Viss, kas jums jāzina (līdz šim) par 2023. gada Eiropas un Amerikas čempionātu daiļslidošanā

Kāda atšķirība starp gadu. Daiļslidošanas pasaulē šis ir jauna olimpiskā četrinieka sākums. Vairāki labākie konkurenti pagājušās sezonas beigās izstājās, viņu cerības vai nu piepildījās, vai sabruka. Krievija izcīnīja zelta medaļu 2022. gada Eiropas kausa izcīņā un izcīnīja sešas olimpiskās medaļas Pekinā, neskatoties uz Steroīdu skandāls Tajā piedalās Eiropas čempione sievietēm Kamila Valijeva. Līdz pasaules čempionāta sākumam pagājušā gada martā Krievijas karš pret Ukrainu ritēja pilnā sparā, un Starptautiskā Slidošanas savienība bija aizliegusi Krievijas slidotājiem piedalīties visos ISU sankcionētos pasākumos. Šis aizliegums joprojām ir spēkā.

Skatoties uz 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm, visi slēpotāji vēlas radīt priekšlaicīgu iespaidu, taču ne vairāk kā itāļi. (Spēles notiks Milānā un Kortīnā d’Ampeco.) Vakar Eiropas čempionātā Espo (Somijā) brīvajā slidojumā pāriem Sāra Konti un Nikola Masi (zelts) un Rebeka Gilardi un Filipo Ambrosini (sudrabs) piešķīra Itālijai godalgu. Pirmās dubultmedaļas kopš 2013. gada – kad bronzu izcīnīja Gilardi un Ambrosīni treneris Ondrejs Hotariks un viņa slidošanas partnere Stefānija Bērtone.

Itālija šopēcpusdien izcīnīja vēl vienu medaļu, kad pēc īsās programmas otrajā vietā esošais Matteo Rizzo saglabāja pozīciju brīvajā slidojumā. Pirmajā un ceturtajā vietā palika attiecīgi francūži Adams Siao Hems Fa un Kevins Eimoss, bet bronzas medaļu izcīnīja šveicietis Lukašs Pričjē, bet no trešās uz piekto vietu pakāpās latvietis Deniss Vasiļjevs. Pēc šī rīta ritmiskās dejas Šarlēna Džinnāra un Marko Fabri ieņēma pirmo vietu, cerot kļūt par pirmajiem itāļiem kopš viņu treneru Barbaras Fosāra-Poli un Maurīcio Margalio uzvarām eiropiešus. (Ledus deju cienītāji atcerēsies tos no 2002. gada olimpiskajām spēlēm, kad Margaljo uzstāšanās beigās nometa Fusar-Poli, izraisot viņu kritienu. Es piecēlos un skatījos uz viņu apmēram 30 sekundes, un dažos gadījumos mani sauca Scary Babs daiļslidošanas vietas; bet viņi ieguva arī bronzu un uz mājas snovborda Turīnā.) Rizzo komandas biedrs Daniels Grasels, aizstāvošais sudraba medaļas ieguvējs, izraisīja strīdus, kad viņš nolēma gatavoties eiropiešiem kopā ar Kamilas Valievas treneri Eteri Tutberidzi, kuras komanda ir tagad atrodas Espo. (“Sports nav politika,” viņš teica Itālijas raidorganizācijai Rai, lai gan ISU pagājušajā gadā nolēma citādi.) Pēc vairāku kļūdu pieļaušanas savā īsajā programmā (kuru veidojis Džeisons Brauns), viņš brīvajā slidojumā iekļuva astotajā vietā.

READ  Latvijas delegācija atzinīgi vērtē MGA semināru kā "noderīgu pieredzes apmaiņu" - European Games Industry News

2022. gada pasaules čempionātā Loena Hendriksa, kas jau sen bija tik daudzsološa, pakāpās reitingā, iegūstot sudrabu (un kļuva par pirmo beļģieti, kas ieguvusi medaļu pasaules čempionātā). Viņa ieradās Espo kā favorīte uz zeltu, bet tagad ir otrajā vietā, gandrīz par diviem punktiem atpaliekot no Anastasijas Gubanovas no Gruzijas. Trešajā vietā tagad ir šveicietis Kimi Rebonds.