Itālija, Latvija, Serbija un Kanāda kvalificējās FIBA ​​Pasaules kausa basketbolā ceturtdaļfinālam

Šejs Gilgoss-Aleksandrs guva 30 punktus, palīdzot Kanādai FIBA ​​Pasaules kausa izcīņas 10. dienā apsteigt Spāniju.

Itālija pirmo reizi pēdējo 25 gadu laikā ir kvalificējusies FIBA ​​Pasaules kausa basketbolā ceturtdaļfinālam. Latvija turp dodas pirmo reizi, un arī Serbija.

Tāda ir arī Kanāda — kura izsita čempioni Spāniju un palika pēdējā.

Pēdējās vietas izslēgšanas turnīrā izšķīrās svētdien, ceturtdaļfinālā iekļūstot Itālijai, Latvijai, Kanādai un Serbijai.

Piektdien kvalificējās Slovēnija, Vācija, Lietuva un ASV. Un Lietuva sasniedza pārsteidzošu mērķi Svētdien vadībā ASV otrajā fināla kārtā.

Tālāk sniegts FIBA 2023. gada Pasaules kausa basketbolā desmitajā dienā aizvadīto spēļu kopsavilkums:

Itālija 73, Puertoriko 57

Manilā, Filipīnās, Stefano Tonots un Džampaolo Riči katrs guva pa 15 punktiem, un Itālija iekļuva Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, FIBA ​​lielākā turnīra otrās kārtas spēles pēdējā dienā uzvarot Puertoriko.

Itālija (4-1) otrdien Manilā ceturtdaļfinālā spēlēs ar ASV vai Lietuvu. Itāļi nodrošināja savu labāko Pasaules kausa finišu kopš sestās vietas 1998. gadā. Viņi ieņēma devīto vietu 2006. gadā, desmito 2019. gadā un neiekļuva kvalifikācijā 2002., 2010. un 2014. gadā.

Itālijas izlases labā Simone Fontekio pievienoja 12 punktus un 12 atlēkušās bumbas, bet Luidži Datome bija 11. Itālija izmantoja 15:0 pārsvaru pirmajā ceturtdaļā, lai pārņemtu kontroli, trešajā ceturtdaļā zaudēja šo pārsvaru un atspēlējās, iegūstot nelielu pārsvaru. beigu periodu un atrāvās no turienes.

Tremonts Voterss Puertoriko labā guva 13 punktus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles (3:2), bet Džordans Hovards guva 11. Puertoriko centās pirmo reizi Pasaules kausa ceturtdaļfinālā kopš 2002. gada.

Kanāda 88, Spānija 85

READ  Atkal uzlabota uzraudzība uz Latvijas un Baltkrievijas robežas / Raksts

Džakartā, Indonēzijā, Šejs Gilgoss Aleksandrs guva 30 punktus, Kanādai atlecot no 12 punktiem un iekļūstot pēdējā ceturtdaļā, ne tikai iekļūstot ceturtdaļfinālā, bet arī izcīnot vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Dilons Brūkss guva 22 punktus, bet RJ Barets pievienoja 16 punktus Kanādas labā (4:1), kā rezultātā Aleksa Abensa metiens no gandrīz puses laukuma atlēca no malas, kad laiks bija beidzies.

Spānijas labā 25 vārtus guva Villijs Hernangomezs (3:2), 20 guva Santi Aldama, bet 11 pievienoja Abrinse.

Latvijai 104, Brazīlijai 84

Džakartā Pasaules kausa debitante Latvija otrajā puslaikā atrāvās no Brazīlijas, tuvās spēles pārvēršot graujošā sakāvē un iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Uzvarētājiem 24 vārtus guva Andris Grazulis (4-1), bet 17 vārtus pievienoja Artūrs Žagars, kas trešdien ceturtdaļfinālā tiksies ar Vāciju vai Slovēniju. Latvija pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar trīs, pēc tam trešajā ceturtdaļā ar 36:21 pārspēja Brazīliju.

