Pasaules čempionātā hokejā Somija uzvar Latviju, bet Vācija pārspēj Slovākiju

TAMPERE, Somija (AP) — Mājiniece Somija, atguvusies no pirmā perioda bailēm, sestdien uzvarēja Latviju ar 2:1, izcīnot otro uzvaru divās spēlēs Pasaules čempionātā hokejā.

Mikaels Granlunds Tamperes B grupas mača noslēguma periodā ar 2:52 panāca uzvarētāju spēka paņēmienā. Rūdolfs Balcers pirmajā periodā izvirzīja Latviju vadībā ar 1:0 un pēc tam Saakari Manninens pēc spēka paņēmiena vidējā freimā panāca izlīdzinājumu. Manninens piespēlēja Granlundam.

Pērnā gada vicečempione Somija piektdien ar 5:0 uzvarēja Norvēģiju, bet Latvija ar 4:1 piekāpās ASV.

Vācija atspēlējās pēc iepriekšējā zaudējuma Kanādai, Helsinkos A grupā ar 2:1 pārspējot Slovākiju. Matiass Plahta un Leonards Pfoederle izvirzīja vāciešus vadībā ar 2:0, un Kristians Pospisils guva vienīgos slovāku vārtus.

B grupā Zviedrijai bija pieejamas tikai trīs rindas uz atklāšanas spēli pret Austriju, jo komanda gaidīja NHL izslēgšanas spēļu rezultātus, lai papildinātu sastāvu ar spēlētājiem no Zviedrijas līgas, kuras izslēgšanas spēles beidzās tikai ceturtdien.

Džoels Kelmans, Makss Frebergs un Joahims Nordstroms katrs guva pa vārtiem, uzvarot komandu, kas kopā ar Franciju nomainīja Krievijas un Baltkrievijas sastāvus ar 3:1.

Atklāšanas mačā Čehija citā otrās grupas mačā viegli ar 5:1 uzvarēja Lielbritāniju. Čehu labā ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Matejs Blūmels.

Arī A grupā Joahims Blihfelds atzīmējās ar “hat-trick”, bet Nikolajs Ēlers izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, Dānijai turnīru uzsākot, ar 9:1 sagraujot Kazahstānu.

Pateicoties trīs vārtu pārsvaram pirmajā puslaikā, kuram asistēja Jonass Zīgenthalers, Šveice savā A grupas ievadā ar 5:2 pārspēja Itāliju.