Trīs spēcīgi vārti junioru atklāšanas mačā izvirzīt Kanādu pār Čehiju

Ouena Pauera hat-trick palīdzēja Kanādai izturēt saspringtu U-20 pasaules hokeja čempionāta sākumu vīriešiem, svētdien čehi dubultojoties ar 6:3.

Kanāda pirmajā periodā izslīdēja ar 3:1 un otrajā periodā panāca 3:3. Turpinājumā divi Pauera gūtie spēka vārti izjauca spriedzi ar mājiniekiem Rogers Place laukumā.

19 gadus vecais futbolists no Misisogas, Ont., kļuva par pirmo kanādiešu aizsargu, kurš guvis trīs vārtus vienā mačā vīriešu pasaules junioru čempionātā.

“Domāju, ka ripas mani vienkārši atrada,” sacīja Bauers. “Puiši paveica labu darbu, dabūjot labas bumbas labās šaušanas vietās.

“Šajos turnīros ieradās un spēlēja daudz patiešām labu spēlētāju, tāpēc man nebija ne jausmas, ka neviens nav ieguvis hat-trick, tāpēc tas noteikti mani pārsteidza. To darīt šobrīd un valkāt Kanādas kreklu noteikti ir īpaši.”

Bufalo “Sabres Power” ieguva pirmo kopējo izvēli šī gada NHL draftā. Mičiganas Universitātes aizsargs un kanādietis Kols Perfeti jau ir izcīnījis zeltu jūnijā notikušajā pasaules čempionātā vīriešiem un spēlē Kanādas izlasē Rīgā, Latvijā.

Trīs rezultatīvas piespēles šajā spēlē guva Vinipegas “Jets” spēlētājs Perfeti, kurš spēlē Amerikas hokeja līgas komandā Manitobas Moss. Kanādieši paļāvās uz savu spēku un tīrību, lai sāktu nelīdzenu.

Noskatieties, kā Ouens Pauers no Misisogas, Ontario gūst “hat-trick”, pārspējot Kanādu pār čehiem:

Ouens Pauers gūst hat-trick, Kanāda dubulto Čehiju junioru pirmajā spēlē

Kanāda guva piecus bezatbildes vārtus, 2022. gada IIHF pasaules junioru čempionāta pirmajā dienā ar 6:3 pārspējot Čehiju. 1:06

“Tas ir milzīgs. Tas ir spiediens, spēlējot savas valsts labā, tas ir azarts, spēlējot savas valsts labā, tā ir pieredze, spēlējot pret pasaules labāko spēlētāju,” sacīja kanādiešu treneris Deivs Kamerons.

READ  Lota-Maj Lahtinena ir atradusi savas otrās mājas Georgia Tech

“Esmu pārliecināts, ka viņi ir guvuši pieredzi uz ledus no viņa un no treniņpunkta, mēs gūstam labumu, dzenot viņus no ledus.”

Vārtus guva Meisons Maktavišs, kā arī atbalstītāji Donovans Sebrango un Olins Zelvēgers izgāja uz vietas mājiniecei.

Atklāšanas periodā septiņos metienos atlaida trīs vārtus, kanādiešu vārtsargs Dilans Garands apturēja atlikušos desmit.

Vārtus guva un asistēja Mihals Gots, bet tagadējās Čehijas labā vārtus guva arī Staņislavs Svozels un Pāvels Novāks pēc tam, kad Čehijas Hokeja federācija apstiprināja valsts nosaukuma maiņu no “Čehijas”.

Ņūdžersijas “Devils” potenciālais kandidāts Džeikobs Maliks zaudējumā atvairīja 30 metienus.

Kanāda ir neapšaubāmi vieglākā no abām kopā ar čehiem, Somiju, Vāciju un Austriju. Čempionu aizstāvošās ASV un pastāvīgās pretendentes Krievija, Zviedrija, Slovākija un Šveice veido B grupu Red Deer, Altā.

Kanāda otrdien tiksies ar Austriju ar maču nākamajā dienā pret Vāciju, bet pēc tam Vecgada vakarā noslēgs priekšsacīkstes pret somiem.

Citos svētdienas mačos Somija atklāja ar 3:1 uzvaru pār Vāciju, bet zviedri ar 6:3 pieveica Krieviju Red Deer.

Skatieties, lai uzzinātu par Kanādas komandu pasaules junioru čempionātā:

Iepazīstieties ar Kanādas komandu junioru pasaules čempionātā

Brīvdienu pārtraukums un Team World Juniors iet roku rokā, un Robs Bezu rūpējas, lai viss būtu gatavs. 3:03

2. janvāra ceturtdaļfināla un 4. janvāra pusfināla spēles ir pirms 5. janvāra cīņām par medaļām Edmontonā.

