Kanādas vīrieši pārspēja Latviju, uzvarot grupā, saglabājot nepārspētu FIBA ​​Pasaules kausa rekordu

Šajs Džaildžeuss-Aleksandrs guva spēles rekordu, gūstot 27 punktus, un Kanāda pārvarēja gauso pirmo ceturtdaļu, otrdien Džakartā, Indonēzijā FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā basketbolā pieveicot Latviju ar 101:75.

Kanāda pēc pirmās ceturtdaļas atpalika ar 23:13 un puslaikā izvirzījās vadībā tikai ar vienu punktu, pirms pārņēma kontroli pār atlikušo spēli.

Līdz ar šo uzvaru Kanāda (3-0) pirmo reizi Pasaules kausa izcīņā finišēja savas grupas galvgalī.

Džildžeuss Aleksandrs Kanādas labā pievienoja sešas atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas. RJ Barets guva 22 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, bet ar divciparu skaitļiem atzīmējās arī Kellija Oliņika (15 punkti) un Nikels Aleksandrs-Volkers (14 punkti).

skatījos Kanāda FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā uzlabojusies līdz 3-0:

Kanāda uzvar Latviju, pirmo reizi uzvarot FIBA ​​Pasaules kausa A grupā

Šajs Džildžeuss-Aleksandrs guva 27 punktus, bet RJ Barets pievienoja 22 punktus, Kanādai izmantojot savu spēcīgo vadību otrajā puslaikā, pārspējot Latviju ar 101:75 un ieņemot Pasaules kausa basketbolā H grupas galvgalī ar 3:0. .

Džildžeuss-Aleksandrs, kurš guva 16 no saviem punktiem trešajā ceturtdaļā, sacīja: “Es nesāku spēli tā, kā gribēju, un tā, kā komandai vajadzēja.” “Tikai ar manu enerģijas līmeni, manu darbību abos grīdas galos.

“Es paskatījos spogulī un no tā brīža centos būt labāks. Centos koncentrēties uz to un būt labāks par katru savas komandas īpašumā. Ja to izdarīšu, tas noteiks toni un situācija mainīsies.”

Latvijas labā 16 punktus guva Andris Grazulis (2-1).

“Jāatdod gods Latvijai,” sacīja Kanādas treneris Žordi Fernandess. “Viņi gatavojās labāk nekā jebkura cita komanda, kurā esam spēlējuši iepriekš. Viņi mūs izaicināja.”

Impulss mainījās otrajā ceturtdaļā, kad Kanāda noslēdza puslaiku ar rezultātu 20:7 un puslaikā pārņēma vadību pēc Bareta piespēles pie skaņas signāla.

Fernandess saka, ka viņam bija daudz sakāmā puslaikā, taču vissvarīgākais izaicinājums bija pašiem spēlētājiem.

READ  Bournemouth vs Chelsea: tiešraide, TV kanāls, sākuma laiks un kur skatīties

“Vislabākā lieta ir tad, kad jūs ieejat ģērbtuvē un spēlētāji runā viens ar otru,” sacīja Fernandess. “Tajā brīdī, jā, es cenšos viņiem palīdzēt kā komandas treneris, taču viņi to gandrīz izdarīja paši. Saukt viens otru pie atbildības un turēties kopā. Rezultātu redzējāt otrajā puslaikā.”

Kanāda piektdien atklāj otro kārtu

Pēc tam Kanāda un Latvija iekļūs grupā ar divām labākajām G grupas komandām, kas noslēgsies trešdien. Kanāda, kas pirmajā kārtā savus pretiniekus vidēji spēlē apsteidza ar 37 punktiem, uz nākamo kārtu paņems savu nepārspēto rekordu un 111 punktu pārsvaru.

Čempionu aizstāvošā Spānija jau ir kvalificējusies grupai, bet par otru vietu sacenšas Brazīlija un Kotdivuāra.

Kanāda savu pirmo maču otrajā kārtā aizvadīs piektdien.

Džildžeuss Aleksandrs sacīja: “Mūsu pirmais mērķis bija uzvarēt grupu turnīrā, taču mēs vēl neesam beiguši.” “Neesam apmierināti. Mums ir vēl piecas spēles, lai mēģinātu uzvarēt.”

Citos mačos otrdien izslēgšanas turnīram kvalificējās Dominikānas Republika, Austrālija un Itālija. Otrdien astotdaļfinālu iekļuvušas 10 komandas, bet vēl sešas vietas tiks noskaidrotas trešdien.

Iepriekš nākamajai kārtai kvalificējušās ASV, Kanāda, Vācija, Latvija, Lietuva un Melnkalne.

Austrālija 109, Japāna 89

Džošs Gedijs guva 26 punktus, bet Ksavjers Kokss pievienoja 24 punktus, Austrālijai kvalificējoties (2-1) izslēgšanas spēlēm, ieņemot otro vietu aiz Vācijas, kas bija grupas līdere. Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļnieki Pasaules kausa izcīņā iekļuva kā vieni no favorītiem.

Japāna (1-2) lika vilties saviem līdzjutējiem Okinavā un nespēja atkārtot svētdien izcīnīto aizraujošo uzvaru pār Somiju. Japānas izlases labā ar 33 punktiem izcēlās Hokensons, bet 24 punktus pievienoja Juta Vatanabe.

