IIHF – zelts Ungārijai un Latvijai

Rikards Routkis bumbu ripināja agri, jau pirmajā minūtē Latvijas labā vārtus gūstot sešu vārtu guvumā, zelta medaļas ieguvējiem ar 10:3 pārspējot Dāniju. Routkis vārtus guva neizšķirti 2 pret 1, kad Martins Klaukans vienreiz ar perfektu piespēli raidīja dāņu vārtus.

Finālā savu spožumu uz ledus atkal demonstrēja Latvijas kapteinis Olivers Mērnikss, kurš savā komandā paņēma ripu un slidoja pa ledu ap Dānijas izlasi, finišējot ar “forehand” un “backhand”, kas ir viens no skaistākajiem vārtiem. spēle.

Murnix nolēma, ka tas bija jautri, bet divas reizes bija labāks, trešajā periodā gūstot ļoti līdzīgus vārtus bez piespēles, kas bija Latvijas devītie vārti mačā. Uzvarētāji pievienos vēl vienu un svinības notiks Korejā (un, visticamāk, Rīgā!).

“Tā ir pārsteidzoša sajūta, ko es nekad iepriekš neesmu pieredzējis,” sacīja Mērnikss. “Noteikti, ka šis ir mans līdz šim augstākais sasniegums, un esmu ļoti apmierināts ar šo un komandu. Komanda to tik ļoti gribēja, un es arī to gribēju. Iegūt zelta medaļu olimpiskajās spēlēs ir pārsteidzoši. Puiši bija ideāli. “

Latvija, tāpat kā Ungārija sieviešu pusē, uzvarēja visos deviņos savos mačos un bija komanda, kas jāskatās Jaunatnes olimpiskajās spēlēs. Mērnikss sacīja, ka šis viņam un viņa U16 komandas biedriem ir tikai sākums.

“Ikviens vēlas būt komanda. Neviens nedomā par sevi,” sacīja Mērnikss. “Katram no mums ir nākotne profesionālajā hokejā. “Mēs to sākām šeit.”

Vīriešu cīņā par bronzas medaļu Austrija trešajā periodā guva spēka paņēmienu, panākot 6:5, taču tas bija tik tuvu, cik viņi varētu iegūt zaudējumā pret Kazahstānu. Kazahstānas izlase pēc pirmās bija vadībā ar 4-1, pēc tam ar 5-3 pēc diviem un ar grūtībām saglabāja bronzas medaļu.

READ  Ironhorse atbalsta vasaras vairogu Jaunumi

Kazahstāna pārņēma mača vadību, pirmā puslaika trīs minūtēs gūstot trīs vārtus, izvirzoties vadībā ar 4:1, paverot ceļu nelielam satraukumam, jo ​​iepriekšējā abu komandu savstarpējā spēlē priekšsacīkstēs bija uzvarējusi Austrija.

Trešie vārti tika gūti pēc brīnišķīga Anvara Ahmedzanova sitiena no 11 metru soda sitiena atzīmes.

“Šī spēle bija sirreāla. Komandas darbs uz ledus bija pārsteidzošs,” sacīja Beksoltans Makišs. “Pat spēlētāji, kuri neguva vārtus, kritās un izdarīja sitienus un pielika visas pūles, lai sniegtu savu ieguldījumu spēlē, īpaši mūsu vārtsargs.

“Mēs visi darījām, ko varējām, un sapratām, ka šī bija pēdējā fronte, kas mums bija jāuzvar. Katrs no mums atdeva visu, kas mums bija.”

Šai apņemšanās nebija labāka parauga kā dažos mača pēdējos mirkļos, kad Austrija gatavojās panākt izlīdzinājumu, bet kazahu spēlētāji nokļuva iedzinējos, bloķēja metienus, uzvarēja cīņās un darīja visu iespējamo, lai nosargātu vadību un uzvarētu. bronzas medaļa. medaļa.