Henrike guva divus vārtus, Kanāda ar 4-2 pārspēja Norvēģiju, lai sasniegtu pirmo uzvaru pasaulē

Rīga, Latvija – kapteinis Adams Henrike divreiz guva vārtus un uzstādīja savu spēku trešdien, kad Kanāda guva pirmo uzvaru pasaules hokeja čempionātā, uzvarot Norvēģiju ar 4-2.

Konors Brauns guva vienus vārtus un divas rezultatīvas piespēles, un Endrjū Mangiapans atzīmējās arī ar Kanādu, kura uzlabojās līdz 1-3.

Norvēģijas labā vārtus guva Tomass Valkvejs Olsens un Matss Roselli Olsens (1-3).

Dārsijs Kambers Kanādai atvairīja 13 bumbas. Henriks Hoklands Norvēģijas labā apturēja 38 metienus.

Uzvara Kanādu izrāva neizšķirtu par sesto vietu otrajā grupā ar Norvēģiju par 3 punktiem.

Kanāda nekad nav izgāzusies kvalifikācijas kārtā pasaules čempionātā. Viņas sliktākais sasniegums bija astotais 1992. gadā.

Saskaroties ar obligātu situāciju, Braunam izdevās agri panākt, lai Kanāda tiktu uz kuģa ar vārtu guvumu 22 sekunžu laikā mačā.

Henrikes spēcīgie vārti pusceļā izvirzīja kanādiešus ar 2: 0.

Bet Kanādas puse, kurai bija problēmas panākt, redzēja pārsvaru iztvaikošanu otrajā puslaikā, kad Valcavi Olsens un Roseli Olsens guva vārtus par 80 sekundēm.

Mangiapans atkal izvirzīja Kanādu vadībā ar vārtu guvumu 14:41 minūtē, un Henrike trešā puslaika vidū guva īsus vārtus.

Otro grupu ar deviņiem punktiem vadīja Vācija, kurai ar septiņiem punktiem seko Latvija, Somija un Kazahstāna. Katras grupas četras labākās komandas kvalificējas ceturtdaļfinālam.

Nākamā spēle Kanādā ir ceturtdien pret Kazahstānu. Tad kanādieši spēlē ar Itāliju, kas pirms ceturtdaļfināla pabeigšanas pret Somiju nav guvusi nevienu uzvaru, kas ir čempioni 2019. gadā.

Trešdien citos rezultātos tie bija: Krievija – 3 – Dānija – nulle. Kazahstāna 3 Vācija 2; Lielbritānija 4 Baltkrievija 3.

Šo ziņojumu The Canadian Press pirmo reizi publicēja 2021. gada 26. maijā.