Anetas Kontaveitas uzvara Sanktpēterburgas WTA finālā | Sports

26 gadus vecajai meitenei šī uzvara bija pirmā Igaunijas turnīra uzvara 2022. gadā, pateicoties ļoti spēcīgajam sniegumam 2021. gada otrajā pusē, kas ļāva viņai iekļūt labāko 10 sieviešu vidū, kas bija pirmā igauniete. tātad.

Pēc sarūgtinājuma pagājušajā mēnesī Austrālijas atklātajā čempionātā Kontaveita, kura šobrīd pasaules rangā atrodas devītajā vietā, iekļuva finālā Krievijā, kur viņa bija ar otro numuru, uzvarot Belindu Benčiču, Džilu Tišmani (Slovēnija) un Džilu Tišmani (Šveice). . Sorana Kristia (Rumānija) un Jeļena Ostapenko (Latvija).

Viņa pati gatavojas tikties ar pasaules ranga septītajā vietā esošo Skari, bet Kontaveita jau pērn septembrī Čehijā, Ostravā tika pieveikta WTA finālā.

Kontaveita lauza pretinieces servi pirmā seta sestajā geimā, izvirzoties vadībā ar 5:2, tikai Skari pārņēma kontroli un izkārtoja piecas pēc kārtas, lai pirmo setu paņemtu 7:5.

Scary saglabāja savu apgriezienu 2. seta sākumā, izvirzoties vadībā ar 2:0, pirms Kontaveita sāka nokārtot lietas. Sestajā geimā Kontaveita atkal salūza, lai gan dažus geimus vēlāk zaudēja ar setbumbu, kad rezultāts bija 6:5. Kamēr grupa panāca neizšķirtu, Kontaveits ātri panāca līdz 6:3 pēc punktiem, iznākot 7: 4 .

Kontaveita klusi turēja roku, tverot setu un maču un līdz ar to savu sesto uzvaru WTA čempionātā karjerā līdz šim.

Statistika liecina, ka lietas bija līdzvērtīgas: abas spēlētājas raidīja trīs dūžus, lai gan Kontaveits pieļāva trīs dubultkļūdas; Baisi nekas.

READ  Spānijas 69-74 Latvijas spilgtākie vārti un grozi 2023. gada FIBA World Cup | 31.08.2023

Scary bija 64 procenti pirmās serves sekmīgas Kontavit 61,7 procenti, bet Kontavit uzvarēja 68,9 procentus no pirmās serves punktiem, tikai par 0,1 procentpunktu apsteidzot Scary.

Scary atvairīja 71,3 procentus breikbumbu, salīdzinot ar 63,6 procentiem Kontaveidei, un abas spēlētājas aizvadīja 18 serves geimus.

Nopelnītās pirmās serves (Kontaveit, 31,3%, Sakkari 31,1%) un otrās serves (Sakkari 52,2%, Kontaveit 51,1%) atdeves punkti bija praktiski līdzvērtīgi, savukārt Sakari 36,4% breikbumbu konvertēja Kontaveitai ar 28,6%.

Kopumā Scary uzvarēja 124 no 245 (50,6 procenti), bet Kontaveit uzvarēja atlikušos 49,4 procentus – skaidrs, ka neviens cits nespēlēja.

Viss mačs ilga divas stundas un 57 minūtes.

Kontaveita, iespējams, pirmdien pakāpsies atjauninātajā WTA rangā, saskaņā ar sporta portāla ERR ziņojumiem, visticamāk, ieņems sesto vietu.

Svētdienas uzvara ir 20 pēc kārtas telpu turnīros, un pēdējo 32 gadu laikā ir sasnieguši tikai piecus spēlētājus, kuru priekšgalā ir Stīvijs Grāfs, kurš uzvarējis 43 spēles pēc kārtas.

Sekojiet ERR jaunumiem Facebook sociālā tīkla vietne Un Twitter Un nepalaidiet garām atjauninājumu!