Vācija uzvar Latviju un kvalificējas Pasaules kausa pusfinālam

Luka Dončičs Viņš visu nakti cīnījās ar tiesnešiem, tāpēc pēdējās minūtēs viņš nebija klāt, jo Kanāda iekļuva FIBA ​​Pasaules kausa pusfinālā.

Šajs Džildžeuss-Aleksandrs Viņš guva 31 punktu R. Dž. Barets Kanāda pievienoja 24 punktus, un Kanāda trešdienas vakarā ar 100:89 pārspēja Slovēniju. Uzvarot Kanādu iekļuva pusfinālā. Serbija piektdiena.

Zvaigzne Dončičs Slovēnijas labā guva 26 punktus, bet tika noraidīts sešas minūtes un 37 sekundes pirms beigām pēc otrā tehniskā brīdinājuma saņemšanas mačā, kas abi tika gūti pēc tam, kad viņš strīdējās ar tiesnešiem par izsaukumiem vai neizsaukumiem.

Slovēnija tobrīd atpalika par 15 punktiem un neilgi pēc Dončiča aiziešanas pietuvojās līdz deviņiem punktiem, taču ar to bija par maz.

Dončičs beidzot atgriezās laukumā, valkājot čības, nevis kedas, jo beidzās laiks, lai apsveiktu Kanādas spēlētājus.

Kanādai bija Dilons Brūkss Viņi tika noraidīti – arī pēc tehniskās procedūras neilgi pēc Dončiča aiziešanas -, taču iekļuva pusfinālā ar Serbiju, bet otrā pusfināla spēlē tiksies ASV un Vācija.

Šo maču uzvarētāji svētdien vakarā spēlēs Pasaules kausa finālturnīrā.

Slovēnija pirmo reizi kopš valsts neatkarības iegūšanas 1991. gadā centās kvalificēties Pasaules kausa pusfinālam.

Divas labākās Eiropas vietas garantē automātisku vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs – un, tā kā Slovēnija tagad garantēta, ka viņi nebūs labāki par piekto vietu, savukārt Vācija un Serbija nevar finišēt ceturtajā vietā, šīs abas valstis nākamajā vasarā dosies uz Franciju. .

Slovēnijai vēl ir iespēja piedalīties olimpiskajās spēlēs, taču nākamā gada jūlijā tai būs jāuzvar kvalifikācijas turnīrā.

Kanāda ieguva sudraba medaļu 1936. gada olimpiskajās spēlēs – un kopš tā laika 22 braucienos uz olimpiskajām spēlēm jeb to, ko tagad sauc par Pasaules kausu, Kanāda šo medaļu kolekciju nav papildinājusi.

READ  Latvija ierindojās pirmajā pieciniekā, neskatoties uz to, ka viņiem nebija savas lielākās zvaigznes un citu galveno spēlētāju

Lai kas arī notiktu atlikušajā Manilā, šis būs Kanādas labākais Pasaules kausa izcīņas finišs, jo 1978. un 1982. gadā turnīros ieņēma sesto vietu.

Pirmais puslaiks nevarēja būt līdzvērtīgāks. Pēc 20 minūtēm bija 50-50. Puslaika lielākais pārsvars katrai komandai bija tieši četri punkti, un pat atlēkušo bumbu kopsumma pārtraukumā bija neizšķirts 14:14. Viņi devās uz priekšu un atpakaļ, pirmajās divās ceturtdaļās veicot 18 pārsvaru maiņas un sešas neizšķirtas.

Kanāda visu apgrieza ar rezultātu 19:5, uzsākot trešo ceturtdaļu, un atlikušajā laikā saglabāja vadību.

iepriekš, Francs Vāgners Vācija guva 16 punktus, Vācijai – pēdējā Pasaules kausa izcīņā neuzvarētā komanda – ceturtdaļfinālā sagrāva Latviju ar 81:79.

Vācieši pirmajās 30 minūtēs izrāvās ceturtajā ceturtdaļā.

Atkārtota spēle ar ASV, kas 20. augustā Abū Dabī nedaudz bezjēdzīgā spēlē pirms pasaules čempionāta pārspēja Vāciju ar 99:91.

Vācieši 2002. gada pasaules čempionātā, kas tagad tiek saukts par Pasaules kausu, ieņēma trešo vietu un nevienā olimpiādē nav ieņēmuši labāku par septīto vietu.