Latvija gūst savu jaunāko uzvaru UEFA Euro 2024 futbola čempionātā / Raksts

Latvija 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Rīgā uzvarēja Armēnijas valstsvienību, kuras D grupas mačā Latvija uzvarēja ar 2:0, pateicoties Jāņa Ikauņika un Daniela Baluža vārtiem.

Latvija izvirzījās vadībā pēc 39. minūtes, kad Ikonex guva savus 12. vārtus valstsvienības rindās savā 53. izlasē, tomēr Latvija tika samazināta līdz desmit vīriešiem, kad īsi pēc puslaika par otro dzelteno kartīti tika noraidīts Mārcis Oss. Tomēr viņi cīnījās, lai saglabātu pārsvaru un galu galā to palielināja caur Baludis zābaku, pretojoties viesu vēlam spiedienam.

Latvijai nav izredžu kvalificēties Euro 2024 izcīņai, taču uzvara bija pelnīta, jo dažs labs sniegums pret daudz spēcīgākām komandām atstāja bez punktiem par bieži vien slavējamām pūlēm. Latvija FIFA rangā ieņem 136. vietu, bet Armēnija ieņem 91. vietu.

Grupas vadībā ar 10 punktiem attiecīgi četros un piecos mačos ir Horvātija un Turcija, Armēnijai un Velsai ir attiecīgi septiņi punkti sešos un piecos mačos, bet Latvijai tagad ir trīs punkti sešos mačos.

Latvijas futbolisti pēc trim dienām tiksies ar Turciju. Kvalifikācijas spēles noslēgsies 18. novembrī ar mājas spēli pret Horvātiju, bet 21. novembrī tiks aizvadīta draudzības spēle pret Poliju.