Portugāle atgūsies Luksemburgā, Turcijā Latvijas kontrolē Dienas tiesa

Aģentūras Berlīne

Uzvaras vārtus Krištianu Ronaldu guva, kad viņa portugāļu komanda otrdien ar 3: 1 uzvarēja Luksemburgu, cenšoties no aizmugures cīnīties, lai izvairītos no pasaules kausa apmulsuma.

Ronaldu starptautisko vārtu 103. numurs viņu tuvināja sešiem punktiem no Ali Daei ar Irānu sasniegtā rekorda, taču viņš atnesa Portugālei trīs izšķirošus punktus pēc tam, kad īpaši Ronaldu bija sašutis par vārtu trūkumu sestdienas vēlā Serbijā.

Portugāle un Serbija, kas Azerbaidžānā ar 2: 1 uzvaru guva vēlu, kvalifikācijas turnīra A apakšgrupā ar septiņiem punktiem pēc uzvaras cīņas ar hat-trick pārspēja kvalifikāciju. Vācijas ziņu aģentūra dpa ziņoja, ka spēles tiks atsāktas septembrī pēc Euro 2020 atlikšanas.

Beļģijas labākā E grupa ar 8: 0 uzvaru pār Baltkrieviju, savukārt Turcija aizraujošā mačā ar Latviju zaudēja savu perfekto rekordu ar 3-3, bet palika G grupas augšgalā.

Krievija ar 2: 1 Slovākijā zaudēja, zaudējot H grupas virsroku pēc vārtu starpības Horvātijai, kas ir vicečempione līdz 2018. gadam, kura ar 3: 0 pārspēja Maltu.

Sākotnēji Portugāle cīnījās pret Luksemburgu, kas pēc pārliecinošas nedēļas nogales uzvaras pār Īriju bija uzticības stāvoklī.

Džersons Rodrigess, kurš guva uzvaras vārtus Dublinā, 30. minūtē deva savai komandai slavenāku uzvaru ar galvu.

“Pirmais puslaiks bija grūts,” sacīja Renato Sančess no Portugāles. “Luksemburga sāka patiešām labi, bet es domāju, ka mēs kontrolējām spēli.

“Viņi deva brīvsitienu un guva vārtus, bet es domāju, ka no šī brīža mēs dominējām spēlē.”

Ronaldu pamāja ar galvu, kad vajadzēja panākt neizšķirtu, taču Diogo Jota apstāšanās laika pirmajā pusē nepieļāva pārkāpumu no līdzīgas pozīcijas.

Neskatoties uz neapmierinātību Belgradā, viņa kapteiņa apsēju izmeta, Ronaldu saglabāja kapteiņa lomu un sešās minūtēs otrajā puslaikā atkal uzrādīja savai komandai nelielu uzvaru sānos.

READ  Savainotais Porziņģis dodas uz FIBA ​​Pasaules kausu

Ronaldu izlaida vienspēļu maču, taču, neskatoties uz viņas pūlēm, Luksemburga nespēja panākt izlīdzinājumu, un Žoao Palinha vēlais sitiens ar galvu nodrošināja punktus, pirms mājinieks Maksims Šanute tika noraidīts par divu dzelteno kartīšu savākšanu.

“Bija ļoti aizraujoši sasniegt savu pirmo mērķi,” Palinha sacīja RTB. “Tas bija ļoti īpašs brīdis, īpaši attiecībā uz šīs kvalitātes spēlētāju grupu.

“Tas ir sajūtu sajaukums. Ar Azerbaidžānu tas bija ļoti svarīgi (man, lai saņemtu pirmo maču). Tagad es priecājos par gūtajiem vārtiem, bet esmu laimīgāks par uzvaru.”

Otrajā mačā Aleksandars Mitrovičs turpināja savus čempionātus Serbijas izlasē, Azerbaidžānā gūstot izšķirošo dubultnieku, savu punktu skaita rekordā sasniedzot līdz 41.

26 gadus vecais spēlētājs kļuva par visu laiku labāko rezultatīvāko spēlētāju Serbijā, jo viņš pēdējoreiz guva pirmos vārtus neizšķirti 2: 2 ar Portugāli, veidojot lencīti atklāšanas spēlē ar 3: 2 pār Īriju.

Divi vārti 16. un 81. minūtē otrdien Serbiju nostiprināja spēcīgā pozīcijā ar septiņiem punktiem trīs mačos, lai gan Amins Makhmodovs soda sitienu Azerbaidžānai izlīdzināja stundas laikā.

Turcija ar 2: 0, 3: 1 izvirzījās vadībā pret viesošanos Latvijā, kas tomēr cīnījās pret vēlu neizšķirtu caur Deivisu Ikanexu.

Nomettie punkti nozīmēja, ka viņi tikai par vienu punktu apsteidza Nīderlandi, kas cīnījās pret Gibraltāru, bet galu galā uzvarēja ar 7: 0 pēc tam, kad Stīvens Bergess 42 minūtēs pārvarēja strupceļu.

Norvēģija Melnkalnē atgriezās pareizajā ceļā ar 1: 0, abām komandām līdzās Nīderlandei savācot arī sešus punktus.

Beļģija Baltkrievijai deva septiņus punktus, jo Hanss Vanakens un Leandro Trussards nodrošināja dubultspēles. Pēc tam, kad Velsā tika noraidīts Patriks Šiks, Čehija atpalika par 3 punktiem, kurš uzvarēja ar 1: 0 ar Daniela Džeimsa vēlajiem vārtiem pēc Konora Robertsa noraidīšanas.

READ  Jawf Al-Fiery Dubaijā pārspēj 12. numuru Fondrosovu

Velsai līdzās Baltkrievijai ir trīs punkti.

Ivans Perisičs Horvātijas sasniegumu sasniedza tikai stundu pēc spēles pret Maltu, jo viņi uzkāpa H grupas augšgalā, pateicoties uzvarētājam Robertam Mackam no Slovākijas, kurš atpalika par vienu punktu, pret Krieviju. Citā mačā Kipra ar 1: 0 pārspēja Slovēniju.