Viņš pēc Ostapenko satriecošajiem vārtiem izsita Svjateku no ASV atklātā čempionāta

Polijiete Iga Svateka svētdien no ASV atklātā tenisa turnīra izstājās latviete Jeļena Ostapenko (Korija Sepkina).

Čempiones aizstāve Iga Suateka svētdien izkrita no ASV atklātā čempionāta, trīs setos zaudējot ar 20. numuru izliktajai latvietei Jeļenai Ostapenko.

Ostapenko atspēlējās pēc pirmā seta, 1 stundas 48 minūšu laikā uzvarot ar 3:6 6:3 6:1, un otrdien ceturtdaļfinālā tiksies ar sesto numuru izlikto amerikānieti Koko Gofu.

Sakāve nozīmē, ka poļu zvaigzne Svjateka beigs savu 75 nedēļas ilgo valdīšanu kā pasaules ranga pirmo vietu sievietēm, kad pēc ASV atklātā čempionāta tiks atjaunināts rangs, un sāncense Arina Sabaļenka ieņem pirmo vietu.

Ostapenko uzvara arī uzlaboja viņas nepārspēto rekordu pret Svjateku, jo viņa ar viņu uzvarēja visās trijās iepriekšējās cīņās.

“Es vienmēr gaidu smagu cīņu pret Iga,” pēc uzvaras Artura Ašes stadionā sacīja Ostapenko.

“Es zināju, ka man ir jābūt agresīvam un jāspēlē sava spēle, jo tas jums nepatīk.

“Es tikai domāju, ka man jānospēlē līdz pēdējam punktam, lai mēs varētu paspiest roku. Man likās, ka spēlēju labāk un nedevu viņai daudz iespēju.”

Svjateka kvalificējās ceturtajai kārtai pēc tam, kad savos pirmajos trīs mačos nezaudēja nevienu setu, un izskatās labā formā, lai aizstāvētu pagājušajā gadā izcīnīto titulu.

Svētdien viņa beidzot izskatījās uzvarējusi savai pirmajai uzvarai pār Ostapenko, spēlējot pārliecinoši un aizvadot pirmo setu.

Taču Ostapenko salauza pretinieci otrā seta sākumā, pēc tam izvirzījās vadībā ar 3:0, un Svateka pēc tam vienmēr cīnījās.

Viņai izdevās lauzt Ostapenko servi un servēt pie rezultāta 4-4, taču tā vietā tika atspēlēta, panākot latvieti ar 5-3 vadību.

Ostapenko pēc tam izturēja breiku, setu pabeidzot ar 6:3.

READ  Bijusī WVU zvaigzne Da'Sean Butler pievienojas G līgas treneru korpusam

Trešajā setā Svjateka neatbilda Ostapenko, pirmajos trīs mačos divreiz laužot čempiones servi, panākot 3:0.

Pēc tam Swiatek piektajā geimā salauza, izvirzoties vadībā ar 5:0.

Lai gan Ostapenko serve tika lauzta mačam, Svjateka atkal cīnījās pie savas serves un vēlreiz tika lauzta un nokauta.