Fantelli ar saviem pirmajiem vārtiem turnīrā ieved Kanādu Pasaules hokeja līgas spēlē par zelta medaļu

Uzbrucējs Adams Fantelli, kurš nākamā mēneša NHL drafta pirmajā piecniekā, guva vārtus trešā perioda 8:56, panākot Kanādas uzvaru sestdien Pasaules vīriešu hokeja līgas pusfinālā ar 4:2 pār mājinieci Latviju.

Šī uzvara nodrošināja kanādiešiem vietu svētdienas spēlē par zelta medaļu, kurā viņi tiksies ar Vāciju, kas otrā pusfinālā pagarinājumā ar 4:3 pārspēja ASV.

18 gadus vecais Fantelli piemānīja aizsargu, pirms guva savus pirmos vārtus turnīrā ar 11:04, izvirzot Kanādu ar 3:2.

Uzvarētājam rezultatīvi piespēlēja Milans Lučičs, un Fantelli pēc mača sacīja, ka ir sirreāli saņemt piespēli no spēlētāja, kuru viņš ir vērojis visu mūžu.

“Es biju izgājiena vidū un mēģināju izdarīt gājienu, un es dabūju metienu, un tas beidzās ar vārtu guvumu,” sacīja Fantelli. “Es esmu patiesi priecīgs par to.”

skatījos Fantelli nozīmīgie vārti liek Kanādai piedalīties cīņā par zelta medaļu:

Jamaals Fantelli nosūta Kanādu uz zelta medaļu spēli Worlds of Hockey

Ar Adam Fantelli satriecošiem vārtiem trešajā periodā Kanāda izvirzījās vadībā, un tā Pasaules vīriešu hokeja čempionāta pusfinālā ar 4:2 pārspēja Latviju.

Kanādas labā vārtus guva arī Semjuels Blēzs, Džeks Kvins un Skots Lotons, kuru vārtsargs Semjuels Montembaults atvairīja 20 atvairītos metienus.

Kanādai divreiz nācās atspēlēties no gūtajiem vārtiem, lai sasniegtu ceturto finālu pēc kārtas.

“Mēs pie tā turējāmies, un mums vajadzēja personību pēc tam, kad viņi guva pirmos vārtus, un es domāju, ka zēni paveica lielisku darbu. [Jack Quinn] “Viņš guva ļoti lielus vārtus mūsu labā, un Fantelli vārti ilgu laiku būs spilgtākais punkts. Uz rezervistu soliņa nebija nekādas panikas, un domāju, ka mūsu komandas apņēmība šodien bija izcila,” sacīja treneris Andrē Turinijs.

READ  "Rangers" pakāpeniskā atgriešanās dod komandai vairākus draudus gūt vārtus

Latvijas vārtus guva Dans Lukmilis un Rūdolfs Balsers.

Vācija uzspiež pagarinājumu ar 83 sekundēm

Vācija guva vēlu izlīdzinājumu un pēc tam sestdien pagarinājumā sarūgtināja ASV, iekļūstot finālā.

Fredriks Tifelss ar 2:28 līdz pagarinājuma beigām guva vārtus, nodrošinot Vācijai pusfināla uzvaru ar 4:3 pār amerikāņiem.

Vācija finālu sasniedza pirmo reizi kopš 1992. gada, kad pasaules čempionātā tika ieviesta kvalifikācijas sistēma.

Trešā perioda beigās vācieši pievilka vārtsargu Matiasu Nīderbergeru, kad viņi bija iedzinējos ar 3:2, un Marsels Nobels minūti un 23 sekundes pirms pirmā puslaika beigām ar “backhand” sitienu panāca izlīdzinājumu, piespiežot komandu uz pagarinājumu.