Pasaules kausa izcīņa: Kanāda, Itālija, Latvija un Serbija rezervē biļetes uz ceturtdaļfinālu

Pēc spraigas svētdienas ir noteikts 2023. gada FIBA Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināls. Lūk, kā izskatās astotnieka fināla grupa:

Itālija pret Amerikas Savienotajām Valstīm
Vācija pret Latviju
————
Kanāda pret Slovēniju
Lietuva pret Serbiju

ASV izlase zaudēja Lietuvai Amerikāņi viņus nesāpēja, viņi kvalificējās (un viņu ceļš varēja būt vieglāks, ja viņi svētdien būtu uzvarējuši, viņi būtu stājušies pretī Serbijas komandai, amerikāņiem uz papīra grūtāks mačs). Pasaules kausa izcīņā svētdien tika izcīnītas četras uzvaras mājās. Lūk, kā viņi iznāca.

Kanāda 88, Spānija 85

Šajs Džildžeuss-Aleksandrs bija Pasaules kausa otrais labākais spēlētājs (aiz Luka Dončiča), un Kanādai vajadzēja viņa 30 punktu pūles, lai ceturtajā ceturtdaļā atspēlētos ar 12 punktiem un pārspētu Pasaules kausa čempioni Spāniju.

Līdz ar šo uzvaru Kanāda kvalificējas ceturtdaļfinālam, tiekoties ar Dončiču un Slovēniju. Dilons Brūkss Kanādai pievienoja 22 punktus, tostarp clutch late 3, un RJ Barets sāka karsti un auksti, bet finišēja ar 16 punktiem. Spāniju rindās ar 25 punktiem izcēlās Villijs Hernangomezs, bet 20 punktus pievienoja “Grizzlies” spēlētājs Santi Aldama.

Kanāda ar šo uzvaru kvalificējās arī Parīzes olimpiskajām spēlēm, pārstāvot Ameriku līdzās ASV. Šī ir pirmā reize, kad Kanāda ir kvalificējusies olimpiskajām spēlēm, kopš Stīvs Nešs spēlē komandā.

Serbija 112, Dominikānas Republika 79

Serbija bez Nikolas Jokiča joprojām ir viena no dominējošajām izlasēm Pasaules kausa izcīņā, un tas parādīja komfortablu uzvaru pār Dominikānas Republiku. “Hawks” spēlētājs Bogdans Bogdanovičs guva 20 punktus un izvirzīja sešus serbus vadībā ar divciparu skaitli – un šķita, ka viņi nedarīja neko ļaunu un spēlē kā komanda atvairīja 66%.

Kārlis Entonijs Taunss atkrita par 25, kļūstot par Dominikānas Republikas līderi.

READ  Horvātija 1:1 Velsa: Neitans Brodheds spēles pārtraukumā panāk izlīdzinājumu, nopelnot lielu D grupas punktu | futbola ziņas

Latvijai 104, Brazīlijai 82

Latvija savā pirmajā Pasaules kausa izcīņā iekļuva ceturtdaļfinālā, otrajā puslaikā atkāpjoties no Brazīlijas, lai gūtu komfortablu uzvaru. Latvijas izlases labā ar 24 punktiem izcēlās Andris Grazulis, bet 17 punktus pievienoja Artūrs Žagars. Latvijai tagad pretī stāsies viena no spēcīgākajām komandām turnīrā Vācijā.

Itālija 73, Puertoriko 57

Itālija pa 15 punktiem nopelnīja Stefano Tonote un Džampaolo Riči, aiz kuriem pārspēja Puertoriko un kvalificējās Pasaules kausa ceturtdaļfinālam. Itālijas labā Jūtas “Jazz” uzbrucējs Simone Fontekio pievienoja 12 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

Itālija tiksies ar ASV komandu, ko itāļi uzskatīs par personīgās atriebības spēli – Paolo Pančero iepriekš sacīja, ka spēlēs Itālijas izlasē, taču pagājušajā gadā viņš pārdomāja un nolēma spēlēt ASV izlasē Pasaules kausa izcīņā (un līdz ar to, arī turpmākajos konkursos).