Dandijas slidotāja Nataša Makeja: “Man nekad nav bijis tik jautri uz ledus”

Nataša Makeja sacīja, ka viņai nekad nav patikusi slidošana Džona Vilsona kausa izcīņā Šefīldā.

Makeja kundze teica, ka konkurss a Lielās balvas konkurss Tas bija “kaut kas jāatzīmē manā darāmo darbu sarakstā”, jo viņa deva mājienu, ka šī varētu būt viņas pēdējā sacensību sezona.

MK Džona Vilsona kausa izcīņas īsajā programmā Šefīldā viņa ieguva 57,62, atstājot savu devīto vietu pirms svētdienas brīvās slidošanas fināla.

Viņa teica: “Tas bija tik jautri, tas bija pats jautrākais, kāds man jebkad bijis uz ledus, es smaidīju no auss līdz ausij.”

“[A Grand Prix] Tā ir pēdējā lieta manā slēpju bucket sarakstā. Es biju ļoti sajūsmā, kad dzirdēju, ka Šefīlda gatavojas viņu uzņemt. Man nebija ne jausmas, ko viņi darīs objektos un vai es iesaistīšos, bet es to darīju. Šīs ir lielākās sacensības, kādas man jebkad ir bijušas mājas snovbordā.

“Es neesmu pārliecināts, cik ilgi man atlicis slēpot, tāpēc šī gada iegūšana ir bijusi lieliska.”

Viņa sacīja, ka vienmēr plānojusi izstāties pēc ziemas olimpiskajām spēlēm šā gada sākumā, taču nolēma atlikt savu lēmumu, jo Covid pandēmijas dēļ sacensības nenotiek. Viņas kolēģi treneri Dandī Kārlija Robertsone – 12 kārtējā sudraba medaļniece – un bijusī Lielbritānijas čempione Daniela Harisone pagājušajā gadā izstājās no sacensību slidošanas.

Sieviešu īsajā programmā uzvarēja japāniete Mai Mihara ar 72,23 punktiem. Otrajā vietā ierindojās amerikāniete Isabo Levito ar 72,06 punktiem, bet viņai seko Džordžijas pārstāve Anastasija Gubanova ar 66,82 punktiem.

Viņš tika norīkots uz Lielbritāniju pēc tam, kad sacensības, kas parasti notika Ķīnā un Krievijā, tika pārceltas attiecīgi kara Ukrainas un Covid ceļošanas ierobežojumu dēļ.

Pāros Anastasija Vaipana-Lova un Lūks Digbijs ieņēma septīto vietu brīvās slidošanas sacensībās un daudzcīņas sacensībās ar personīgo labāko rezultātu Starptautiskās Slidošanas savienības konkurencē 143,81.

Vaipan-Law kundze sacīja: “Man šķita, ka šodien varu to izbaudīt, vakar tas bija iespaidīgāks, bet šodien es zināju, kas gaidāms, un varēju to izbaudīt vēl vairāk.”

Zelta medaļas izcīnīja amerikāņi Aleksa Knirima un Brendons Freizers ar rezultātu 205,85, par 21 punktu apsteidzot sudraba ieguvējus Sāru Kontu un Nikolaju Makkī.

Vīriešu konkurencē pie zelta tika itālis Daniels Grasels, brīvajā stilā uzrādot 177,50, kopējo punktu skaitu sasniedzot 264,35. Latvietis Deniss Vasiļjeviks guva 171,55 punktus, kopā 254,56, un izcīnīja sudrabu, bet japānis Šuns Sato pakāpās par vienu vietu un ieņem bronzu ar 249,03 punktiem.

Kanādietis Romāns Sadovskis, kurš pēc īsās programmas vadīja vīriešu sacensības, pēc neapmierinošās brīvās slidošanas noslīdēja uz sesto.

Apvienotās Karalistes slidotāji Greiems Ņūberijs un Edvards Eplbijs ierindojās attiecīgi 10. un 11. vietā.