Hokensons realizēja 12 no 13 divpunktu metienu mēģinājumiem un realizēja 1 no 3 trīspunktu metieniem.

READ  Pasaules vīriešu hokeja cīņā Austrija dominē sodiņos pār Čehiju

Itālija 90, Filipīnas 83

Jūtas “Jazz” uzbrucējs Simone Fontekio guva 18 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, Itālijai kvalificējoties pēc sagraušanas Filipīnām Manilā.

Itālija (2-1) ieņēma otro vietu grupā aiz Dominikānas Republikas. Džampaolo Riči guva 14 punktus Itālijas labā, kas otrajā ceturtdaļā izrāvās, puslaikā izvirzoties vadībā ar 48:39 un nepieļaujot Filipīnu vēlu izrāvienu.

Džordans Klārksons guva 23 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles Filipīnām (0:3), kurai bija jāuzvar ar lielu pārsvaru, lai kvalificētos.

Lietuva 91, Melnkalne 71

Vēl Manilā Rokas Jokobaitis atzīmējās ar 19 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm, bet Mindaugs Kuzminsks atzīmējās ar 15 punktiem. Tadas Sidekirskis savas komandas vadībā izcīnīja 11 atlēkušās bumbas.

Uzvara Lietuvai (3-0) deva pirmo vietu grupā, bet Melnkalne (2-1) ieņēma otro vietu. Abi jau bija tikuši tālāk un spēle izšķīra divus labākos.

Melnkalnei ar 19 punktiem izcēlās Nikola Vučeviča. Pa 13 punktiem guva Marko Simonovičs un Kendriks Perijs.

Dominikānas Republika 75, Angola 67

Dominikānas Republika kvalificējās FIFA Pasaules kausa finālturnīra izslēgšanas spēlēm, otrdien Manilā ar 75:67 sagraujot Angolu.

Karību jūras reģiona valsts A grupā ir vadībā ar 3:0 un ir astotā komanda, kas tikusi tālāk. Vēl astoņas vietas tiks noteiktas otrdien un trešdien, pēdējās konferences spēļu dienās. Angolai nav izredžu progresēt.

Andress Veless guva 17 punktus, bet Viktors Lejs guva 13 punktus, izvirzot vadībā Dominikānas Republiku, kas pēc trim ceturtdaļām atpalika par vienu punktu, bet pēdējā ceturtdaļā apsteidza Angolu par deviņiem punktiem.

Angolai ar 19 punktiem izcēlās Silvija D'Souza. Neviena komanda nešāva labi. Angola realizēja tikai 2 no 21 trīspunktu metiena, un tikai 5 no 25 bija uzvaras.

READ  Somija uzvar otro pasaules junioru čempionātu pēc kārtas, izslēdzot Latviju

Vācija 101, Somija 75

Okinavā Deniss Šrēders un Īzaks Bonga ar 15 punktiem guva Vāciju (3-0), bet 13 punktus pievienoja Johanness Tīmans. Vācija jau bija kvalificējusies otrajai kārtai, bet Somija (0-3) jau bija izkļuvusi no sacensībām.

Somiem 14 punktus guva Olivjē Nkamhua, bet 12 pievienoja Lauri Markkanens un Illari Seppala.

Ēģipte 100, Meksika 72

Saspēles vadītājs Ihabs Amins guva 22 punktus un atdeva 10 rezultatīvas piespēles, Ēģiptei Manilā pārspējot Meksiku. Centrs Patriks Gārdners Ēģiptes labā pievienoja 20 punktus (1:2), palielinot agru pārsvaru par 14 punktiem, puslaikā izvirzot vadībā ar 59:35.

Pako Kruss un Džošua Ibarra Meksikas labā guva pa 21 punktu (0-3), t.i., 6 no 23 trīspunktniekiem.

Abas komandas no sacensībām bija izkritušas jau astotdaļfinālā.

Francija 85, Libāna 79

Žeršons Jabusele guva 18 punktus, bet viņa kolēģis Evans Furnjē guva 17 punktus, glābjot Francijas (1-2) uzvaru turnīrā Džakartā. Francija pirms diviem gadiem Tokijā izcīnīja olimpisko sudrabu un, iespējams, sagādāja vislielāko vilšanos Pasaules kausa izcīņā.

Minesotas “Timberwolves” centrs Rūdijs Goberts potītes savainojuma dēļ nespēlēja.

Libānas izlases rindās (0-3), kas pirmajos divos mačos zaudēja vidēji ar 47 punktiem, 29 punktus guva Vaels Arakji.

Abas komandas jau ir izslēgtas no sacensībām par izslēgšanas kārtu.

skatījos Bijušais treneris Triano ir pārliecināts par Team Canada 2023:

“Esmu pārliecināts, ka viņiem FIBA ​​Pasaules kausā veiksies labi”: bijušais kanādiešu vīriešu basketbola treneris Džejs Triano

Bijušais kanādiešu vīriešu basketbola treneris Džejs Triano izsaka savas domas par Kanādas vīriešu basketbola izlasi. Viņš uzskata, ka komandai ir tāds sastāvs, kas var tikt tālu FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā un kvalificēties olimpiskajām spēlēm.