Mārtiņš Pots un Roberts Blūms aizved Latviju uz sapņu startu pasaules čempionātā kamaniņu sportā

Latvija aizvadīja fantastisku atklāšanas dienu pasaules čempionātā kamaniņu sportā Altenburgā, izcīnot piecas medaļas sprinta sacensībās.

Martins Bots un Roberts Plūme bija galvenais akts, kad viņi izcīnīja zeltu vīriešu sprintā, ar laiku 27,863 sekundes, kas bija pietiekami, lai pārspētu divas Austrijas komandas: Tomasu Steu un Volfgangu Kindlu, kā arī Juri Tomasu Getu un Rikardo Martinu Šoepfu.

Sieviešu sprinta dubultspēlēs uz goda pjedestāla tika divas komandas no Latvijas, lai gan tieši Itālijas pāris Andrea Futers un Mariona Oberhofere izcīnīja uzvaru ar 0,017 sekunžu pārsvaru.

Sudraba medaļu izcīnīja Anda Opeti un Zane Kaļuma, bet ar bronzu savām tautietēm uz goda pjedestāla pievienojās Marta Rubezņeči un Kitja Bogdanova.

Džūlija Taubica ieguva valstī vienīgo zelta medaļu, jo vāciete izcīnīja zeltu individuālajā sprintā sievietēm, pārspējot šveicieti Natāliju Māgu un latvieti Jeļenu Evu Vītolu.

Tomēr Pasaules kausa līderim Maksam Langenhānam nācās samierināties ar sudrabu vīriešu individuālajā braucienā, finišā par 0,070 sekundēm apsteidzot austrieti Davidu Glerheru, kurš izcīnīja uzvaru.

Lielisko dienu latviešiem ar bronzas medaļu pabeidza Kristers Aparjods.

Sacensības Vācijā sestdien turpinās ar vīriešu vienspēlēm un vīriešu un sieviešu dubultspēlēm.

Straumējiet ziemas sporta sezonu tiešraidē Discover+Eurosport lietotnē un vietnē EUROSPORT.com