Turcijai jātiek galā ar pārējām Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm

Pagājušajā pirmdienā Turcija bija uz cita traumatiska notikuma robežas pret Latviju. Tieši Buraka Jilmaza sods pēdējā minūtē panāca 2: 1 un nodrošināja trīs punktus, kas komandai tik ļoti vajadzēja, lai sacenstos ar Norvēģiju par ceļazīmi uz Pasaules kausu. Lai gan treneris Stefans Kooncs tikai sāk savu darbu, man jāsaka, ka spēles pirmā puse Turcijai bija katastrofa.

Tā bija septītā minūte, un Latvija izpildīja stūra sitienu. Es paskatījos uz Turcijas aizsardzības pozīciju. Viņi aizstāvēja teritoriju divās līnijās no četrām. Pirmā līnija, protams, gaidīja aizmugurē ar Çağlar Söyüncü un Merih Demiral vidū. Tomēr otrajā rindā pāri bija briesmīgi izveidojušies: skatoties Kerimu Akturkoğlu, kurš ir tikai 1,73 metrus (5 pēdas 6 collas) garš, aizstāvot Vladislavu Gutkovski 1,87 metru augstumā, bija mokoši. Robertu Uldricku, kura augums ir 1,98 metri, izcēla arī Berats Ozdemirs, kura augums ir 1,87 metri.

Latvija pirmajās 20 minūtēs realizēja sešus stūra sitienus un trāpīja bumbu ar trim mēģinājumiem, no kuriem divi bija bīstami. Demirāls vienu no viņiem atbrīvoja no līnijas. Gandrīz pie katra stūra sitiena Gotkovskis un Oldricis kaut kādā veidā trāpīja pa bumbu. Turcija Stambulā no Latvijas setbumbām ielaida divus vārtus, un tieši šos divus vārtus guva Uldrickis.

Latvija pirms šīs spēles aizvadīja septiņas G grupas spēles. Abos mačos pret Holandi viņas īpašumā bija 22% un 24%. Tas pats bija 30% pret Norvēģiju, 36% pret Turciju un 39% pret Melnkalni. Viņam visos mačos bija divi metieni pa vārtiem pret Norvēģiju un četri pret Nīderlandi.

Tomēr pret Turciju pagājušajā pirmdienā latvieši pirmajā puslaikā notvēra 65%.

Ar kopējo vērtību 8 miljoni eiro (9,28 miljoni ASV dolāru) Latvijai ir vairāk bumbas nekā Turcijai, kuras komanda ir vairāk nekā 300 miljonu eiro vērtībā. kāpēc? Jo Turcija nevarēja iegūt bumbu un nevarēja izveidot piespēli. Latvieši izcēlās ar gaisu un iesita bumbu troposfērā katru reizi, kad tas Turcijai nepalīdzēja.

READ  Skatieties Liverpūles un Madrides Atletico spēli – tiešraidi internetā un globālo TV informāciju – Liverpool FC

Šī briesmīgā pirmā puslaika beigās es cerēju, ka Turcija veiks vismaz divas vai trīs izmaiņas. Tā nenotika. Kreisais malējais uzbrucējs Aktokoğlu pirmajā puslaikā sāncenša labās malas aizsargu Robertu Savaļņiku padarīja par zvaigzni. Šādi Turcija ielaida vārtus otrajā puslaikā. Zeki Celik spēlēja slikti, un arī Orkuns Kokjo. Bet viņi visi sāka otro puslaiku. Visbeidzot Turcija 65. minūtē nolēma veikt maiņu, un no šī brīža komanda sāka spēlēt kaut ko, kas likās kā spēle.

Turcija, atgriežoties pie rezultāta 4-4-2 65. minūtē, beidzot sāka darboties kā komanda. Uzbrukušie spārni spārnoja un riskēja. Kad Koonca atveda Serdaru Dorsonu, vīrieti, kurš spēja tikt galā ar latviešu aizsargiem, Turcija sāka turēt bumbu uz priekšu. Redzot mača pēdējo pusstundu, nevar nedomāt: vai Turcija nevar Stambulas pēdējā pusstundā pagriezties līdz 4-4-2? Vai Turcijai Latvijā bija jāsasniedz pamati, lai izkļūtu no šī šausminošā satrauktā noskaņojuma? Ceru, ka Turcija šos riskus uzņēma ar lielāku drosmi iepriekšējās piecās spēlēs.