Pasaules kausa kvalifikācijas spēles sievietēm: trīs pašu vārti palīdzēja NI finālā apsteigt Latviju

Latvija pati guva trīs vārtus, Ziemeļīrijai Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēlē Jūrmalā ar 3:1 pieveicot savu mazo komandu.

Pasaules ranga 122. vietā esošās latvietes izvirzījās vadībā spēles gaitas pretējā virzienā, kad Anastasijas Rokani ar galvu sita ar galvu, lai gūtu labumu no Demijas Vensas lēciena 27 minūšu laikā.

Venss 10. minūtē guva izšķirošo lomu, kad Ziemeļīrijas komanda izlīdzināja rezultātu, kad bīstamu stūra sitienu realizēja vārtsargs Inega-Anna Fayvodi.

Marisa Kalahana trāpīja pa vārtu pārliktni, kad Kenijs Šellss presingoja par uzvaru, kas notika, kad Arta Luizs Lubina pieskārās bumbai ārpus Latvijas līnijas divas minūtes pirms spēles pirms Fayvodi otrajiem saviem vārtiem, kas notika pēc Karaja Hamiltona mēģinājuma trāpīt pa vārtu stabu. NI uzvara.

Ziemeļīrija nevarēja kvalificēties Pasaules kausa finālturnīram un atkrita uz trešo vietu aiz 2022. gada Eiropas čempionāta uzvarētājām Anglijas un Austrijas, taču uzvara nodrošināja 19 punktu rekordu kvalifikācijas spēlē.

Mačs bija Ziemeļīrijas pēdējā sacensību spēle 12 mēnešus līdz Euro 2025 kvalifikācijas turnīra sākumam, un Chelsea būs jāpaļaujas uz draudzības spēlēm, lai saglabātu impulsu, kas tika uzkrāts debijas laikā šovasar Euro 2022 turnīrā.

Šāds sniegums bija līdzīgs piektdienas priekšpēdējam mačam Luksemburgā, kur Ziemeļīrija dominēja zemāka reitinga valstī, bet cīnījās, lai vārtus pārvērstu vārtu guvumā.

Tomēr atšķirībā no piektdienas spēles, NI tika sodīts, kad Rokāne izmantoja Vensa nepareizo lēcienu, panākot mājiniekiem pārsteidzošu vadību pēc stūra sitiena.

Ap izlīdzinājumu bija arī veiksmes elements, jo Vaivode no stūra sitiena neizskaidrojami iegrūda bumbu savā tīklā.

Latvija, kurai bija viena uzvara deviņos mačos, šķita apņēmības pilna savu pārsvaru neatdot, neskatoties uz viesu spiedienu, Marisai Kalahanai pie labākās NI iespējas trāpot pa pārliktni, pirms tika gūti izšķirošie 89. minūtes otrie vārti, kad Sāra Makfedena turpināja. izaicinājums Fayvodi no. Stūra sitiens un neizskatīgs vārtsargs lidoja bumbu tīklā, prom no nelaimīgā Ļubiņa.

READ  Arina Sabaļenka ar pirmo numuru iekļūst trešajā Dohas kārtā

Trīs punkti noslēdzās mača pēdējā spēlē, kad Hamiltons pāri vārtiem raidīja Kirstiju Makginesu.

Hamiltona centieni paslīdēja no vārtu staba un trāpīja Vivodam, pirms iekrita tīklā, lai pabeigtu neveiksmīgu Latvijas pašu vārtu hat-trick.

Lackluster NI gandrīz sodīja Latviju

Ziemeļīrija, kas pagājušā gada septembrī Vindzoras parkā uzvarēja Latviju ar 4:0, gandrīz gāja uz priekšu pašā sākumā, kad Emīlija Vilsone apvidū atrada Keitlinu Makginesu un pusaudzis uzbrucējs labi nometa bumbu, taču spēja pāršaut tai pāri. uz līkuma.

Rebekas Makkennas izstieptā pēda neļāva Karlēnai Miksonei gūt vārtus, pirms Hamiltone, jaunpienācēji Eli Meisons un Tonijs Lī Finegans neizmantoja pusi no iespējām.

NI spiediens turpināja parādīties, jo Makkennas centienus bloķēja Rokāns, taču Latvija, kas iepriekš kvalifikācijā ar 20:0 zaudēja Euro 2022 čempionei Anglijai, gandrīz izvirzījās vadībā, kad Nīla Tremani centienus pagrūda Džekijs Bērnss un strupceļš iestājās. Tas pārtrūka 27 minūtēs, kad Rokāne devās uz mājām.

Tie bija vārti pret spēles gaitu, taču Latvijas smago darbu atcēla Vyvodi vārti, vārtsargam Vensam 37. minūtē realizējot stūra sitienu.

Vārtus izšķīra Ziemeļīrijas izkrišana, taču viesiem bija jāpateicas Bērnsai par vadību otrajā puslaikā, kad Redingas vārtsargs gudri atvairīja Olgu Sivkovu pēc tam, kad uzbrucējs izlauzās no spēles.

Anastasija Rocāne izvirzīja vadībā pasaules ranga 122.vietā esošo Latviju

Bija žēl, ka Marisa Kalahana nepabeidza maiņu tikai pēc stundu atzīmes, kad viņa lieliski centās nostāties no stieņa, un kapteine ​​bija dažu centimetru attālumā no Hamiltona piegādes brīža vēlāk.

Otrajā puslaikā tā bija konsekventa parāde, un Latvija labi aizsargājās, lai apslāpētu jebkādus Ziemeļīrijas uzbrukumus. Kirstija Makginessa labi atvairīja, un uz maiņu nākošā Rebeka Holoveja no stūra sitiena sita tīklā.

Tomēr Lubina paši vārti izglāba NI kautrību, un Makginess redzēja spēcīgu sitienu no tuvas distances, kuru atvairīja aizsargs, kamēr viesi spieda gūt trešos vārtus.

READ  Džastins Braunlijs gatavojas pievienoties Gelas būvei Igaunijā

Bērnsa neļāva Latvijai panākt slaveno izlīdzinājumu, kad tā lēcienā pārspēja Viktorijas Zaitsikovas zibenīgu piepūli, bet otrais Vivodi bez šaubām aizvadīja maču pēdējās sekundēs.

Īrijas Futbola asociācija sestdien paziņoja, ka komanda oktobra beigās vai novembra sākumā aizvadīs treniņu kampaņu, kurā, iespējams, būs arī draudzības spēle, kā arī plānota vēl viena pavasara nometne.