autortiesības 2023 The Associated Press. Visas tiesības aizsargātas. Šo materiālu nedrīkst publicēt, pārraidīt, pārrakstīt vai izplatīt bez atļaujas.