Latviešu spēlētājam Artūram Žagaram patīk padzīt šaubīgos, un viņš seko Kobes Braienta vārdiem

Autors Antonis Strogelakis / [email protected]

Džakarta, Indonēzija – Aizsargāt Artūrs Žagars Viņš bija pēdējais Latvijas spēlētājs, kurš sasniedza jaukto zonu pēc Brazīlijas pārspējas, kas viņa komandu pirmo reizi valsts vēsturē ieveda Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

“Viņš ir vājprātīgs. Man, iespējams, šobrīd nav vārdu, lai to aprakstītu,” atbildēja starojošs Žagars, kad viņam jautāja. eirohop Vienkārši aprakstīt viņa jūtas. “Man šķiet, ka man jāiet uz ģērbtuvi un jāsaprot, kas pie velna noticis.”

Žagaram un viņa komandas biedriem bija vismaz laiks samierināties ar Latvijas iekļūšanu pasaules čempionātā labāko astoņniekā, jo viņi otrajā puslaikā dominēja pret Brazīliju un jau sākumā parūpējās par uzvaru ar 104:84. “Pateicoties šim lielajam progresam, mums tagad ir bijis nedaudz laika, lai apkopotu savas domas.” Dāvis Bertāns viņš teica Eurohoops pirms brīža. “Emocijas nebija tik augstas kā mačā pret Franciju.”

Žagars ir gandrīz astoņus gadus jaunāks par Bertānu un nespēja slēpt savu mežonīgo sajūsmu. Galu galā mēs runājam par vēstures veidošanu.

“Astotnieks šai valstij ir milzīgs. Tā ir maza valsts ar lielu reputāciju, kā jau teicu iepriekš,” sacīja Žagars. Latvija ar aptuveni 1,9 miljoniem iedzīvotāju ir mazākā valsts, kas iekļuvusi Olimpiskās pasaules ceturtdaļfinālā. čempionāts.”Acīmredzot mums vajadzētu būt apmierinātiem ar paveikto.”

Vismaz uz dažām stundām. Rīt Latvijas izlase dosies uz Manilu, Filipīnās, lai turpinātu šo nebeidzamo maģisko ceļojumu.

“Pēc 1:12 šovakar mums ir jāaizmirst par šo uzvaru un jākoncentrējas uz nākamo pretinieku. Pienāk brīdis, kad ir jāaizmirst notikušais un jāskatās, kas būs tālāk.”

Žagars, kurš uz Lietuvu ar bezmaksas pāreju pārcēlās pēc iepriekšējās sezonas Lietuvas Nevežys sastāvā, ir bijis viens no atklājumiem ne tikai Latvijas izlasei šovasar, bet visā FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā.

READ  Ministrs uzskata, ka Latvijas darba tirgum vajadzētu atvērt ārvalstu strādniekiem

2000. gadā dzimušais Žagars pirmo reizi pievienojās Latvijai lielā starptautiskā turnīrā un ātri piesaistīja uzmanību. Mačā pret Franciju viņš bija savas komandas rezultatīvākais spēlētājs un piespēļu devējs ar 22 punktiem, kā arī piecām rezultatīvām piespēlēm izcilā sniegumā pret tādiem spēlētājiem kā NBA veterāni Ivans Furnjē, Nikolass Batums un Rūdijs Gubērs vai Eirolīgas izcilais Nando de Kolo.

Žagars, ļoti jauns spēlētājs, kurš debitēja šādā sīvā konkurencē, kur pieredze dažkārt izšķir, bija viena no galvenajām amatpersonām, kas bija atbildīga par varenās Francijas izslēgšanu.

Un viņš neapstājās pie tā. Šovakar pret Brazīliju viņš guva 17 punktus uzvarā ar 5:7, palīdzot savai komandai iekļūt nākamajā posmā.

Šie priekšnesumi bija arī atbilde tiem, kuri šaubījās, vai Latvijai pietiek kvalitātes aizmugures laukumā, lai labi parādītos Pasaules kausa izcīņā, jo gan vārtsargi Jānis Strelniks, gan Rihards Lomažs palika malā savainojuma dēļ.

Bet Žagars skaisti pārspēja šaubītājus, izcīnot visaugstākās kārtas uzvaras. Viņš uzskata, ka viņš un tādi spēlētāji kā Christers Zurex stilīgi reaģē tiem, kuri domāja, vai viņi varētu stāties pretī izaicinājumam.

“Mēs ar Kristersu… esam dzirdējuši daudz runājam,” sacīja Žagars. “Tādas lietas kā… “Ak, viņiem nav mazo puišu, viņiem nav aizsargu.” Vai… “Galvenais aizsargs ir ārpusē.” Tāpēc mums bija jāpastiprina un jāpierāda, ka mēs šeit piederam visaugstākajā līmenī. un pret augstākā līmeņa spēlētājiem. Un es domāju, ka mēs to darām.”

Atbilžu sniegšana ir lieliski, bet Žagars vēl nav īsti apmierināts. “Kā Kobe teica: darbs nav padarīts,” viņš smaidot sacīja.

Žagars norādīja uz Zurex kā vēl vienu spēlētāju, kurš Pasaules kausa izcīņā tika kristīts ar uguni ar Latviju. Un izšķirošajā uzvarā pār Spāniju ceturtajā ceturtdaļā liels pienesums bija jaunajam vārtsargam Petkimam, kurš pēdējā periodā guva deviņus punktus no 11 punktiem.

READ  Gada inflācija novembrī pieaug līdz 7,5% / Raksts

Šī komanda tiešām katrā spēlē ir atradusi jaunus čempionus. Rolands Šmits bija partneris noziegumā Žagars vs. Francija ar 20 punktiem. Pret Brazīliju ar 24 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm izvirzījās Andress Grazules.

“Tas ir arī viens no bīstamākajiem ieročiem,” sacīja Žagars. “Jebkurš var iznākt jebkurā spēlē. Viņš var gūt vārtus vai veikt izspēles vai jebko citu. Uzbrūkošs un aizsardzībā. Domāju, ka katrā uzvarā mums spēlē bija cits cilvēks. Tas daudz pasaka par mūsu komandas dažādību.”