publicēšanas datums: Sestdiena, 2021. gada 30. janvāris 10:20
|

Atjaunināts: 2021. gada 30. janvārī, pulksten 10:45.

Ziņu aģentūra |

Kēnigzē, Vācija (AFP) krievs Romāns Rebelovs sestdien otro reizi pēc kārtas uzvarēja pasaules čempionātā slidošanā vīriešiem, otrajā kārtā pārspējot pasaules kausa čempionu Fēliksu Locu, lai veiksmīgi aizstāvētu titulu.

Bet pēc zelta medaļas pacelšanas Rebelovs, gatavojoties uzvarētāja karoga un valsts himnas izlikšanai, noņēma cepuri. Tā tas nebija.

Krievijas sportisti var piedalīties pasaules slēpošanas čempionātā, bet tikai kā neitrāli konkurenti un oficiāli nepārstāvēt savu valsti sakarā ar sankcijām, kas šai valstij noteiktas dopinga skandāla dēļ.

Repelova godā izliktais karogs bija Starptautiskā slidošanas federācija – milzīga sportista zilas kontūras uz ragavām ar baltu fonu. Skanēja arī savienības himna. Krievijas sportisti, kuri šovasar Tokijas olimpiskajās spēlēs vai Pekinas spēlēs 2022. gada februārī izcīnīja medaļu, būs līdzīgu ainu liecinieki; Ne Krievijas karogs, ne Krievijas himna.

Visstraujāk karstumu Rebelovs izlaida otrajā un pēdējā puslaikā, un 0,05 sekundes pārsvaru pār Loch. Trešais finišēja olimpiskais čempions austrietis Deivids Gleihers, finišējot 0,217 sekundes aiz Rebelova laika, kurš uzvarēja 1: 37.810.

Kriss Mazdzers bija labākais amerikāņu spēļu veidotājs, iegūstot 10. vietu. Olimpiskās sudraba medaļnieks Mazdzers nopelnīja savu labāko sasniegumu pasaules čempionātos kopš finišēšanas ceturtajā vietā 2016. gadā. Tuckers West Rietumiem vīriešiem bija 14. vieta ASV, bet Džonijs Gustafssons bija 31..

Dubultspēlēs vācietis Tonijs Egerts un Saša Pinkens izcīnīja savu ceturto pasaules čempiona titulu pēc kārtas – tādējādi viņi kļuva par otro kamanām, kas izcīnīja šo numuru pēc kārtas. Margit Schumann no Austrumvācijas no 1973. līdz 1977. gadam četrus gadus pēc kārtas izcīnīja pasaules slēpošanas titulus sievietēm. Pasaules čempionāti olimpiskajos gados netiek rīkoti.

Otrie ierindojās Tobiass Vendels un Tobiass Arlt no Vācijas, bet trešais no Latvijas – Andress Seits un Joriss Seits. Mazdzers un Džeisons Terdimani ASV ierindojās 16. vietā

Pasaules čempionāts svētdien noslēdzas ar sieviešu braucienu, un komandas seko. Starptautiskā sezona beidzas nākamajā nedēļas nogalē ar pasaules kausa noslēgumu Sanktmoricā, Šveicē.

© 2021 Associated Press. Visas tiesības aizsargātas. Šo materiālu nedrīkst publicēt, pārraidīt, pārrakstīt vai izplatīt tālāk.