Kanāda 2021. gada finālā Edmontonā ar 2:0 piekāpās amerikāņiem. Covid-19 pandēmijas dēļ šis turnīrs norisinājās bez skatītājiem.

Biļetes uz 2022. gada izdevumu ir izpārdotas, taču reģionālā valdība ir ierobežojusi sporta pasākumu ietilpību līdz 50 procentiem piecas dienas pirms to sākuma. Tādējādi Rogers Place Edmontonā bija ierobežots ar 9320 skatītājiem un Red Deer’s Centrium ar 3555 skatītājiem.

READ  Vācietes slauka sieviešu slēpju medaļas, un Austrija iegūst stafetes titulu

Rogers Place laukumā skanot dziesmai “Let’s Go Canada”, arēna nebija līdz pusei pilna, lai svētdien izcīnītu Kanādas titulu. Bauera trešie vārti radīja dažas cepures uz ledus.

Aizsargs gūst hat-trick, iekļūst vēsturē

Pēc pirmā puslaika ar sešiem vārtiem Kanāda nostiprināja aizsardzību un uzņēma apgriezienus ar diviem Power vārtiem spēlē. Viņš pilnībā izmantoja savu divu vīru pārsvaru otrajā periodā ar vienu taimeri ārpus apļa augšdaļas.

Pabeidza “hat-trick” izcīnot atlēkušo bumbu, no vārtu mutes gūstot vēl vienus vārtus spēka paņēmienā 10:15.

“Viņam ir patiešām zems panikas slieksnis,” sacīja Kamerons. “Tā ir spēja mierīgi nospēlēt augstas veiktspējas maču. Neesmu pārliecināts, ka jūs varat to iemācīt.”

Čehijas iepriekšējā turnīra spēle pret šveiciešiem tika atcelta COVID-19 protokolu dēļ, savukārt kanādieši draudzības spēlē pret Krieviju uzvarēja ar 6:4.

Čehu treneris ir apmierināts ar savu aizsardzību

Čehi, kuri izlaida trīs vārtus spēka paņēmienā, svētdien otrajā puslaikā zaudēja kapteiņa asistentu Davidu Jeričeku, kurš guva kreisā ceļgala savainojumu, aizsargam sadūrās ar Vilu Koilu.

“Pozitīvi ir tas, ka puiši labi spēlēja aizsardzībā,” sacīja čehu treneris Karels Mlineks. “Viņi darīja to, ko mēs viņiem teicām.

“No otras puses, mūsu disciplīna bija būtiska mūsu spēles sastāvdaļa un viens no iemesliem, kāpēc mēs zaudējām, jo ​​īpaši spēka spēlē pieci pret trīs.”

Kamerons pieteica pirmā perioda taimautu, kad Regīnas Butas aizsardze Sfuzela un Kelovnas Rockets uzbrucējs Novāks 51 sekundes laikā guva divus vārtus, panākot čehus ar 3:1.

“Es domāju, ka šis sagatavošanās laiks bija milzīgs, ņemot vērā to, ko mēs paņēmām,” sacīja Bauers. “Tas mūs padarīja diezgan stabilus, un es domāju, ka mēs paveicām labāku darbu, noturot puišus sev priekšā.”

READ  Latvija Log World Cup | Pro Sports

Tad Sebrango un Bauers atsauca rīkotājvalsti. Cibrango viens pats pārvērš Perfeti “backhand” no uzbrukuma, lai gūtu vārtus, kad bija atlikušas 29 sekundes.

Kad Bauers pēc tālas atlēkušās bumbas savāca bumbu vārtos, viņa sitiens trāpīja Maliku un guva vārtus 23 sekundes pēc tam, kad čehi ieguva divu vārtu pārsvaru.

Gūta sitiens pāri Garanda cimdam trāpīja pa vārtu izciļņu un izgāja tik ātri, ka bija nepieciešams video apskats, lai tiesātu Čehiju ar vārtu guvumu 7:42.

Maktavišs riņķoja pāri diska mešanas uzbrukuma zonai, pirms četras minūtes ievadā raidīja asa leņķa sitienu, kas pārspēja attālo Maliku.

SKATĪTIES l McTavish solo mēģinājumi ir sākuši reģistrēties Kanādā:

Kanādietis Meisons Maktavišs gūst atklāšanas vārtus pret Čehiju Pasaules junioru turnīrā

Mason McTavish of Carp and Ont. Pārvēršot savus individuālos centienus, lai gūtu vārtus Kanādas pirmās kārtas spēlē pret Čehiju 2022. gada IIHF pasaules junioru čempionātā. 1:07