Kanāda un Beļģija sasniedza līmeni pēc Billie Jean King Cup kvalifikācijas turnīra atklāšanas dienas Vankūverā

Kanāda un Beļģija bija neizšķirti vienā mačā pēc tam, kad Salaina Bonaventūra piektdien Billija Žana Kinga kausa izcīņas kvalifikācijas spēlē ar 4:6 6:4 6:4 uzvarēja Rebeku Marino no Vankūveras.

Marino izmantoja savu spēcīgo servi un “forehand” divas stundas un 21 minūti garajā cīņā, taču atpalika ar 79 nepiespiestajām kļūdām un 10 dubultkļūdām.

Dienas sākumā Laila Fernandesa, Kanādas izlases pirmā vieta Pasaules kausa sieviešu tenisā pirmajā pieciniekā, ar 6:0, 6:3 uzvarēja Janīnu Vikmaijeri.

20 gadus vecais Lavals Kjū stundu un piecu minūšu ilgajā cīņā atlaida četrus dūžus un izcīnīja piecas no deviņām iespējamām breikbumbām.

skatīties | Fernandess uzvar atklāšanas mačā pret Wickmayer:

Fernandess pretendē uz Kanādas izlases uzvaru Billija Žana Kinga kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra atklāšanas spēlē

Leila Fernandesa no Laval, Kvebekā, Vankūverā Billija Žana Kinga kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā ar 6:0, 6:3 uzvarēja Janīnu Vikmaijeri, ar 1:0 pārspējot Kanādu pret Beļģiju.

Pasākums turpināsies sestdien ar vienspēļu spēlēm starp Fernandesu, Bonaventūru, Marino un Vikmaijeru, pirms Fernandesa un Gabriela Dabrovska dubultspēļu cīņā tiksies ar Otavas Kirstenu Flipkensu un Grētu Meninu.

Vankūveras pasākums ir viens no deviņiem kvalifikācijas turnīriem, kas šonedēļ notiek visā pasaulē. Uzvarētāji iekļūs novembra finālā.

Marino un Bonaventure, kuras WTA rangā šķir tikai piecas vietas, piektdien aizvadīja sīvu maču, ko raksturoja ilgi ralliji un spēcīgi metieni.

Šobrīd pasaules ranga 81. vietā esošais Marino beidzot pabeidza 57 minūtes ilgo pirmo setu ar “forehand” sitienu sānu līnijas iekšpusē.

Pēc tam kanādiete otrajā mačā izvirzījās vadībā ar 4:1, tikai redzot, ka 86. vietā esošā Bonaventure atgriežas.

Bonaventure izvirzījās vadībā ar 5:4, kad Marino atspēlējās aiz bāzes līnijas, atzīmējot ar entuziasma pilnu “Come on!” un dūres sūknis.

READ  Seeded Party plecu sāpju dēļ iegūst Halepai trešo vietu ārpus Maiami

Marino nespēja atkārtot atgriešanos pēc tam, kad Bonaventure pēdējā setā bija vadībā ar 4:1. Viņa samazināja rezultāta starpību līdz 4:3, bet galu galā piekāpās 28 gadus vecajai beļģietei.

skatīties | Bonaventure vada Marino:

Kanādietis Marino zaudē beļģu Bonaventure Billija Žana Kinga kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā

Kanāda un Beļģija panāca neizšķirtu 1:1 Billie Jean King Cup kvalifikācijas spēlē Vankūverā pēc tam, kad Ysaline Bonaventure uzvarēja Rebeku Marino ar 4:6, 6:4, 6:4.

Pasaules ranga 50. numurs Fernandess dominēja jau no kvalifikācijas turnīra sākuma mača, tikai minūtes vēlāk raidot dūzi uz līnijas.

Kad Kanāda bija vadībā ar 5:0, Beļģija paņēma taimautu, un treneris iznāca pārbaudīt Vikmaijera kreiso potīti.

Bijušais pasaules ranga 12. numurs, kurš šobrīd atrodas ranga 190. vietā, pēc mača sacīja, ka savainojums padarījis servēšanu sāpīgu. Viņa izcīnīja tikai 12 no saviem 25 pirmajiem serves punktiem visā mačā un pieļāva trīs dubultkļūdas.

Vikmaijere rallijās otrajā setā, liekot jaunajai kanādietei mainīt šaušanas izvēli.

Atklāšanā Fernandesa pārmeta bumbu pāri tīklam, lai redzētu, kā pretiniece izstiepjas un atlēca. Taču Fernandesa atradās labā pozīcijā un atdeva savu raketi tieši laikā, lai pārsistu bumbu pāri Vikmaijerei.

Beļģis beidzot atrada atbildi uz Fernandesa servi septītajā geimā un izrāvās, samazinot pārsvaru līdz 5:2, pirms kanādietis nofiksēja uzvaru.

Fernandess svinēja ar entuziasma pilnu dūres sūkni, pēc tam paspieda Vikmaijera roku tīklā un pūlim pūta skūpstu.

Papildus pilsētas pūlim piektdien stadionā Kanādas komandai bija pazīstama seja. Bjanka Andreesku, kurai sākotnēji bija paredzēts spēlēt kvalifikācijā, uzmundrināja Kanādas komandas ložā.

Ranga 27. vietā esošā Andreesku ir Kanādas sieviešu tenisiste ar labāko rangu.

READ  Jets paziņo 2023. gada pirmssezonas grafiku

22 gadus vecais futbolists no Misisogas, Ont., ir izstājies no kvalifikācijas turnīra pēc tam, kad pagājušajā mēnesī Maiami atklātajā čempionātā sarāva potītes saites. Viņas vietā stājās Katrīna Sepova no Toronto, kurai nav paredzēts spēlēt.

Pagājušajā gadā Kanāda kvalifikācijas spēlē pārspēja Latviju un iekļuva finālā Glāzgovā, kur apsteidza Itāliju, bet grupas spēlē zaudēja Šveicei. Šveice izcīnīja pasaules čempiona titulu.