Somija gūst pirmo uzvaru 2024. gada JC pasaules čempionātā, uzvarot Latviju ar 4:0

Viss bija par Somiju viņu mačā pret Latviju. a Uzvara ar 4:0, lai nodrošinātu drošību Viņu pirmā uzvara 2024. gada Pasaules junioru čempionātā (WJC). Somija bija favorīte, lai uzvarētu Latviju, un tā arī izdarīja. Viņi kontrolēja visas trīs zonas un kontrolēja bumbu lielāko mača daļu. Somijas komandai pretī stājās latviešu vārtsargs Devis Rolovs, kurš atvairīja 40 no 44 pretinieku metieniem. Ja ne latviešu vārtsargs, Somija no spēles būtu iznākusi ar divciparu skaitli.

Pierakstieties NHL potenciālo klientu un projektu apakšgrupas informatīvajam izdevumam

Noa Vale saglabāja savu spožumu tīklā, apturot visus 23 pretinieku metienus, padarot to pārtvertu. Pasaules kausa izcīņas kampaņu uzsākušais Somijas spēlētājs Niklass Kukko, visticamāk, pēc mača pret Latviju ir zaudējis tīklu Valē. Līdzīgi dominējošs sniegums bija somu kapteinim Jiri Lasila, kurš guva vienus vārtus un četrus punktus. Viņa vārti tika gūti 14:15 pirmajā periodā pēc spēka paņēmiena, pēc tam, kad latviešu uzbrucējs Toms Mots guva dubultvārtus augstās bumbiņas dēļ.

Leni Haminaho komanda Somijā
Leni Haminaho, Somijas komanda (foto Deila Prestona/Getty Images)

Abu komandu savstarpējās sadursmes izveidoja interesantu trešo periodu, īpaši perioda beigās, kad uz soda sitieniem tika pieteikti Džesi Pulkinens un Aleksanteri Kaskimaki. Reti gadās, ka divi spēlētāji tiek izsaukti uz dažādiem sodiem un noņemti vienlaicīgi. Latvija visas divas minūtes spēlēja grūtu 5 pret 3, un astoņas sekundes guva vārtus, taču vārti tika noraidīti augsta sitiena dēļ. Latvija šī gada turnīrā izstājās no trim mačiem. Viņi centīsies to mainīt, sestdien, 30. decembrī, uzņemot Vāciju.

Rolofs atvairīja Latvijas vārtus pret Lēvu

Rolovs mača kritiskajos punktos izdarīja dažus lielus atvairījumus. Viņam bija milzīga loma, saglabājot ļoti zemu rezultātu pret Somiju. Pirmo puslaiku Latvija pabeidza ar 20:3 vadību, tobrīd zaudējot tikai ar 2:0. Kamēr komandai priekšā bija šausmīgas izspēles, tas bija Latvijas stāsts mačā.

READ  COVID-19 pacienti sestdien iekāpa autobusā Talesi-Dupulte-Riga

Somija Rolofu apmeta ar 19 bīstamiem sitieniem Visā mačā viņiem izdevās gūt vārtu guvumus, kā arī pastiprināt uzbrukumu, taču izcilais vārtsargs tās beigās apturēja. Viņa 0,900 atvairīšanas procents (SV%) krietni pārsniedza cerības, ienākot spēlē. Somija piedzīvo divus neapmierinošus zaudējumus Kanādai un Vācijai, kā arī noteikti atspēlēsies pret Latviju, taču tika gaidīts, ka rezultāts būs tuvāks divciparu skaitlim.

SAISTĪTI: 2024. gada Pasaules junioru čempionāta ceļvedis

Jaunākās ziņas un svarīgākie notikumi

Spēle, kas vairoja Roloffs pārliecību un spēcīgo spēli pie tīkla, bija Nyman izrāviens otrā puslaika sākumā. Nīmanu aplaupīja Rolovs, un tūlītējais miers pēc gaidītajiem vārtiem deva Latvijas pusei nepieciešamo pārliecību. Par spīti zaudējumam, Latvija ielaižamo vārtu skaitu samazināja līdz minimumam.

Lasila dominēja punktu guvēju sarakstā

Somijas kapteinis vadīja ceļu Kur viņi guva savu pirmo uzvaru turnīrā. Četru punktu sniegums, kas komandai bija ļoti vajadzīgs, jo iepriekšējos divos mačos pietrūka pārliecības un virzības. Lasila pirmā lielā spēle notika 58 sekundes pēc gūtajiem vārtiem, kad Pulkkinens bija vadībā. Leni Haminaho saņēma Lasila piespēli un raidīja sitienu tīklā, un Pulkinens atrada atlēkušo bumbu un guva vārtus.

Somijas otrajā spēka paņēmienā šajā mačā Lassila tika izvietots gar sienu, kas izrādījās ļoti efektīvs. Viņš šajā brīdī atrada Kasperu Haltonenu, kurš guva vienus vārtus. Pēc vārtu guvuma izveidojās milzīgs pūlis, un spēles raupjuma dēļ abas komandas varēja tikt izsauktas nepilngadīgo atspēlēšanai.

Lasillas pēdējā spēle notika 47 sekundes pēc trešā perioda. Viņš ierindojās riepas augstākajā punktā, atsita bumbu, un Uiva Keskinens atbrīvoja vārtus. Somijas veiksmīgā spēka spēles vienība uzvarēja ar 3/5 pret Latviju. Tāpat arī sodu izpildīšanas vienība bija vienlīdz efektīva, nogalinot visus piecus savus sodus.

READ  Latviešu mistēriju trilleris UPURGA ir vairāk nekā jūs domājat

Somijas kapteinis visas spēles garumā spēlēja uz soda sitienu vienības, kā arī spēka paņēmiena. Lasila bija liels iemesls Somijas spēcīgajai uzvarai pār Latviju. Somija, iespējams, cer konkurēt ar tādām valstīm kā Kanāda, ASV un Zviedrija, taču tā neuzliek atbildību par labākajiem spēlētājiem šajās spēlēs. Tieši šī iemesla dēļ viņiem jāturpina sagaidīt lielisku sniegumu no saviem līderiem un zvaigžņu spēlētājiem, piemēram, Nīmana un Hultonena.

Brauc uz leju?

Latvijai zaudējot trešo maču pēc kārtas, Latvija noteikti virzās pretī izslēgšanas spēlēm ceturtdien, 4. janvārī. Šis gads būs otrais gads pēc kārtas, kad Latvijai paredzēts iekļūt izkrišanas kārtā. Latvija 2023. gada izkrišanas kārtā pārspēja Austriju, un šogad izskatās, ka būs viņu kārta izkrist uz 1A divīziju.

Latvija tagad ir divu gadu attālumā no septītās vietas, kas ir tās augstākā WJC finiša vieta. Ja Latvija sestdien, 30. decembrī, spēs uzvarēt Vāciju, tai būs labāk iekļūšana izslēgšanas spēlēs. Izmaiņas, kas veiktas salīdzinājumā ar 2023. gada turnīru, ir tādas, ka ir tikai viena izkrišanas spēle, nevis sērija, kas ir labākā no trim.

Izslēgšanas mačs būs starp abām komandām, kuras šī gada turnīrā ierindojās devītajā un desmitajā vietā. Mačs paredzēts ceturtdien, 4. janvārī plkst. 5:00 pēc austrumu laika.