Igaunija ar sodiem zaudē Latvijai Baltijas kausa izcīņas pusfinālā | Jaunumi

Igaunija, kura pagājušajā gadā uzvarēja Baltijas kausa izcīņā pirmo reizi kopš 1938. gada, Rīgā padevās lieliski, Tallinas Flora uzbrucējam Sergejam Zengovam pabeidzot gājienu, kurā bija iesaistīti komandas biedri Konstantīns Vasiļjejevs un Kens Kalasti, tādējādi tikai izvirzot Igaunijas komandu priekšā. Nospēlēju divas minūtes.

Taču Igaunija samaksāja par to, ka nespēja izmantot vairākas labas iespējas palielināt savu pārsvaru, kad 21 gadu vecais Raimonds Krollis pretuzbrukumā meta Latvijai izlīdzinājumu pirmā puslaika pārtraukuma otrajā minūtē.

Pēc pārtraukuma Latvijas vārtsargs Rauno Sabinens (Piast Glivis) tika noraidīts no tuvas distances, savukārt Ēriks Surga (IFK Göteborg) un Matiass Kite Rapid Bukarest neizmantoja iespējas atjaunot Igaunijas vadību.

Mačam tuvojoties soda sitieniem, Latvijas aizsargs Roberts Savaneks pagarinājumā tika noraidīts par otro pārkāpumu, taču beigās tas neko nemainīja.

Latvieši lieliski darbojās soda sitienu sērijā, realizējot visus piecus sodus. Beigās Zengovs, kura nakts bija iesākusies ļoti labi, precīzi realizēja soda sitienu, dodot Latvijai uzvaru un pārtraucot Igaunijas valdīšanu Baltijas kausa īpašnieču statusā.

Pēc mača Zengovs ERR sacīja, ka Igaunijai neizšķirtu vajadzēja pabeigt pamatlaikā. “Mums mača laikā bija daudz iespēju, un mums tās bija jāizmanto un neļaujot tām tikt pie soda sitienu sērijām,” viņš teica.

Rezultātā vīlies bija arī kapteinis Konstantīns Vasiļjevs. “Ir sarūgtinājums, ka zaudējām, jo ​​mums bija vairāk iespēju,” sacīja Vasiļjevs. “Bija pāris iespējas, kuras neizmantojām, pirmajā puslaikā un arī otrajā puslaikā. Mēs kontrolējām lielāko spēles daļu, bet diemžēl tā ir situācija, kad pat komandas savā starpā spēlē līdzvērtīgi, tas ir sīkums, skaitīt.”

Vasiļjevs atzina, ka Igaunijas komandai vārtu priekšā vajadzēja būt agresīvākai. “Mēs realizējām vienu no piecām iespējām, kas nav liels procents,” viņš teica. “Mēs strādājam pie uzlabojumiem. Sanmarīno (Nāciju līgas laikā) ielaidām četrus vārtus, un tas nozīmē, ka varam gūt vārtus. Šodien bija tikai viena no tām dienām,” viņš teica.

READ  IIHF Pasaules priekšskatījums: Kanāda pret Latviju

Pēc malējā uzbrucēja Kena Kalasti (Tallinas Flora) teiktā, no spēles ir bijuši daži pozitīvi aspekti. Igaunija labi aizsargājās un radīja daudz iespēju. “Mēs tagad strādāsim divas dienas (lai sagatavotos) mūsu nākamajam konkurentam, un mēs joprojām vēlamies pabeigt gadu ar uzvaru,” viņš teica.

Citā pusfināla mačā Islande ar 6:5 ar 11 metru soda sitieniem pieveica savu viesos Lietuvu pēc tam, kad abas komandas Kauņas Dariusa un Girinas stadionā nospēlēja bezvārtu neizšķirti. Īslande maču noslēdza arī desmit spēlētāju sastāvā pēc tam, kad 84. minūtē no laukuma tika noraidīts aizsardzības centrs Šausmins Bjorgvens Magnuso.

Tagad finālā Daugavas stadionā Rīgā Latvija spēlēs ar Islandi, bet Igaunija mačā par ceturto vietu Tallinas A. Le Koka arēnā tiksies ar Lietuvu. Abas spēles sāksies sestdien pulksten 16.

Igaunija vs Lietuva tiešraidē ETV2 būs skatāma šeit.

Sekojiet ERR jaunumiem Facebook Un Twitter Un nekad nepalaidiet garām atjauninājumus!