Konferences uzvara Slovēnijai un Latvijai

Slovēnija pagarināja uzvaru Ungārijā pagājušajā nedēļā, sestdien mājās uzvarot Bosniju un Hercegovinu, bet Latvija savu Eiropas regbija konferences vīriešu kampaņu sāka ar bonusa punktu uzvaru Somijā.

B grupā Ļubļanas ovālā Slovēnija tikās ar Bosniju un Hercegovinu.

Uz priekšu vērstā cīņā Slovēnija galu galā ieguva 22:17.

Slovēnija tagad iekrājusi astoņus punktus divos mačos un ir grupas līdere, kamēr Bosnija un Hercegovina pēc diviem zaudējumiem ieņem ceturto vietu, taču drosmi prasīs spēcīgais sniegums Ļubļanā.

Somija 7. oktobrī uzvarēja Dāniju ar 14:10, tāpēc viņa savā A grupas spēlē ar Latviju Milliboro sporta arēnā Helsinkos devās laimīga.

Tomēr viesi šoreiz bija ugunī un izcīnīja uzvaru ar 46:17.

Tieši Somija agri izvirzījās vadībā, kad kapteinis Jussi Viljanens guva vārtus ar sitienu. Viņš nevarēja pārveidoties.

18y Otrajā minūtē Somija guva savu otro mēģinājumu caur malējo aizsargu Filipu Slītu, pēc tam, kad Viljanens viņam atdeva rezultatīvu piespēli. Tas netika pārvērsts, bet rezultāts bija 10:0.

Trīs minūtes vēlāk Latvija guva savus pirmos vārtus, kad tās malējais uzbrucējs Emels Cibors pārmeta bumbu pāri vārtu pārliktni. Viņš nebija atgriezies un bija 10-5.

26. datumāy Nākamajā minūtē lielisks Ovis Vasiļenko pieskāriens zem stabiem, un pēc tam pussargs Matijs Zekans izvirzīja Latviju vadībā ar 12:10.

Sešas minūtes pirms puslaika Latvija atkal atspēlējās, un ar 8. numuru izliktais Emīls Baludis realizēja trešo mēģinājumu, kas tika pārvērsts 19:10.

Tā arī norisinājās otrajā puslaikā, bet Latvijas izlases ceturtais mēģinājums otrā puslaika sākumā no kapteiņa Ilmāra Šivanovska vadībā izvirzīja viņus ar 24:10.

47 gadu vecumāy Minūtē ar paceltām astēm piektais mēģinājums panāca viesiem, kad centrēja Deiviss Jansons.

Slita sitiens, kad bija atlikušas 26 minūtes, deva Somijai cerību 29:17, taču Latvija nodrošināja uzvaru.

READ  Sporta biksītes: Ponca Kārters Kingsberijs apņemas piedalīties Aiovas štata basketbolā Kopsavilkums / s

Vasiļenko guva savu otro mēģinājumu dienā, un pēc tam, kad bija atlikušas deviņas minūtes, to pašu izdarīja Seaburs, panākot rezultātu 39:17.

Pēc soda sitiena nerealizācijas Sifanovskis pēdējās sekundēs realizēja savu otro mēģinājumu un Zikānam izdevās rezultātu pārvērst vārtu guvumā.

Latvija pēc šī mača ir otrajā vietā, bet Somija – trešajā vietā grupā.

Latvija turpina ceļu tuvākajās nedēļās, jo 4. novembrī tiksies ar Andoru un 11. novembrī Norvēģiju.