Turcija pārspēja Gibraltāru, Francija atkal aizvadīja Pasaules kausa kvalifikācijas spēles

Turcija sestdien 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas mačā ar 3: 0 uzvarēja Gibraltāru.

Turcijas izlase lieliski uzsāka pirmo puslaiku ar bumbām, kas spēlēja aiz Gibraltāra aizsardzības. Jau pēc divām minūtēm Turcija uzvarēja soda sitienu pēc tam, kad uzbrucējs Evkans Karaca iekrita pretinieku soda laukumā.

Tomēr uzbrucējs Enes Ünal palaida garām iespēju pārvērsties no savas vietas. Pēc tam Gibraltārs lēnām noslēdza Turciju, soda laukumā nereti aizstāvoties līdz astoņiem spēlētājiem.

Unāls, kurš iejaucās Buraka Jilmaza vietā, lai vadītu Turcijas uzbrukumu, zaudēja pārpildītās Gibraltāra aizsardzības vidū, savukārt Kerema Akturkoglu un Jusufa Jaci mēģinājumi izlauzties neizdevās, jo pirmais puslaiks beidzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Zemūdenes palīgā

Otro puslaiku Turcija iesāka ar trim maiņām, Enisam Unālam, Telanam Antalali un Zekijam Čelikam nomainot Hakanu Čelhanoglu, Kenanu Kermanu un Halilu Dervisolu.

Tomēr pirmajās piecās minūtēs Gibraltārs bija tuvu vārtu guvumam. Uzbrucējs Džejs De Bārs 46. minūtē trāpīja pa pārliktni un 50. minūtē no tuvas distances vārtus gūt nespēja.

Turcijas pussargi veterāni Kalhanoglu un Dervislu beidzot ir atvēruši Gibraltāra aizsardzību.

54. minūtē vārtus guva Devišoglu, bet 65. minūtē Çalanoğlu ar tālmetienu dubultoja rezultātu.Otra maiņa Kermans noslēdza darījumu 83. minūtē.

Citos G grupas mačos Norvēģija ar 2: 0 pārspēja Latviju, bet Nīderlande ar 4: 0 pārspēja Melnkalni.

Lai gan viņš palīdzēja Turcijai saglabāt labāko vietu G grupā, uzvara nebija pārliecinoša un joprojām pastāv nopietnas bažas pirms Zvaigznes pusmēness gaidāmās spēles otrdien.

Turcijai šobrīd ir 11 punkti piecos mačos, bet ar 10 punktiem seko Nīderlande un Norvēģija. Melnkalnei ir septiņi, Latvijai – četri, un Gibraltārs nav pieprasījis nevienu punktu.

Francijas spēlētāji reaģē pēc 2022. gada Pasaules kausa izcīņas D grupas kvalifikācijas turnīra izlozes pret Ukrainu Olimpiskajā stadionā, Kijevā, Ukrainā, 2021. gada 4. septembrī (AFP Foto)

Francija atkal izturēja

Citur Pasaules kausa ieguvēja Francija pēc neizšķirta 1: 1 Ukrainā atkal kliboja.

READ  Uz Latviju dodas bijušais ERC Junior ATV čempions Sesks

Francija nospēlēja neizšķirti jau piekto spēli pēc kārtas, jo Entonijs Martiāls guva savus pirmos starptautiskos vārtus piecu gadu laikā, kad Didjē Dešampa komanda Kijevā guva punktu.

Mančestras “United” uzbrucējs, kurš izlaida “Euro 2020” ar ceļgala savainojumu, guva tikai savus otros vārtus 29 starptautiskajās spēlēs, lai atvairītu lieliskus ukraiņu pussarga Mikola Šabarenko pirmā puslaika vārtus.

Francija saglabāja savu līderpozīciju D grupā par četriem punktiem, bet aizvadīja par divām spēlēm vairāk nekā Somija, kuru otrdien uzņem Lionā.

“Varbūt mēs neesam labākā situācijā nekā pirms mača, taču nav arī sliktāk. Tas ir tikai vēl viens punkts, kad mūsu mērķis bija skaidrs – sagrābt visus trīs,” Dešamps sacīja Francijas raidorganizācijai M6.

Tagad Ukraina ir izlozējusi visas piecas kvalifikācijas spēles, ieskaitot abus mačus pret Franciju.

Tikmēr Somija otrajā puslaikā ar 1: 0 izrāva Kazahstānu Džoelu Bohjanpalo.

Hailendas vieta

Ērlings Hīlands realizēja sodu, jo guva otro spēli pēc kārtas Norvēģijas uzvarā ar 2: 0 pār Latviju, Oslo vārtos gūstot arī Mohamedu El Junosi.

Norvēģija un Nīderlande ir otrs punkts Turcijai, kas otrdien dosies uz Amsterdamu.

Norvēģis Ērlings Hālands (pa kreisi) un Kriss Kārkliņš (pa labi) 2022. gada Pasaules kausa izcīņas G grupas kvalifikācijas spēles laikā Daugavas stadionā Rīgā, Latvijā, 2021. gada 4. septembrī. (EPA Foto)

“Tagad mums otrdien jāuzvar Turcija,” piebilda Van Gāls. “Uzvara liktu mums ideālu pozīciju, lai kvalificētos.”

Novēloti Marselo Brozoviča gūtie vārti deva Horvātijai 1: 0 uzvaru pār Slovākiju, tādējādi nodrošinot, ka 2018. gada Pasaules kausa otrās vietas ieguvēji H grupā paliks vienā līmenī ar Krieviju.

Krievija izbraukumā ar 2: 0 pārspēja Kipru, bet Slovēnija savā laukumā ar 1: 0 pārspēja Maltu.

Dānijai bija vajadzīgas Jonasa Vēja 85. minūtes pūles, lai uzvarētu Fēru salas ar 1: 0 un gūtu piekto uzvaru tik daudzos mačos F grupā.

Nedēļas vidū Erāns Zahavi turpināja savu hat-trick pret Fēru salām, gūstot vēl divus vārtus, lai Izraēla izvirzītos vadībā ar 5-2 pār Austriju.

READ  Vācija pret Latviju: bezmaksas IIHF pasaules junioru tiešraides straume tiešsaistē — kā skatīties un straumēt lielāko līgu un koledžu sporta veidus

Skotija izvirzījās virs Austrijas un ierindojās trešajā vietā, jo Lyndon Dix agrīnie vārti nodrošināja uzvaru ar 1: 0 pār Moldovu.

Aleksandrs Mitrovičs divreiz guva vārtus, jo Serbija ar 4: 1 pārspēja Luksemburgu un pārspēja Portugāli ar vārtu starpību A grupas augšgalā.

Šeina Dafija vēlītais izlīdzinājums izglāba Īrijas Republiku no vilšanās neizšķirta 1: 1 savā laukumā ar Azerbaidžānu.