Pols guva vārtus OT, Kanāda pasaules hokeja čempionāta finālā ar 3-2 pārspēja Somiju

Mikaels Ruohuma un Petteri Lindbaums Somijai.

Par turnīra spēlētāju tika nosaukts Endrjū Mangjapans, kura ierašanās vidusdaļā deva Kanādai dzirksti Kanādai. Kalgari “Flames” uzbrucējs septiņās spēlēs guva septiņus vārtus – ieskaitot uzvarētāju Kanādas ceturtdaļfinālā un pusfinālā – un četras rezultatīvas piespēles.

Dārsijs Kombers veica pārliecinošu sniegumu Kanādas vārtos, atvairot 29 metienus uz sāniem. Olkinura Somijai atvairīja 23 bumbas.

Iepriekš bronzu izcīnīja ASV, uzvarot Vāciju ar 6: 1.

Svētdienas rezultāts bija atriebības pasākums Kanādai, kas liedza Somijai censties pirmo reizi iegūt pasaules čempionu titulus. Somi 2019. gada pasaules čempionāta finālā ar 3: 1 pārspēja Kanādu. 2020. gada turnīrs ir atcelts COVID-19 pandēmijas dēļ.

Arī Somija priekšsacīkšu kārtas pēdējā dienā soda sitienos ar 3: 2 pārspēja Kanādu. Rezultāts Kanādu gandrīz izslēdza no konkurences par medaļu.

Pirmajā periodā Kanādai bija agrīna soda problēma, un Somija galu galā lika viņiem maksāt cenu. Olors Kaski turēja bumbu Kanādas apgabalā pie Zilās līnijas, pēc tam baroja Ruhomu, kurš apieta Kanādas aizsardzību. Ruohomaa pārspēja Kuemperu, kad Pola savērptais soda sitiens beidzās.

Pola nodarījums notika neilgi pēc tam, kad Kanāda nogalināja soda sitienu, kad Džastina Danforta 10 minūšu ilgajā lidojumā tika novērtēts nepilngadīgā pārkāpums.

Kanāda otrajā puslaikā spēka spēlē panāca 4:30. Brauna metiens trāpīja pa stabu un atlēca, līdz galu galā nokrita Komtuā, kurš no tuvas puses pārspēja Olkenoru.

Kanāda vēlāk šajā periodā bija vadībā ar 2: 1, jo Henrike pārspēja Olkenoru, bet aizsargs Ouens Pauers tika izslēgts no spēles.

Lindbaums trešajā spēlē atkal izvirzīja Somiju priekšā ar rezultātu 5:27, kad agrs sitiens no kreisās malas malas pārspēja Kuemperu.

READ  Latvija vēršas pret krāpšanu vecajos Rīgas bāros un klubos :: The Baltic Course

Henriks saspringtā mačā 18 sekundes panāca neizšķirtu 2: 2 pēc tam, kad Pāvils izkārtoja 11 metru soda sitienu. Komtiuss priekšā baroja Kanādas kapteini, kurš ielika ripu Olkinoras vārtos. Tas pavēra ceļu čempionāta uzvarētājiem Pāvila vārtiem.

Kanādas dalība zelta medaļu mačā priekšsacīkšu kārtas pirmajā pusē izskatījās ļoti maz ticama.

Kanādieši ar 2: 0 zaudēja mājiniekiem Latvijai, pēc tam divas dienas vēlāk ar 5: 1 piekāpās amerikāņiem.

Pēc tam zaudējums Vācijai ar 3: 1 panāca Kanādu 0-3, un draudēja pirmo reizi nekvalificēties Pasaules sērijas vai olimpisko spēļu ceturtdaļfinālam.

Kanāda sāka atgriezties turnīrā ar 4-2 uzvaru pār Norvēģiju. Mangiapane sniedza priekšstatu par to, cik svarīgs bija viņa papildinājums, un guva uzvaras vārtus, debitējot turnīrā.

Kanādas virsnieku, tostarp pirmo reizi ģenerālmenedžera Roberto Longo, sastādītais saraksts, šķiet, ir sanācis kopā ar turnīra gaitu. Kanāda sekoja uzvarai pār Norvēģiju ar 4-2 uzvaru pār Kazahstānu, kas tajā laikā bija B grupas izslēgšanas spēļu centrs, un pēc tam ar rezultātu 7: 1 pārspēja nepārspēto Itāliju, atgriežot savu rezultātu 3-3.

Šie rezultāti ļāva Kanādai kontrolēt savu likteni izslēgšanas spēlēs, taču zaudējums soda metienos Somijai nozīmē, ka kanādiešiem būs nepieciešama neliela palīdzība, lai sasniegtu grupas četras labākās vietas. Viņi to ieguva, kad Vācija pabeidza priekšsacīkstes ar 2: 1 uzvaru pār Latviju, liedzot uzņemošajai valstij punktu, kas nepieciešams Kanādas izsist no labāko četrinieka.

Kanāda izmantoja iespēju, jo Manjiabani savā 2: 1 ceturtdaļfināla spēlē pret A grupas uzvarētāju Krieviju guva vārtus pagarinājumā, pēc tam nedaudz atriebjoties savam Ziemeļamerikas konkurentam ar 4: 2 uzvaru pār Amerikas Savienotajām Valstīm. numur viens sēklas. B grupā pusfinālā.

Šo ziņojumu The Canadian Press pirmo reizi publicēja 2021. gada 6. jūnijā.