Takers Vests uzvar milzīgajā splash konkursā | Ziņas, sports, darbi

Takers Vests piektdien Leikplesidā komandas galvenajā mītnē Church Street sāk vienu no saviem braucieniem vīriešu vienspēļu sacensībās ASV kamaniņu sporta čempionāta laikā. (Korporācijas foto – Endijs Flinns)

LEIKPLEIDA — Trīskārtējais ASV olimpiskais kamaniņu sportists Takers Vests piektdienas vakarā izcīnīja pirmo vietu kamaniņu sporta starta sacensībās ASV Leikplesidas trasē.

Vests un viņa komandas ASV kamaniņu sporta komandas biedri sacentās ar pasaules klases sportistiem no visas pasaules. Pasākums, ko rīko ASV un Starptautiskā Bobsleja federācija, piektdien un sestdien Van Hoevenberg kalnā sāks gaidāmo Pasaules kausa sezonu ciematā.

Sacensību pirmajā kārtā bija tradicionāls starts. Tikai astoņi labākie kamaniņu braucēji iekļuva otrajā braucienā, kas izmantoja reakcijas startu, līdzīgu sistēmu, ko izmanto komandu stafetē. Katra valsts katrā disciplīnā varēja pieteikt divas kamanas.

Vīriešu vienspēles

Vests no Ridžfīldas, ASV, divu braucienu summā sasniedza 7,42 sekundes, pārspējot Latvijas pārstāvi Gentu Bērziņu, kurš finišēja septiņas sekundes simtdaļas aiz Rietuma ar laiku 7,49 sekundes. Trešais finišēja polis Mateušs Sohovičs ar laiku 7,52 sekundes.

Masēnas futbolists Džonijs Gustafsons izcīnīja neizšķirtu ar ukraini Antonu Dukacu, ieņemot 12. vietu un kvalifikācijā nākamajai kārtai pietrūka par 0,01 sekundi. 2018. gada olimpiskā sudraba medaļas ieguvējs Kriss Mazdžers, kurš uzauga Saranac Lake un tagad dzīvo Soltleiksitijā, Jūtas štatā, nepiedalījās.

“Šeit ir nelielas mājas laukuma priekšrocības, taču man ir bijusi lieliska treniņu vasara, un tas bija jautrs notikums, ar kuru sākt.” Vests teica. “Es zināju, ka laukums būs spēcīgs, un viņi izrādījās labi. Bija lieliski dalīties šajā jaunajā objektā ar pārējo pasauli.”

Vests, kuram gadu gaitā ir trīs uzvaras Pasaules kausā Leikplesidā un Vistlerā, sacīja, ka ar nepacietību gaida sezonas sākšanu Leikplesidā.

READ  Pasaules vīriešu junioru čempionāta atklāšanas dienā ASV pārspēj Latviju

“(Mani iepriekšējie panākumi šeit) rada zināmu spiedienu, taču esmu sajūsmā, ka varēšu sākt, un tas ir lieliski,” viņš piebilda. Viņš teica.

Sieviešu vienspēles

Dāmu konkurencē pirmajā vietā ar rezultātu 8,01 divās kārtās bija latviete Sigita Pierzina. Otro un trešo vietu šķir tikai 0,01 sekunde, otro vietu ieņem Elena Leiva Vītula no Latvijas 8,04 un trešajā vietā ierindojās vāciete Jūlija Taubica ar laiku 8,05.

Pensilvānijas štata Glenrokas Summer Preacher tikko nokavēja uz goda pjedestāla, ierindojoties ceturtajā vietā ar laiku 8,11, bet komandas biedre Ešlija Farkharsone no Pārksitijas Jūtas štatā ieņēma 10. vietu. Emīlija Svīnija no Leikplesidas nepiedalījās.

Mana vīra vīrieši

Pirmajā vietā ar laiku 7,64 sekundes ierindojās vācieši Tobiass Vendels un Tobiass Ārlts, kuri olimpiskajās spēlēs piedalījās trīs reizes, otrajā vietā ar laiku 7,67 sekundes ierindojās itāļi Emanuele Rīdere un Simone Kaincvaldnere, bet Martina duets. Trešajā vietā ar laiku 7,69 sekundes ierindojās Pots un Roberts Blomi no Latvijas.

Septītajā vietā ar laiku 7,76 finišēja amerikāņu duets Zeks DiGregorio no Midvejas, Masačūsetsas štatā un Šons Holanders no Leikplesidas, bet komandas biedri Dana Kelloga no Masačūsetsas štata Česterfīldas un Frenks Aiks no Leikplesidas ierindojās 15. vietā.

Dāmu dubultspēles

ASV komandas sieviešu dubultspēļu komandas startēja ar savu labāko startu, vienlaikus nopelnot arī divus goda pjedestālus. Pirmajā vietā ar laiku 8,22 sekundes ierindojās vācietes Džesika Degenharda un Šīna Rozentāla. Amerikāņu duets Ševons Forgans un Sofija Kērkbija ierindojās otrajā vietā ar laiku 8,31 sekunde, bet viņu kolēģes Maija Čana un Renena Vailere ierindojās trešajā vietā ar laiku 8,36 sekundes.

Pasaules kausa sudraba medaļnieki Forgans no Čelmsfordas, Masačūsetsas štatā, un Kērkbijs no Rajbrūkas pirmajā braucienā ar laiku 3,60 sasniedza personīgo labāko startu.

READ  Pašaizliedzīgais Kristaps Porziņģis apliecina apņēmību Celtics titula meklējumos - NBC Sports Boston

“Šodien mums bija lielisks sniegums, kas ir patiešām iespaidīgs šajās pirmajās starptautiskajās sacensībās.” Kirkbijs teica. “Šodien mēs samērojām savu ierasto vilkmi uz starta rampas, tāpēc to bija patīkami redzēt.”

Viņš piebilda: “Ar šo rezultātu šodien noteikti vēlamies turpināt šo rezultātu arī nākamnedēļ sezonas pirmajā Pasaules kausa izcīņā.” Forgans teica.

Čanam no Čikāgas un Vīleram no Vaitsboro bija personīgie rekordi reakcijas laikā.

“Mēs nepraktizējām daudz reakcijas, jo īpaši tāpēc, ka šis ir pirmais gads, kad sieviešu dubultspēles komandu stafetē notiks.” Čans teica. “Šodien bija patiešām labi darīt visu iespējamo.”

Runājot par dalību komandu stafetes sacensībās šosezon, Vailers teica, ka viņi ir gatavi.

“Mums bija iespēja to izdarīt Jaunatnes olimpiādē, un tās bija ļoti jautras sacensības.” Viņa teica. “Manuprāt, sieviešu dubultspēles [in the team relay) will be a little more competitive, a little more intense, but I think we are ready for that challenge and excited to race for the first time in Whistler.”