Pilnīga iznīcināšana: Turcija uzvar 4 pār Latviju, lai rezervētu vietu 2024. gada Eiropas čempionātā

Turcijas vīriešu futbola valstsvienība svētdien savā laukumā ar 4:0 pārspēja Latviju, nodrošinot ceļazīmi uz 2024. gada Eiropas futbola čempionāta (Euro 2024) kvalifikāciju.

Pēc bezvārtu pirmā puslaika Turcija otrajā puslaikā ar vārtu sēriju izvirzījās vadībā, nodrošinot vietu Vācijā.

Abu komandu centienus izjauca vārtu guvums ar Abdelkarima Bardakji tuvas metienu un Roberta Savaļņika sitienu ar galvu, taču tas nemazināja drāmu laukumā.

Turcija uzvaru guva ar Junusa Akkuna vārtiem 58. minūtē, Cenka Tosuna 83. minūtē un 90+2 minūtē, bet Karama Aktakoglu 87. minūtē.

Citā grupas spēlē Velsa ar 2:1 pārspēja Horvātiju. Šie rezultāti nostiprināja Turcijas pozīcijas grupas galvgalī ar 16 punktiem, apsteidzot Velsu un Horvātiju, katra pa 10 punktiem.

Al Hilal zvaigznes savu grupu turnīru noslēgs ar izbraukuma spēli pret Velsu 21. novembrī.

Pēc Stefana Kunca Vinčenco Montella pārņēma un papildināja Turcijas burvību, ierakstot abpusēji uzvaras pret Horvātiju un Latviju.

Montella vadībā Turcija šajos divos mačos nosargāja rezultātu un guva piecus vārtus.

Mačs izvērtās pretrunīgs 21. minūtē, kad izskatījās, ka vārtus guva Junuss Akguns, taču tiesneša video asistents (VAR) neieraidīja vārtus uzbrukuma dēļ.

Neskatoties uz šo neveiksmi, Turcijas komanda turpināja noturēties stabili, un pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Pirmajam puslaikam tuvojoties beigām, Turcijas komanda pastiprināja spiedienu un 36. minūtē pietuvojās vārtu guvumam.

Stūra sitienu, ko izpildīja Hakans Kalhanoglu no labās malas, ar galvu raidīja Abduls Karims Bardakci, taču tas trāpīja pa vārtu pārliktni un lidoja garām vārtiem.

Otro puslaiku Turcijas komanda iesāka spēcīgi un izrāva strupceļu ar brīnišķīgiem Junusa Akgūna gūtajiem vārtiem.

Akgün saņēma zemu piespēli no Cenka Ozcacar, un demonstrēja savu spožumu, kontrolējot bumbu un sita to ar kreiso kāju, vārtu stūri atrodoties tieši tā, lai Roberts Ozols nesasniedza.

READ  Latvija uzvar kārtējo episko basketbola spēli pret Spāniju / Raksts

Neskatoties uz ielaistiem vārtiem, Latvija nespēja atrast izlīdzinājumu.

Roberts Savaļņiks bija tuvu vārtu guvumam, taču viņu atvairīja pārliktnis, kad Jāņa Ikauņika sitiens ar galvu no Savaļņika labā centrējuma trāpīja pa vārtu stabu.

75. minūtē uz maiņu iznākušais Cenks Tosuns maču noslēdza ar perfektu sitienu ar galvu, pārtraucot Latvijas cerības.

Sameta Akaidina centrējumu soda laukumā trāpīja Tosuns, kura precīzais sitiens ar galvu trāpīja tīklā.

Turcija izmantoja robus Latvijas aizsardzībā, un palielināja starpību līdz trim vārtiem, Kerim Akturkoglu mierīgi iesita bumbu tīklā.

Strauji attīstošā uzbrukumā Jusufs Sarri raidīja piespēli, kuru piespēlēja Kerems Akturkoglu.

Pēdējais vārds bija Cenkam Tosunam, kurš guva pārtraukuma laika vārtus, lai nodrošinātu Turcijas uzvaru ar 4:0.

Lai gan komanda kontrolēja rezultātu, Vinčenco Montella apstiprināja, ka dažos komandas snieguma aspektos var uzlaboties.

Viņš atzina komandai laimīgo dienu un izteica pateicību līdzjutējiem par atbalstu.

Montella arī deva mājienus uz Turcijas augošajām ambīcijām, kad viņi dodas uz Vāciju, lai cīnītos par Eiro 2024, skaidri norādot, ka ceļojums ar to nebeidzas.

Meistarīgā izpildījumā Montella īpašu uzmanību pievērsa Abdelkarima Bardakji sniegtajam izcilajam sniegumam, kas apliecināja spēlētāja pārākumu laukumā.