Latvija QF un Slovākija ārpusē

Komandas iepriekš bija tikušās tikai trīs reizes Pasaules junioru spēlē, pēdējo reizi 2012. gadā, čehi uzvarot ar 19:5.

Abi vārtsargi aizvadīja trešo no četrām savas komandas spēlēm, un Janam Bednāram bija labāks GAA rādītājs nekā Brūverim (3,36 pret 3,84), taču tieši Brūveris šodien panāca atšķirību.

“Mēs domājām, ka varam uzvarēt,” sacīja Darls Dukūrs. “Mēs vienlaikus aizvadījām tikai vienu spēli un atdevām visu iespējamo. Spēlējām kā komanda un cīnījāmies viens par otru. Visu laiku bijām koncentrējušies.”

Latvieši panāca vajadzīgo sākumu, perioda vidū izvirzoties vadībā ar 2:0. Mārtiņš Laviņš ātri atklāja Harijs Brants. Viņš nobrauca pa kreiso spārnu un dabūja ripu priekšā Laviņam, kurš 4:30 ātri novirzīja ripu starp Jana Bednara atvērtajām spilventiņiem.

Viņi ar kārtējo lielisku piespēli aiz vārtu līnijas panāca 2:0 12:21. Šoreiz Rainera Rullers pa priekšu pabaroja Raimonds Vītoliņš. Rollers pacēla augstu sitienu pār Bednāra plecu.

Tad Latvija realizēja divus sodus pēc kārtas. PK bija ideāls varonis pirmajā un izvairījās no lodes otrajā, pirms beidzot padevās. Mihals Gūts izgāja cauri aizmugurējām durvīm, kas viņam neatlika tikai tīklu, uz kuru šaut, taču viņš aizšāvās un paskatījās uz debesīm, meklējot atbildes, kuras varētu vieglāk atrast uz viņa līmlentes.

Taču mirkli vēlāk viņš ieguva vēl vienu iespēju pēc kapteiņa Jana Misaka sarežģītas centrējuma, un šo iespēju viņš neizmantoja.

Vītoliņa-Rullers kombinācijai bija vēl viena lieliska iespēja otrā puslaika sākumā panākt 3:1, taču šoreiz Bednārs glāba un lieliski glāba Rullers labā. Drīz pēc tam Latvija ieguva divas spēka spēles, taču nespēja tās izmantot, un sāka šķist, ka iznieko iespējas dominēt spēlē.

Faktiski čehi pēc pārtraukuma panāca neizšķirtu 9:33. Priekšā lodi bloķēja kapteinis Ralfs Bergmanis, taču tā krita ar Staņislavu Svozelu. Iet iekšā un izmetiet Brūveris “backhand”, un šī neizmantotās iespējas sajūta nodrošināja vadību.

READ  Latvija pievienojas Gruzijas protestam par "Krievijas likumu" atjaunošanu / Raksts

Bet gods Latvijai, un Bergmanim konkrēti. Viņš izvirzīja savu komandu vadībā ar 11:15 pēc tam, kad Deivids Jiriceks veica vāju izgājienu. Bergmaņa ātrais sitiens pievīla Bednaru un ieguva jaunu vadību. Brūveris vēlreiz guva vārtus sešas minūtes vēlāk līdzīgā sitienā spēcīgas spēles laikā, kad viņa garais cīkstonis augstumā pārspēja Bednāru.

Bednaru nomainīja Tomass Sučaneks, lai sāktu no trešās pozīcijas, taču viņam atvairīja tikai trīs metieni, jo viņa 17 komandas biedri meta uz Brumani, neiegūstot vārtus. Čehiem pa vidu bija zelta iespēja samazināt pārsvaru, kad Laviņš pielika roku pie diska, kā rezultātā tika realizēts soda metiens. Taču Proviress nomētāja Misaku ar akmeņiem un noturēja maču 4:2.