ASV uzvarēja Austriju ar 4:1, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas pasaules hokeja čempionātā, bet Kanāda ar 5:1 uzvarēja Kazahstānu.

TAMPERE, Somija — ASV saglabāja nevainojamu rekordu pasaules hokeja čempionātā, trešdien ar 4:1 sagraujot Austriju, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas grupu turnīrā.

Pa vārtiem un rezultatīvu piespēli guva Lens Hatsons un Niks Berbikss, bet amerikāņu labā vārtus guva arī Roko Grimaldi un Kārters Mazurs, kuri A grupas vadībā izvirzījās četru punktu attālumā. Dānija ieņem otro vietu ar spēli rokā, bet Austrija saglabā vienu punktu septītajā vietā. .

Niks Bonino slidoja ap vārtiem, lai pabarotu nepiesegto Grimaldi, kurš ar cēlu sitienu tīklā atklāja rezultātu 7:16. minūtē Nokia arēnā.

Kapteinis Tomass Ravels pēc 10 minūtēm panāca izlīdzinājumu Austrijai, bet Mazurs jau pēc 57 sekundēm no tīkla atjaunoja vadību ASV.

Noslēdzošajā periodā Hatsons dubultoja pārsvaru ar solo, un Perbikss noslēdza tukšos vārtos.

Savukārt Latvijas galvaspilsētā Rīgā Kanāda ļāva Kazahstānai ar 5:1 viegli izcīnīt ceturto uzvaru pēc kārtas otrās grupas pirmajā vietā ar 11 punktiem, par diviem punktiem apsteidzot otrajā vietā esošo Šveici.

Divus vārtus guva Losons Krauzs, pa diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm guva Džo Felino un Semjuels Bliss, bet Kanādas labā pa vārtiem un rezultatīvu piespēli pievienoja Makenzijs Vaihers un Džo Felino.

Vīgars noteica tempu ar vārtu guvumu 19 sekundes pēc spēles, kad Kanāda ievadlaikā guva četrus vārtus.

Kazahstānas labā vienīgos vārtus guva Adils Bekitajevs.

Trešdienas atlikušajos mačos Sakari Maninens un Marko Antilla Somijas izlases labā guva divas reizes pa vārtiem un pievienoja pa rezultatīvai piespēlei, uzvarot Franciju ar 5:3. Šī ir otrā uzvara titula aizstāvībai, kura šobrīd ir ceturtā A grupā.

Mājiniece Latvija arī ar 2:1 uzvarēja Norvēģiju, izcīnot otro uzvaru B grupā.

READ  Artmi Banarinam "Rangers" labā ir vārti un divas rezultatīvas piespēles, un viņš neaprunās par prombūtni