Kā skatīties IIHF vīriešu U18 pasaules čempionātu šodien – 28. aprīlī: Čehija pret Zviedriju, Latvija pret ASV

Espo, Somija — daži no favorītiem svētdien Somijā sacentīsies 2024. gada IIHF vīriešu līdz 18 gadu vecuma pasaules čempionātā.

A grupa

Latvija (1-0-1) pret ASV (2-0-0)

ASV sestdien izcēlās ar kārtējo dominējošo piepūli. Pret Norvēģiju amerikāņi pirmajā periodā izrāvās līdz četru vārtu pārsvaram. Viņi turēja kāju uz gāzes ceļā uz uzvaru ar 8:2. Kols Eizermans guva divus vārtus, bet Džeimss Heigens guva trīs punktus.

Pēc smaga zaudējuma Somijai Latvija piektdien spēcīgi atspēlējās pret Slovākiju. Saspringtajā pirmajā periodā Latvija izvirzījās vadībā ar 3:1, un, lai gan otrajā mačā čehi atspēlējās un panāca neizšķirtu, Antona Maciejevska un Dimitri Delevkas vārti nodrošināja Latvijai uzvaru ar 5:3.

Latvijas izlases labā ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Markus Siradzkis, bet vārtsargs Miks Vikvanagas atvairīja 31 metienu.

Somija (2-0-0) pret Slovākiju (0-0-2)

• laiks: 7:00 ET
  • kur: Metro arēna (Espo, Somija)

Somija, savā pirmajā mačā ar nūju pārspējot Latviju, piektdien uzrādīja pārliecinošāku rezultātu, ar 7:0 pārspējot Norvēģiju. Somi ar 54:12 pārspēja norvēģi, Emīlam Hemingam un Robam Vestrinenam gūstot pa diviem vārtiem. Hemings un Konsta Heleniuss guva pa trim punktiem, bet Kims Sārinens guva vārtus.

Slovākija pirms tikšanās ar mājiniekiem nonāk lielā bedrē. Pēc graujošās sagrāves pret amerikāņiem pagājušajā ceturtdienā slovāki satriecošā veidā ar 5-3 piekāpās Latvijai. Agrā pirmā puslaika deficīts lika Slovākijai piektdien atspēlēties, taču ar Tobiasa Tomeka, Mihala Svirčiča un Andreasa Straka vārtiem nepietika.

B grupa

Čehija (1-0-1) pret Zviedriju (1-0-1)

READ  Žurnālisti bez robežām un tās partneri ir dziļi nobažījušies par Latvijas ierosinājumu aizliegt sabiedriskajos medijos krievvalodīgu saturu

Zviedrija maču pret Kazahstānu sāka neveiksmīgi, atpaliekot ar 1:0. Tomēr zviedri nokārtoja lietas, gūstot septiņus bezatbildes vārtus ceļā uz uzvaru ar 7:1. Viktors Eklunds izcēlās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm. Lukasam Petersonam un Melvinam Fernstrēmam pa vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Pēc stabilas uzvaras pār Šveici turnīra sākumā Čehija piektdienas vakarā tikās ar patiešām labu Kanādas komandu. Lai gan viņu metieni bija samērā tuvu, it īpaši mača otrajā pusē, čehi nespēja izvirzīties vadībā un zaudēja ar 6:0. Jakubs Milota tika atsaukts pēc četru vārtu ielaida deviņos metienos, bet Pritislavs Vistrcils 22 atvairīja 24 pretinieku metienos.

Šveice (1-0-1) pret Kanādu (2-0-0)

• laiks: 12:00 ET
  • kur: Vantaa Trio stadions (Vantaa, Somija)

Kanāda piektdien pret čehiem izcēlās ar spēcīgu pirmo puslaiku, Tīgai Iginellai pirmo 20 minūšu laikā divreiz gūstot vārtus, kas ir daļa no četru vārtu rāmja. Spēles turpinājumā “Canadiens” nomierinājās, izcīnot uzvaru ar 6:0. Divreiz atzīmējās arī Malkolms Spensers, pa trim punktiem gūstot Gevinam Makkenai un Porteram Martonam. Kārters Džordžs iesita bumbu un atvairīja 26 reizes.

Šveice ir pateicīga, ka svētdien iekļuva ar uzvaru zem jostasvietas. Piektdien pret Kazahstānu Šveices izlase pirmajā periodā atpalika ar diviem vārtiem. Tomēr komandai izdevās gūt piecus bezatbildes vārtus, izcīnot uzvaru ar 5:2.

Aizsargs Jans Maijers izcēlās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, savukārt vārtsargs Kristians Kiršs nāca palīgā, lai izcīnītu uzvaru pret Phileas Lachat.