FIBA Pasaules kausa basketbolā mierinājuma kvalifikācijā Latvija pārspēj Itāliju, bet Lietuva pārspēj Slovēniju

Latvija par piekto vietu FIBA ​​Pasaules kausā spēlēs ar Lietuvu. Slovēnija un Itālija nespēja atgūties vienu dienu pēc tam, kad cieta cerības iekļūt turnīra pusfinālā.

Latvija šajā spēlē piedalījās, ceturtdien mierinājuma kvalifikācijas spēles sākumā ar 87:82 sagraujot Itāliju. Pēc tam Lietuva otrajā mačā ar 100:84 pārspēja Slovēniju.

Slovēnija sestdien cīnīsies ar Itāliju par septīto vietu, tajā pašā dienā, kad Latvija un Lietuva cīnīsies par piekto vietu.

Slovēnija un Itālija trešdien zaudēja ceturtdaļfinālā. Kanāda apsteidza Slovēniju, bet ASV pārspēja Itāliju.

Lietuva 100, Slovēnija 84Lietuva (6-1) pēc vienas ceturtdaļas izvirzījās vadībā ar 12 punktu pārsvaru un ar nelielām grūtībām apsteidza Luku Dončiču un Slovēniju (4-3).

Jonas Valanciunas guva 24 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas Lietuvas labā, kuras kontā 15 punkti Ignas Brazdeiķis un 18 rezultatīvas piespēles Vaidam Kariniauskam un Rokam Jokobaitis.

Dončičs rezultatīvākais ar 29 punktiem bija. Slovēnijas labā 14 punktus guva Aleksi Nikoličs, 13 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Maiks Tobejs, bet 12 punktus pievienoja Zorans Dragičs.

Latvijai 87, Itālijai 82Andress Grazulis realizēja 12 no 13 metieniem un finišēja ar 28 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām, novedot komandu līdz uzvarai (5-2).

Grazuļa vakara pēdējais metiens bija trīspunktu metiens, kad bija atlikušas 24 sekundes līdz uzvarai. Latvija spēli pabeidza 15 no 31 no 3 punktu diapazona.

Latvijai, kas pirmo reizi piedalās pasaules čempionātā, 12 vārtus pievienoja Igars Šķili.

Karjeras pēdējā mačā ar izlasi Džidži Datome ar 20 punktiem izvirzīja Itāliju (4-3). Itālija spēlēja bez Jūtas uzbrucēja Simones Fontekio, kurš tika diskvalificēts.