Laureus balvas iegūst Shelly Ann Fraser-Pryce un Lionel Messi

Jamaikas skrējējs Šellija Anna Freizere-Preisa Un Argentīnas futbolists Lionels Mesi Viņš saņēma augstākos apbalvojumus ikgadējā Laureus World Sports Awards balvu pasniegšanas ceremonijā.

Freizere-Preisa savā sestajā nominācijā pirmo reizi tika atzīta par gada labāko sportistu. 36 gadus vecā māmiņa tuvojas karjeras labākajam gadam, 100 metru skrējienā pārspējot 10,70 sekundes, kas ir rekords septiņas reizes ilgāks par vienu gadu, ieskaitot pasaules čempiona titulu.

Pēc viņa Freizers Praiss ir otrais Jamaikas sprinteris pēc kārtas, kurš ieguvis šo balvu Eilīna Tompsone neizpratnē.

Pārējo kandidātu vidū ir arī peldētājs Ketija Ledekijainhibitors Sidnijs Maklalins LevronsAlpu slēpotājs Mihaela ŠifrinaPolijas tenisiste Iga Swiatek Un spāņu futbolists Aleksija Potella.

Mesi otro reizi ieguva Gada sportista balvu pēc 2020. gada balvas dalīšanas ar Formula 1 pilotu Lūiss Hamiltons. Mesi, 2008. gada olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs, pagājušā gada novembrī un decembrī vadīja Argentīnu līdz pirmajam Pasaules kausa čempiona titulam vīriešiem kopš 1986. gada. Argentīnas vīriešu futbola komanda ieguva arī Gada komandu.

Mesi pārspēja kandidātu grupu, tostarp zviedru Mondo Duplantis, kurš 2022. gadā trīs reizes uzlaboja savu pasaules rekordu kārtslēkšanā un šajā pasākumā izcīnīja pasaules un āra pasaules čempionātus un Dimanta līgas titulus. Pārējo kandidātu vidū ir divas pasaules zvaigznes, kuras olimpiskajās spēlēs varētu debitēt 2024.gadā – basketbolists Stīvens Karijs Un futbolists Kylian Mbappe – Papildus tenisistei Rafaels Nadals Un Formula 1 pilots Makss Verstapenskurš uzvarēja pagājušajā gadā.

Ķīniešu bezmaksas slidotājs Eilīna Džo Viņš kļuva par gada labāko sportistu pēc tam, kad 2022. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs mājās tika izcīnītas divas zelta medaļas un sudraba medaļas. Citu kandidātu vidū ir arī divkārtējais olimpiskais čempions snovbordā. Hloja Kima un pasaules čempioni Austrālijas sērfošanā Stefānija Gilmora un brazīliešu Filips Toledo.

READ  Zelta Klasika 50 – Latvijas jauno slēpošanas klasikas sacensību pasākums

Spānijas tenisists Karloss Alkarass Viņš ieguva Gada izrāvienu pār grupu, kurā bija olimpiskais čempions daiļslidošanā Neitans Čens Un nigērietis Tobijs Amusanskurš laboja pasaules rekordu un izcīnīja pasaules čempiona titulu 100 metru barjerskrējienā.

Šveices paralimpiskais čempions ratiņkrēslā Katrīna Debrunnere Saņēma Gada sportista ar invaliditāti balvu. Starp Amerikas kandidātiem ir arī Skandināvijas slēpotājs Oksana Meistarekurš 2022. gada paralimpiskajās spēlēs izcīnīja septiņas medaļas, tostarp trīs zelta, un hokejistu Deklans zemniekskurš guva divus vārtus ASV uzvarā 5:0 pār Kanādu paralimpiskā hokeja finālā.

Laureus Pasaules sporta akadēmijas dalībnieki balsoja par uzvarētāju noteikšanu.

Ir ieslēgts OlympicTalk Apple jaunumi. Mēs dodam priekšroku!