Francija izstājās pēc zaudējuma Latvijai

Tokijas olimpiskā sudraba medaļniece Francija svētdien, 27. augustā, zaudēja Latvijai ar 88:86 no FIBA ​​Pasaules kausa izcīņas par titulu.

Francija, kas arī zaudēja atklāšanas mačā Kanādai, ne reizi neatpalika spēlē, līdz Latvija izvirzījās vadībā, kad Džakartā bija atlikušas nedaudz vairāk kā 30 sekundes. Pēc tam Artūrs Žagars realizēja soda metienu, līdz 10 sekundēm izvirzīja Latviju par divu punktu pārsvaru, savukārt Silveins Fransisko, izmantojot Francijas pēdējo iespēju, nerealizēja trīspunktnieku.

Rezultāts nozīmē, ka Francija nevar ieņemt trešo vietu H grupā, izbeidzot izredzes uzvarēt Neismita kausu. Francūzis Nando De Kolo tika noraidīts par diviem nesportiskiem pārkāpumiem ceturtās ceturtdaļas beigās. Latvija ceturtajā ceturtdaļā ar 26:12 pārspēja Franciju.

Francija turnīrā ieradās ar tādu NBA zvaigžņu sastāvu kā Minesotas spēlētājs Rūdijs Goberts, ņujorkietis Evans Furnjē un Losandželosas “Clippers” uzbrucējs Nikolass Batums. Latvija turnīrā piedalās pirmo reizi un tā atklāšanas mačā uzvarēja Libānu ar rezultātu 109:70.

Francija ieradās, plānojot izcīnīt zelta medaļu. Tā vietā rezultāts Latvijai un Kanādai iekļuva otrajā kārtā un nozīmē, ka Francija, kas pēdējos divos Pasaules kausa posmos ir ieguvusi bronzu, nevar finišēt labāk par 17. vietu.y vieta šogad.

Franču uzbrucējs Nikolā Batums sacīja: “Mēs esam pievīluši daudzus cilvēkus, vispirms sevi.” “Apsveicam Latviju,” sacīja Batums. “Viņi to bija pelnījuši. Viņi to bija pelnījuši.”

Lasīt vairāk Tikai abonenti Kā franču basketbols saistījās ar NBA stila sporta biznesu