Ostapenko dod kārtējo graujošu triecienu Latvijas sportam / Raksts

Ostapenko ASV atklātā čempionāta ceturtajā kārtā uzveica pasaules ranga pirmo numuru polieti Igu Svjateku, kura pirmo reizi karjerā spēlēs Ņujorkā notiekošā sezonas noslēdzošā Grand Slam turnīra ceturtdaļfinālā.

Ostapenko ceturtdaļfinālam kvalificējās, uzvarot trīs setos: 3-6, 6-3, 6-1. Mačā par vietu pusfinālā viņas pretiniece būs ar sesto vietu izliktā pašmāju favorīte Koko Gofa, kura Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā ieņem sesto numuru. Ostapenko šobrīd ieņem 21. vietu.

Ostapenko vēl ne reizi nav zaudējusi Svjatekai un uzlabojusi savu absolūto savstarpējo rekordu līdz 4-0. Šventeka uzvarēja turnīrā pirms gada, taču nespēja to veiksmīgi nosargāt pret Ostapenko aizraujošo tenisa uzbrukumu.

Ostapenko pēc uzvaras sacīja: “Es vienmēr gaidu smagu cīņu pret Iga, jo viņa ir lieliska tenisiste, kas ir uzvarējusi daudzos “Grand Slam” turnīros un demonstrē stabilu sniegumu.” “Es zināju, ka man jāspēlē smagi un jāspēlē sava spēle, kas viņai nepatika. Līdz pēdējam punktam domāju, ka jāturpina spēlēt.” [my game]. “Es jutu, ka spēlēju labi un nedevu viņai daudz iespēju.”

2017. gadā Francijas atklātajā čempionātā triumfējusī Iona iepriekš Ņujorkā trīs reizes bija sasniegusi trešo kārtu, bet astotdaļfinālā viņa spēlēja pirmo reizi.

Iekļūdama ceturtdaļfinālā, Ostapenko krājumus papildinājusi jau ar 430 reitinga punktiem, garantējot viņai ievērojamu kāpumu rangā pēc turnīra beigām.