Beļģijai bija pretrunīgi vērtēts atteikums Pasaules kausa kvalifikācijā un Beļģijā

Krištianu Ronaldu neapšaubāmi atteica uzvaras vārtus apstāšanās laikā, jo Portugāle izniekoja divu vārtu pārsvaru, lai sestdien noturētu Serbiju Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, savukārt Romelu Lukaku 59. starptautiskie vārti bija pietiekami, lai glābtu Beļģiju neizšķirti 1: 1 čehi. Republika.

Nīderlande ar 2: 0 pārspēja Latviju pēc atklāšanas G grupas zaudējuma Turcijai, kas šo sniegumu nostiprināja ar dramatisku uzvaru pār Norvēģiju ar 3: 0.

Portugāle, šķiet, sasniedza trīs punktus Belgradā, kad otrajā puslaikā bija vadībā ar 2-0, izmantojot Liverpūles malējā pussarga Diogo Jota pirmo puslaiku.

Nemanja Radongiča pirmā puslaika pārsvars Serbijai izrādījās izšķirošs, lai gan otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs viņš tīklā ielika Aleksandru Mitroviču un Filipu Kosteku.

Portugāle bija spiesta panākt neizšķirtu 2-2, Ronaldu paliekot par septiņiem vārtiem aiz Irānas Ali Daei 109 starptautisko vārtu rekorda, kad otro maču pēc kārtas nav izdevies gūt vārtus.

Šķiet, ka viņš guva vārtus 93. minūtē, taču, neizmantojot VAR vai vārtu līnijas tehnoloģiju, amatpersonas noteica, ka Serbijas aizsargs Stefans Mitrovičs bija iztīrījis bumbu, pirms tā šķērsoja vārtu līniju.

Lai pievienotu traumu, Ronaldu tika rezervēts par saviem protestiem.

“Mēs guvām vārtus, kurus neredzējām, kad ievadīju bumbu,” Spānijas futbola līgā sacīja Portugāles treneris Fernando Santoss. “Šāda līmeņa mačā tas nav iespējams.”

Pirmajā vietā pasaules rangā esošā Beļģija agrīnā E grupas rangā pēc vārtu starpības atpaliek no Čehijas.

Tūlīt pēc puslaika Prāgā Lūkass Provods ar izcilu tālmetienu izvirzīja čehus priekšā, lai gūtu savus pirmos starptautiskos vārtus.

Bet pēc 10 minūtēm Lukaku savāca Kevina De Brujēna piespēli, novirzīja savu marķieri un izraka bumbu vārtsarga Tomasa Vaklika vadībā, lai deviņpadsmito reizi gūtu vārtus pēdējos 16 mačos Beļģijas izlasē.

READ  Indijas kampaņa beidzās ar 2:1 uzvaru pār Dienvidkoreju

Roberto Martinezas vīri gandrīz izvirzījās vadībā 14. minūtē, bet pēc tam, kad Lukaku De Bruyne raidīja Mančestras “City” pussargu zemu sitienu vārtu stabā.

“Ja paskatās uz Čehijas pēdējo mēnešu rezultātiem, mēs zinām, ka tās būs smagas spēles,” VTM sacīja Beļģijas kapteinis Jans Vertongens. “Viņi radīja labas izredzes un uzvarēja gandrīz katru otro bumbu. Bet mēs esam stiprāki uz savas mājas.”

Citā A grupas mačā Luksemburga Dublinā guva pārsteigumu ar 1: 0 pār izbalējušo Īrijas Republiku.

Īrija uzbrukumā bija bezzobaina, un viesi 85. minūtē lika viņiem sist ar Kijevas “Dynamo” Gersona Rodrigesa uzbrucēja uzvaru.

Tā bija tikai Luksemburgas sestā uzvara Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, kas datēta ar viņu pirmo dalību 1934. gadā.

– Nīderlande ir atgriezusies –

Nīderlande deva Frankam Bēeram 5000 līdzjutēju, kuriem bija atļauts apmeklēt Amsterdamas Johana Kruifa arēnu, kaut ko uzmundrināt, kad 32. minūtē Stīvens Bergess izvilka bumbu un otrajā puslaikā pret Latviju sita Luka de Jonga sitiens ar galvu.

“Mēs zinām, ka vārtu starpībai šajās kvalifikācijās būs liela nozīme,” sacīja de Bērs, kurš vēroja arī de Jongu un Deiviju Klaasenu.

“Mēs bijām pelnījuši uzvarēt ar vismaz pieciem vārtiem. Mēs centāmies visu.”

Nīderlandes spēlētāji sekoja savas grupas sāncenšu Norvēģijas un Vācijas pēdām, protestējot pret cilvēktiesībām Katarā, kur notiks 2022. gada Pasaules kausa izcīņa.

Šī spēle bija arī pirmā pasaules kausa kvalifikācijas spēle, kuru vadīja sieviete, pārņemot francūzieti Stefāniju Frapparti.

– Tofans, Sojuncu zvaigzne Turcijai –

Divas reizes vārtus guva “Fenerbahce” pussargs Ozans Tufans, lai Turcija tiktu pie uzvaras pār bīstamu Norvēģijas valstsvienību.

Iespaidīgu sniegumu sniedza arī Lesteras centra aizsargs Kaglars Sojuncu, gūstot otros vārtus un palīdzot nomierināties Dortmundes Borussia uzbrucējam Erlingam Brautam Halandam.

READ  Sanija Mirza Dubaijas beznodokļu tenisa čempionāta dubultspēļu pusfinālā zaudē Lūsiju Hradiku - Sporta ziņas, Firstpost

“Pagājušajā gadā mēs kvalificējāmies Euro 2020 finālturnīram, un tagad mēs cīnāmies par vietu Pasaules kausa izcīņā,” portālam uefa.com sacīja Sojuncu. “Mēs vēlamies būt tur.”

Krievija, kas pirms trim gadiem mājās sasniedza Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālu, ar 2: 1 uzvarēja Slovēniju, kura savu kampaņu sāka ar uzvaru Horvātijā un vicečempioniem 2018. gadā, pacēlās H grupas agrīnās kopvērtējuma augšgalā.

Horvātija atkal centās atrast savu labāko līmeni, taču Mario Pasaliča sitiens ar galvu piecas minūtes pirms puslaika palīdzēja Zlatko Daliča vīriem Rijekā ar 1: 0 pārspēt Kipru.

Slovākija jau cīnās par savu kvalifikāciju, jo mazā Malta savā laukumā bija panākusi neizšķirtu 2: 2.