Starptautiskā Basketbola federācija: Latvija pabeidz savu atgriešanos, lai izraidītu Franciju

Sākums > Sports

Latvijas spēlētājs Dāvis Bertāns izsit spēcīgu bumbu pret Franciju. Starptautiskā basketbola federācija.

Latvija svētdienas vakarā pabeidza atgriešanos no 13 punktu deficīta, satriecot Franciju ar 88:86, paliekot nepārspēta 2023.gada FIBA ​​Pasaules kausa izcīņas basketbolā H grupā.

Milzīga pūļa atbalstīta Indonēzijas arēnā Džakartā, Latvija neizrādīja nekādas atkāpšanās pazīmes, lai gan pēdējā perioda sākumā atpalika ar ievērojamu pārsvaru un Dirisam Bertānam tika pieļauts pārkāpums.

Viņi izvirzījās vadībā, kad bija atlikušas tikai 37 sekundes pēc tam, kad Rolands Smits pārkāpa Rūdiju Gobertu un mierīgi apspēlēja abus uzņēmumus, panākot 87:86 vadību.

Evans Furnjē un Geršons Jabusele izšķērdēja savas iespējas otrā galā, un Furnjē sūtīja Artūru Žagaru uz līnijas, kur viņš realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem, saglabājot durvis atvērtas Francijai.

Taču “hat-trick”, kas būtu ieguvis Silvanu Fransisko, bija tālu no realitātes, aizsūtot Latviju trakulīgās svinībās.

Tagad A grupā ir 2:0, kas ir vienāds ar Kanādu. Zaudējums nozīmē arī to, ka Tokijas olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēja Francija nekvalificēsies izslēgšanas spēlēm.

“Pēc pirmās sakāves piektdien gaidījām reakciju,” sacīja Francijas treneris Vensāns Kolē, kurš turnīra atklāšanas mačā ar 30 punktu starpību zaudēja Kanādai.

READ  La Liga atjauno līgumu ar SKY Sports Meksikā | nacionālais sports

Viņš piebilda: “Domāju, ka mēs to panācām – reālus vārtus, jo trīs ceturtdaļas spēlējām labāk -, taču ar to nepietika, jo kopš piektdienas mēs no kaut kā cietām.” “Mūsu gars nebija Latvijas līmenī, un domāju, ka tas izšķīra pēdējās minūtēs.”

Žagars guva 22 punktus, bet Šmits finišēja ar 20 punktiem, bet Latvijas labā, kas pirmo reizi piedalās Pasaules kausa izcīņā, 15 pievienoja Dāvis Bertāns.

Bertāns viņu uzvaru pār Franciju raksturoja kā “lielāko uzvaru Latvijas basketbola vēsturē kopš 1935.gada”.

Viņš teica: “Izcīnīt šo uzvaru pret vienu no labākajām komandām pasaulē un justies tā, it kā mēs spēlējam savā laukumā, ir neticama sajūta.”

Latvija savā atklāšanas spēlē uzvarēja Libānu ar 109:70 un tagad ir nodrošinājusi kvalifikāciju uz nākamo kārtu.

Furnjē zaudējumā atmeta 27 punktus, bet Jaboselli pievienoja 18 punktus. Goberts tika nomocīts ar kļūdu un 27 minūšu laikā guva deviņus punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pārtvēra trīs bumbas un bloķēja divus metienus. – Ar Agence France-Presse ziņojumu

Lai iegūtu vairāk stāstu par pasaules čempionātu basketbolā, noklikšķiniet šeit.