Deli 2023. gada pusmaratons: kandidāti Daniels Ebinjo un Almazs Ajana nodrošina pirmo vietu | Vairāk sporta ziņu

Ņūdeli: Daniels Ebinjo ir mīksts cilvēks. Ir ļoti grūti dabūt vārdus no tā. Viņš parasti atbild vienzilbēs. Tā vietā Ebenjo ļauj savam priekšnesumam runāt visu. Neatkarīgi no apstākļiem, skrienot, Ebinyo ir milzis trasē.
Mēneša sākumā 28 gadus vecā kenijiete izcīnīja pasaules čempionāta sudrabu Pusmaratons Čempionāts Rīgā, Latvijā. Sacensības Latvijā bija daudz sīvākas, un 2023. gadā viņš noteikti uzvarēs Pasaules vieglatlētikas zelta zīmola šosejas sacīkstēs. Vedanta Deli pusmaratons (VDHM) svētdien.
Ipinju attaisnoja augstāko rēķinu un uzvarēja sacīkstēs 59 minūtēs:27 sekundēs, atturot konkurenci no tautieša Čārlza Matata, kurš bija gandrīz minūti lēnāks (60,05). Trešajā vietā ierindojās etiopietis Addisu Gobena ar laiku 60:51. Čempionu aizstāvošā etiopiete Challa Regassa no sacensībām izstājās pusceļā.

Interesanti, ka no 9 labākajiem starptautiskajiem finišētājiem vīriešu kategorijā bija astoņi kenijieši, neskaitot etiopieti Gobenu.
Tomēr Ebinyo bija vīlies sacensību “skrējējos” un uzskatīja, ka viņš būtu varējis labot trases rekordu (58:53, ko veica etiopietis Amedework Walelegen 2020. gadā), ja vien braucēji nebūtu bijuši tik lēni sacensību sākumposmā.
“Bija lieliski skriet Deli. Tomēr esmu vīlies par savu laiku. Man bija mērķis ierakstīt notikumu, bet man neizdevās. Bet tomēr tā bija lieliska pieredze. Ceru, ka es to izdarīšu. “Nākamreiz es varu pārspēt pasākuma rekordu gads.”
“Skrējēji nebija pietiekami ātri, jo īpaši lēni viņi bija pirmajos 5km, pretējā gadījumā es varētu labot rekordu.
Ebenyo pēdējo divu gadu laikā ir bijis karstā formā. Pasaules čempionātā vieglatlētikā Budapeštā, Ungārijā, papildus sudrabam pasaules pusmaratonā viņš izcīnīja sudrabu 10 000 metru distancē. Viņš arī pērn izcīnīja sudrabu 10 000 metru distancē Sadraudzības spēlēs Birmingemā.

DeliHM-gfx-1

Sieviešu starptautiskās elites sacensībās 10 000 metru distancē uzvarēja Rio olimpisko spēļu čempione. Almazs Ajana Etiopija. Ajana, uzvarētāja Deli pusmaratons Pirms sešiem gadiem viņa uzvarēja ar 1:07,58 – 30 sekundēm apsteidzot Ugandas sportistu Stellu Čisangu (1:08:28). Kas attiecas uz Chaisang, tas par vienu vietu apsteidza pagājušā gada finišu Deli. Viola Kenija
Čependžino finišēja uz goda pjedestāla un atgriezās mājās pēc 1:09:09.
Ayana, tāpat kā Ebenyo, pēc pirmajiem 5km atrāvās no bara un turpināja palielināt pārsvaru.
“Sacensības nebija vieglas, un arī laiks bija nedaudz karsts. Taču esmu ļoti priecīga par uzvaru šeit (Deli),” sacīja Ajana.
31 gadu vecā Ayana gandrīz piecus gadus ir bijusi bezdarbības, jo viņai tika veikta abu ceļgalu operācija. Un starpbrīžos viņa arī kļuva par māti. Ajana atsāka startēt pagājušā gada aprīlī un savu visu laiku ātrāko sieviešu maratonu uzstājās 2022. gada Amsterdamas maratonā oktobrī.
Viņa uzvarēja sacīkstēs un laboja trases rekordu par gandrīz 40 sekundēm.