Latvijas labā 14 vārtus guva Dāvis Bertāns, kurš no trīs punktu distances ar 48:21 pārspēja Brazīliju. Bruno Kapuklo guva 20 vārtus Brazīlijas izlasē (3:2), kas trešo reizi kopš 1990. gada centās iekļūt ceturtdaļfinālā.

Serbija 112, Dominikānas Republika 79

Manilā Bogdans Bogdanovičs guva 20 punktus, un Serbija iekļuva ceturtdaļfinālā, tādējādi izsitot Dominikānas Republiku un nodrošinot ASV olimpisko vietu.

Serbijai (4-1) bija seši spēlētāji ar divciparu skaitli, jo Vanja Marinkoviča un Nikola Milutinovs guva 16 punktus, bet Filips Petrosevs pievienoja 14 punktus.

READ  Daži piedāvājumi stiprināt pierobežas infrastruktūru starp Latviju un Krieviju tika uzskatīti par pārāk dārgiem

Dominikānas Republika izvirzījās vadībā (3-2) ar Karlu Entoniju Taunsu ar 25 un Žanu Montero ar 15. Serbija atvairīja 66%.

Lietuva 110, ASV 104

Manilā Lietuva trāpīja savus pirmos deviņus trīspunktniekus un izslēdza ASV komandu sadursmē, kas šo dienu aizvadīja nepārspētas un jau nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā.

ASV izlases labā 35 punktus guva Entonijs Edvardss

Vācija 100, Slovēnija 71

Savukārt Okinavā, Japānā, Deniss Šrēders guva 24 punktus, Vācijai pārspējot Slovēniju (5:0) sadursmē starp komandām, kuras zināja, ka tām ir paredzēts iekļūt ceturtdaļfinālā. Daniels Teiss uzvarētāju labā pievienoja 14 punktus un septiņas atlēkušās bumbas.

Luka Dončičs ar 23 punktiem izcēlās ar Slovēniju (4-1), bet Klemenss Prebičs ar 12 punktiem. Vācija ar trīs metieniem pārspēja Slovēniju ar 45:21.

Austrālija 100, Džordžija 84

Okinavas izlasē Petijs Milss guva 19 punktus, un Austrālijas futbolisti pieci spēlētāji sasniedza divciparu skaitli, salīdzinoši vieglā uzvarā pār Džordžiju izsētās kārtas mačā, kas noslēdza abu komandu čempionātu.

Dante Eksums guva 18 punktus, Dubs Rits pievienoja 16, Džošs Gedijs guva 15, bet Džo Engelss guva 10 punktus Boomers labā (3-2).

Abas komandas iepriekš bija izslēgtas no kvalificēšanās ceturtdaļfinālam. Austrālijas olimpiskās bronzas medaļas ieguvējas pirms divām vasarām Tokijā cerības beidzās piektdien, zaudējot Slovēnijai ar 90:81. Taču Austrālija šajā Pasaules kausā sasniedza vienu mērķi: vietu nākamajā vasarā Parīzes olimpiskajās spēlēs.

READ  Baltijas tūre: FM koncentrējas uz Eiropas politiku

Savā pirmajā dalībā Pasaules kausa finālturnīrā Džuga Petadze ar 20 punktiem bija Gruzijas valstsvienības vadībā. Džordžijas labā Taduss Makfedens guva 18 punktus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles (2-3).

Melnkalne 73, Grieķija 69

Manilā Nikola Vučevičs guva 19 punktus, Dino Radončičs pievienoja 12 punktus, bet Melnkalne (3-2) Pasaules kausu pabeidza, tiekot pie uzvaras kvalifikācijas kārtas mačā.

Grieķijas labā 16 punktus finālā guva Joanss Papapetru (2-3), bet pa 13 punktiem guva Lefteris Pohoridis un Kostas Papanikolau.