Latvijas treneris satraucies pēc uzvaras pār Spāniju Pasaules kausa izcīņā basketbolā

Latvijas treneris Luka Banci FIBA World Cup

Latvijas treneris Luka Banci, runājot ar savu komandu FIBA ​​Pasaules kausa izcīņas H grupas spēlē starp Franciju un Latviju Indonēzijas arēnā Džakartā, Indonēzijā svētdien, 2023. gada 27. augustā, runā ar savu komandu. (AP Photo/Ahmad Ibrahim)

Latvijas treneris Luka Banči brīdināja savus spēlētājus no “viltus draugiem” pēc tam, kad viņi piektdien savai nāvējošajai FIBA ​​Pasaules kausa uzvarai pievienoja Spānijas čempioni.

Komanda, kas turnīrā piedalījās pirmo reizi, Džakartā otrās kārtas atklāšanas mačā ar rezultātu 74-69 pārsteidza pasaules un Eiropas čempioni Spāniju, uzvarot Tokijas olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Franciju. grupu posms.

Latvijas sasniegumi viņus padarījuši par superzvaigznēm savā dzimtenē, taču Banši brīdināja, ka viņi atrodas “bīstamā brīdī”, tuvojoties kvalificēšanās ceturtdaļfinālam.

“Pēc Francijas ir daudz cilvēku, kas runā, raksta īsziņas un socializējas, un šis ir laiks viltus draugiem,” viņš teica.

“Es ļoti ceru, ka spēlētāji paliks pazemīgi un nākamajam mačam pieiet ar tādu pašu gribu un vēlmi, kāda viņiem bijusi kopš mūsu piedzīvojuma sākuma.”

Šķita, ka Latvija ir ceļā uz sakāvi, kad trešās ceturtdaļas beigās Spānija izvirzījās vadībā ar 58:47.

Taču Baltijas valstsvienība atteicās zaudēt un pēdējā ceturtdaļā apspēlēja čempionus ar 27:11, izcīnot uzvaru.

Latvija savā noslēdzošajā mačā otrajā kārtā svētdien spēkosies ar Brazīliju un tai ir iespēja kvalificēties ceturtdaļfinālam.

Latvijas uzbrucējs Dāvis Bertāns FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns (8) reaģē pēc vārtu guvuma FIBA ​​Pasaules kausa otrās kārtas spēlē starp Spāniju un Latviju Indonēzijas arēnā Džakartā, Indonēzijā, piektdien, 2023. gada 1. septembrī. (AP Photo/Ahmad Ibrahim)

Spēka uzbrucējs Dāvis Bertāns, kurš izcēlās ar 16 punktiem, sacīja, ka uzvaru pār Spāniju “noteikti nevar salīdzināt” ar uzvaru pār Franciju ar 88:86.

Viņš teica: “Mačs pret Franciju mūs nostādīja situācijā, kurā mēs nekad iepriekš nebijām saskārušies.”

READ  Ungārijas Ārlietu ministrija apstiprina, ka izsniegusi īpašu vīzu ar Baltkrievijas režīmu saistītai amatpersonai

“Ja mēs nevaram tādā līmenī sacensties ar Brazīliju un uzvarēt šajā spēlē, tam nav lielas nozīmes.”

Spānijai bija ideāls spēļu rekords, uzvarot visās trijās pirmās kārtas spēlēs.

Treneris Serhio Skariolo sacīja, ka ir apmierināts ar savu spēlētāju pozīciju, neskatoties uz gala rezultātu.

Viņš teica: “Mēs zinām, kas ir mūsu stiprās un vājās puses, kas šovakar parādīja nedaudz vairāk, bet griba bija.”

“Pēdējā ceturtdaļā ļāvām viņiem spēlēt viegli un slikti kustinājām bumbu.”